[ velja83 @ 31.05.2002. 13:46 ] @
ne znam kako da upgade bios na pentiumu
uopste ceo postupak mi je nepoznat
ako neko ima strpljenja neka pomogne
nisam nasao na forumu sam postupak samo neki primer
[ mmm @ 31.05.2002. 15:11 ] @
Pogledaj knjizicu/CD koje si dobio uz plocu ili na sajtu proizvodjaca sigurno ima uputstvo
uglavnom je najbolje napraviti sistemsku disketu sa format a: /sys ili tako nesto imas to u windowsu u format programu i onda na tu disketu iskopiras novi bios koji si skinuo i program za update koji si takodje skinuo i onda dignes sistem sa diskete i pokrenes pomenuti program i sledis uputstva sve u svemu nadji to sto sam ti rekao jer sigurno ti je opisan ceo postupak konkretno za tvoju plocu
[ kizza @ 03.06.2002. 00:57 ] @
Upgrade Biosa je malo nezgodna stvar za zajebanciju ako se bas ne razumes u te stvari i nebih ti savetovao da cackas oko njega ako ti masina sljaka kako treba.
Ako si bas resio da menjas bios, DOBRO procitaj uputstvo na sajtu proizvodjaca tvoje ploce.


[ zombie @ 03.06.2002. 22:31 ] @
Nemoj cackati to ako nisi radio pre. veoma nezgodna stvar koja moze mnogo da kosta ako napravis i najmanju gresku.
[ velja83 @ 04.06.2002. 08:42 ] @
ok nisam toliki bauk znam dosta oko racunara samo ovo nikad nisam radio
probao sam ono sa diskom vecim 8,2 za pI stavio,na drugi racunart uradio sve ono i nece da se podigne sa fdiskom vidi ceo disk ali nema kao sistem sta da radim
[ FireBallKiller @ 04.06.2002. 14:27 ] @
Citat:
zombie:
Nemoj cackati to ako nisi radio pre. veoma nezgodna stvar koja moze mnogo da kosta ako napravis i najmanju gresku.


Nemoj chachkati ako nisi pre radio? Pa za sve postoji prvi put...
Ali ovo zna biti `ebano.
Prvo ti vidi da li postoji novi BIOS za tvoju plochu, ako da, sa sajta proizvodjacha skini bios, a zatim i program za flashovaje (upgrade), verovatno ces naci i uputstvo. NE KORISTI alternativne BIOS-e i BIOS-e za "slichnu plochu".
Proces je otprilike sledeci: na sys disketu sa koje ces obrisati autoexec.bat i josh jedan file, nesecam se shta bi, al svejedno pishe ti u uputstvu. Na istu disketu prekopiraj i flasher i BIOS file, i uputstvo.
Rebootuj comp udji u BIOS namesti BOOT from flopy, omoguci BIOS update. Ubaci disketu sa flasherom i podice ti se promt, kucash ime flashera ( za ASUS ploche aflash.exe), zatim mu dash putanju do BIOS, kad pochne prenos pomoli se Bogu i Sv. Iliji Gromovniku da ti nenestane struje i uzivaj.
Ako ti flasher prijavi neku greshku, postu ovde pa cemo ti pomoci!

Pozdrav Zombie!
[ velja83 @ 04.06.2002. 15:16 ] @
hvala ljudi