[ Ivan Golubović @ 27.05.2002. 11:43 ] @
Kako ja mogu da otvorim Toll-Free 1-800 broj. Zanima me i da li ja iz Srbije kada okrenem 991800xxxxxxx placam nesto ili ovo vazi samo za US?
[ ouros @ 27.05.2002. 20:05 ] @
Citat:
God_Of_HellFire:
Kako ja mogu da otvorim Toll-Free 1-800 broj. Zanima me i da li ja iz Srbije kada okrenem 991800xxxxxxx placam nesto ili ovo vazi samo za US?


Prvo mislim da ti cak ne mozes ni da dobijes taj broj 99 1 800 ... moj ortak je pokusavao iz juge ali nije mogao. znaci moras da okreces neki drugi (regularan) broj telefona.

Da bi otvorio taj telefon iz YU mislim da ce to ici malo teze ako cak nije i nemoguce. Ne znam da li znas, ali to znaci da ko god da te zove, ti placas racun za njega. Plus kako ce tebe neko da zove u ameriku a ti da zivis u YU ???
Ili si mislio na nesto drugo ?
[ Ni ten ichi ryu @ 27.05.2002. 23:43 ] @
pa nije to problem. ja moj 1-877 number namestio tako da kad zoves ostavis poruku, i ja proverim mail i stize mi snimljena poruka.
ali recimo neki toll-free brojevi cak ne mogu da se zovu iz kanade i obrnuto.
[ ouros @ 27.05.2002. 23:57 ] @
Citat:
Trut:
pa nije to problem. ja moj 1-877 number namestio tako da kad zoves ostavis poruku, i ja proverim mail i stize mi snimljena poruka.
ali recimo neki toll-free brojevi cak ne mogu da se zovu iz kanade i obrnuto.


Koliko vidim ti si u San Francisku a decko je u Srbiji :))
[ Ivan Golubović @ 28.05.2002. 00:13 ] @
Citat:
ouros:
Ne znam da li znas, ali to znaci da ko god da te zove, ti placas racun za njega.

Znam!
Citat:
ouros:
Plus kako ce tebe neko da zove u ameriku a ti da zivis u YU ???
Ili si mislio na nesto drugo ?


Mogu da stavim uredjaj za preusmeravanje ili da uradim ono sto je Trut uradio. Ali najverovatnije da ce tamo da bude neko ko bi se javljao.

Mene zanima da li bih ja mogao da dobijem takvu liniju.
[ ventura @ 28.05.2002. 16:48 ] @
1-800 broj se dobija u tvojoj telefonskoj kompaniji... I nije nesto skupo niti je procedura velika..
Ja trenutno gledam kako da uzmem 1-800 broj, ali da mi on bude u kancelariji u YU... Pa ako to uspem da resim, postovacu ovde kako...

A kad zoves 1-800 iz YU, ljubazan zenski glas ti kaze "The number you have dialed is not toll free. Please hang up now if you do not want to be charged." I ako ne spustis telefon zvoni normalno, i dalje razgovor ide isto...
[ Ivan Dimkovic @ 28.05.2002. 17:59 ] @
Postoji i medjunarodni toll-free - naravno, vlasnik toll-free broja placa sve troskove uspostavljanja i rutiranja poziva.
[ U--G @ 28.05.2002. 18:07 ] @
U mogim zapadnim zemljama je obavezno na pocetku razgovora naznaciti cenu po pozivu/minutu.

[ ventura @ 28.05.2002. 19:08 ] @
Znam da postoji... ali to kosta ko svetog petra kajgana..

Ja trazim neko 'malo' jeftinije resenje...