[ sakam @ 08.03.2005. 12:29 ] @
decki ima li neko ideja kako je moguce videti koje cifre stoje iza srebrenu zastitu nekih karticama kao na primer onih kartica kod igre na srecu gde trebas pomoc nokte skinuti srebrenu zastitu da bih vidio dali je listic dobitan ,e sada pitanje je kako to videti a da ne skines srebrenu zastitu?
[ fade @ 08.03.2005. 13:02 ] @
ee da moze ,da li bi loto bio nekih 100 mil ,koliko jevec ,da li bi bile one internet i mobil kartice?
[ sakam @ 08.03.2005. 13:14 ] @
moze moze sve moze skoro sam siguran da moze ali treba da nadzemo nacin kako uraditi to.
a za loto i za sve te kartice sada su tu a kad probijemo tu nivnu mehanicku zastitu mislim na srebrenig sloja eeeeeee tada ne bi bile onda morace da izmisle nesto drugo hehehe
pokusao za pomocu jakoh svetla ali....nista.....ako neko ima neku ideju ili ima resenje onda recite.
[ superbaka @ 08.03.2005. 16:26 ] @
Citat:
sakam: moze moze sve moze skoro sam siguran da moze ali treba da nadzemo nacin kako uraditi to.


naravno da moze... mozes i iz olova da dobijes zlato... al' ce vise da te kosta sam postupak nego vrednost tog zlata sto dobijes...
[ mitar1982 @ 08.03.2005. 17:57 ] @
Citat:
sakam: ...pokusao za pomocu jakoh svetla ali....nista.....


hahahaha, kupi reflektor, hahahaha...
[ PLejboj @ 08.03.2005. 20:39 ] @
E ljudi - pa nije smesno ... moze - izvodljivo je ... i to 100%
Makina koju trazis kosta oko 20.000 Eura ili 25.000 $ .
Mislis li da je vredno toliko para ?
[ tarla @ 08.03.2005. 22:25 ] @
mozda rendgen aparat.

znam da se rendgenom mogu vidjeti sitne pukotine u aluminijumskim legurama.
[ old @ 09.03.2005. 00:56 ] @
Nanosondiranjem. Uz softversko proračunavanje pozicija.
Odličan trik je krenuti sa suprotne strane!
[ sakam @ 09.03.2005. 09:15 ] @
a kako se to izvodi, to {nanosondiranje} je li neko to pokusao?
ili sta treba da nabavim za da pokusam?
[ sakam @ 09.03.2005. 09:19 ] @
spored mene ako se ide sa zadne strane t.e suprotne strane srebrenog sloja onda treba nesto sto ce ptoci niz sloja hartije ili plastike ako je plasticna kartica pa kad dodze do brojeve to je vrlo tamna povrsina neki taj zrak koji koristimo se odbije od njima i onda to je to ........?
[ old @ 10.03.2005. 04:42 ] @
Mnogo je lakše da jednostavno skineš srebrni sloj pa staviš novi, nego da nabaviš nanosondu.

Inače, verovatno se ne mora ići do reda veličina nanometra. Sve što buši a ne ostavlja vidljive tragove je dovoljno. Plus optika.
[ IsNoGood @ 10.03.2005. 08:21 ] @
@sakam

Vidim ja na sta ti pucas, dodjes kod drugara u trafiku, pa malo kredit za mob, pa za net, pa nagradne igre...sve sto vam treba, a posle neki jadnik kupi karticu sa poslednjim parama i kada ukuca kredit...

[ sakam @ 10.03.2005. 11:18 ] @
heheheheeeeee
ne vidis bas najbolje druze ,ne kazem da u to sto ti kazes nema ni malo istine ali nije bas tako kao sto ti mislis.
kao prvo idem u trafiku ali ne kod drugara negu u svakoj trafici,i ne po kredita za mobilnog ili interneta pa valjda ne mislis da sam toliko glup,eto recimo uzmem karticu za mobilni stavim je ....pa oni znaju koji broj koju karticu ukucao odma ce da me uhite,sta pricas besmislice.idemo malu na nagradne igre sa srebrenog sloja znas kako ti je ma da znam da u tim igrama nema sanse da je taj onaj fond za dobivke koji one pricaju sve je laz znam ja to vrlo dobro ali imam nameru da proverim vrlo velik broj na kartica pa da ustanovim kakve sanse ima obicni smrtnik za dobivku,naravno ako neko od vas ima tehniku za to.
thanks.
[ IsNoGood @ 10.03.2005. 11:26 ] @
Samo jedno pitanje...ako slucajno naidjes na karticu sa nagradom??? Sta ces raditi sa njom??? Vratices je medju ostale???
[ gane1 @ 10.03.2005. 21:42 ] @
Ima po nasim fabrikama koje imaju ili su imale livnice ultrazvucnih defektoskopa,to je jedan mali uredjaj,ruski,ali mislim da bi on to morao da vidi!Raspitaj se /bivsi zavod TITO/!
[ sakam @ 14.03.2005. 10:59 ] @
probao sam da vidim pomocu EHO aparat ali nista.
[ darkofdoom83 @ 14.03.2005. 13:05 ] @
Al cekaj,ako si vec kupio taj tiket ,ne mozes posle da ga vratis,ne ? Znaci ako si kupio onda ga i grebi...
[ sakam @ 15.03.2005. 12:27 ] @
ne lupetaj.
mogu da ga vratim:)
[ darkofdoom83 @ 15.03.2005. 19:19 ] @
Sta,kupis ga,odneses kuci "proveris" recimo da li imas dobitak,i ako nemas ladno odes nazad za recimo sat vremena i kazes "kupio sam ovaj tiket kod vas pre sat vremena,al ocu da ga zamenim,predomislio sam se" , i onaj tamo treba da ti dopusti da zamenis tiket ?? Koja glupost,ako je tako...
[ Mishkin @ 16.03.2005. 00:32 ] @
ne nego poneses masinu za proveru u lokal na lice mesta :)
[ MileG @ 16.03.2005. 00:53 ] @
Sto se tice vracanja tiketa, ukoliko bi provalio varijantu da vidi sta je ispod mogao bi komotno da pocne da se bavi prodajom tih kartica na veliko. Kupi 10000 komada, ponese ih kuci i sve pregleda, koja "prolazi" ostavlja je i grebe koja ne nosi na ulicu i prodaje pod sloganom "svaka dobija". Mozda bi moglo sa nekim magnetnim prahom da se rijesi. Ne razumijem se ali nesto kao... pospes prah sa strane suprotne onoj na kojoj se nalazi broj i sa druge strane stavis magnet. Svasta bi tu moglo da se desi :o) mozda dobijes pozitiv ili negativ sliu tih brojeva.