[ reiser @ 05.03.2005. 01:34 ] @
Nikada nisam radio u FF-u, do sada sam koristio Operu. Ipak sam odlucio da ga instaliram, prvenstveno zbog nekih extenzija. Imam nekoliko pitanja :

1. Moze li se nekako smanjiti visina tabova ? Mnogo su veliki....
2. Postoji li nesto kao sto je Operi Ctrl+Z ? Recimo, zatvorim neku stranicu i kad pritisnem Ctrl+Z, FF je vrati, tj. ponovo otvori.
3. Kad mi ostane jedan tab i ja ga zatvorim, FF ce se iskljuciti. Moze li nekako da se ovo zaobidje, tj. da FF ostane aktivan iako nema otvorenih tabova ?

Tnx
[ WEXY @ 05.03.2005. 01:51 ] @
1. Mislim da ne može, možda neko čačkanje po about:config (kucaj u address bar)
2. Po defaultu ne, možda postoji neka ekstenzija probaj, Tools -> Extensions -> Get More Extensions pa potraži.
3. Za ovo takođe mislim da ne može (probaj about:config)

Btw. nije mi jasno kako su ti veliki tabovi :), daj sliku.

Pozdrav.
[ reiser @ 05.03.2005. 01:54 ] @
Trazio sam po about:config, sad cu jos malo da procackam...

Inace, evo kako je u FF-u :
[att_img]
[ reiser @ 05.03.2005. 01:55 ] @
I kako je u Operi :
[att_img]

Znaci tab u FF-u mi zauzima prostora skoro kao File meni + Address toolbar...
[ WEXY @ 05.03.2005. 15:09 ] @
Ne znam šta da ti kažem ali veličina tabova je apsolutno ista, u pixel :) Čini ti se zbog skina na Operi.

[ reiser @ 05.03.2005. 15:39 ] @
Heh, vidi stvarno :)
OK, jos samo dva pitanjca - mogu li se tabovi premestiti iznad address tollbara ? Kao u Operi.
I mogu li da namestim da FF koristi samo tabove, recimo kad idem Tools -> Themes -> Get More Themes, FF mi otvori novi prozor. [ovo sam resio]

I jos nesto :) Mogu li u FF da definisem skracenice ? Recimo, ako u address baru ukucam "g movie", da mi pretrazi google u potrazi za recju movie.
[ JovanT @ 05.03.2005. 18:39 ] @
Reci mi samo zbog kojih to ekstenzija si odlučio da zameniš Operu Firefox-om iako misliš da je Opera bolja (vidim da očajnički želiš da ti „Plamena Lisica“ liči na Operu).
[ byM4k5 @ 06.03.2005. 01:31 ] @
Citat:
Marko Paunovic: 2. Postoji li nesto kao sto je Operi Ctrl+Z ? Recimo, zatvorim neku stranicu i kad pritisnem Ctrl+Z, FF je vrati, tj. ponovo otvori.


To ne cini Opera. Ctrl+Z je Undo opcija i posto si zatvorio stranicu, ova komanda je vraca.

Alternativa: Meni Go i prvi naslov poslije Home.

Citat:
Marko Paunovic: 3. Kad mi ostane jedan tab i ja ga zatvorim, FF ce se iskljuciti. Moze li nekako da se ovo zaobidje, tj. da FF ostane aktivan iako nema otvorenih tabova ?


Kod mene se ne gasi FF kada zatvorim Tab. Mozda gasis sa Ctrl+W.

Sta uraditi: Tools -> Options -> Advanced -> makni kvacicu sa "Hide the tab bar when only one site is open". I tada kada se gasi tab ostaje uvjek jedan prazan tab.

Citat:
Marko Paunovic: OK, jos samo dva pitanjca - mogu li se tabovi premestiti iznad address tollbara ? Kao u Operi.


Koliko ja znam ne. Evo, malo sam bunario i nisam nista nasao.

Citat:
Marko Paunovic: I jos nesto :) Mogu li u FF da definisem skracenice ? Recimo, ako u address baru ukucam "g movie", da mi pretrazi google u potrazi za recju movie.


Ukucas movie desno od Address Bar-a. :)
[ Nabukodonosor @ 06.03.2005. 01:48 ] @
Evo ti kako kod mene izgleda. Uopste nije visoko.

[ reiser @ 06.03.2005. 12:49 ] @
Citat:
JovanT: Reci mi samo zbog kojih to ekstenzija si odlučio da zameniš Operu Firefox-om iako misliš da je Opera bolja (vidim da očajnički želiš da ti „Plamena Lisica“ liči na Operu).

ForecastFox, Adblock, SwitchProxyTools itd i svidjaju mi se jos neke stvarcice koje je u FF-u mnogo laske podesiti.

Citat:
Ukucas movie desno od Address Bar-a. :)

OK, ali to je samo za google, jer tako ? Ja hocu da mogu da definisem svoje skracenice, recimo ako ukucam "gi aaa", da pretrazi google images itd...
[ cicika @ 06.03.2005. 13:26 ] @
Zapravo i ne moraš da kucaš reč koju želiš da potražiš preko Google-a u Google Search koji postoji u FFu. Dovoljno je da ga ukucaš u Address Bar. FF po default-u šalje takve upite na Google.
[ Shadowed @ 06.03.2005. 15:09 ] @
Ja kada u Address bar upisem Shadowed Registry site:elitesecurity.org i pritisnem Enter dobijem poruku "The URL iz not valid and cannot be loaded"...
[ Ramirez @ 06.03.2005. 22:32 ] @
auuuuuu da li sam zapamtio sva pitanja...

extenzija http://www.pryan.org/mozilla/site/TheOneKEA/tabprefs/ resava neke od navedenih problema tipa: dozvolja da se tabovi prebace dole (nije bas ono sto ste trazili ali eto), podesava FF tako da sve linkove otvara u novim tabovima ili kako vi to odredite, daje mogucnost da FF bude otvoren bez tabova...

sto se tice google searcha tj. bilo koje pretrage: kada se FF instalira u Bookmarks/Bookmarks Toolbar Folder/Quick Searches se nalaze neke precice za pretragu... nisam siguran da li najnoviji FF dodaje ovo u Bookmarks pa zato:

http://www.google.com/search?q=%s
http://dictionary.reference.com/search?q=%s

dakle ovo su linkovi za google i dictionary quicksearch, jedino sto jos treba da se uradi kada ovo dodate u bookmarks jeste da odredite keyword recimo za google g a za dictionary d. Da bi ste koristili guicksearch morate imati reference u bookmarkovima :)
[ cicika @ 06.03.2005. 23:57 ] @
Zapravo, address bar se ponaša kao Google I feel lucky! Search, i verovatno ima neki problem sa onim .org u tome što si otkucao.
[ reiser @ 09.03.2005. 21:38 ] @
Hvala svima na odgovorima. Resio sam sve probleme.
[ byM4k5 @ 10.03.2005. 13:09 ] @
Jos jedan Gecko korisnik! :)
[ Shadowed @ 10.03.2005. 13:37 ] @
@cicika. Kad odem na Google-ov sajt i upisem ono isto i kliknem na I'm feeling luckey lepo radi. Preko address bar-a ne radi ni kada se upise samo jedna rec.
Moguce da imas neku ekstenziju na koju si zaboravila ;).
[ reiser @ 10.03.2005. 20:57 ] @
@Shadowed
Meni radi. Kad ukucam neku rec ponasa se kao kad kliknem na I'm Feeling Lucky dugme.
[ reiser @ 13.03.2005. 15:18 ] @
Vratio sam se staroj dobroj Operi. Treba da cekam pola sata da se FF otkoci dok otvara neku stranicu...
[ BytEfLUSh @ 13.03.2005. 15:23 ] @
To se i meni dešavalo, ali je problem bio u nekoj ekstenziji koja nije baš kompatibilna sa Firefox-om 1.0. U pitanju je bila neka mala, nebitna ekstenzija, koja je trebala da sprečava otvaranje novog prozora ukoliko se klikne na neki link koji zapravo pokreće download...
[ priest77 @ 13.03.2005. 16:31 ] @
Probaj extenziju undoclosetab:
http://mozilla.dorando.at/
Onda samo desni click i "Undo Close Tab"
[ MarijanKo @ 15.03.2005. 16:26 ] @
Zasto mi se ugase svi prozori firefoxa kada neke stranice hocu da pogledam
ali sto je najblesavije
sada mi se to desava i sa Internet Expolorerom..
Kad god pogledam odredjenu web stranicu Obavezno mi se ugase sve instance browsera bilo da je to firefox ili IE...

Primer je http://matematika.etf.bg.ac.yu
[ BytEfLUSh @ 15.03.2005. 16:29 ] @
Verovatno imaš staru verziju Jave. Skini novi Java Runtime Environment sa java.sun.com.