[ yooyo @ 11.03.2005. 12:08 ] @
Projatelj ima novog iMac-a (20") i hteo bi da ga poveze na TV ali Apple je napravio malu zvrcku tako sto je stavio neki "standardni" Apple connector (verovatno za Apple TV ) koji lici na USB. Na Apple sajtu sam procitao da treba da se kupi dodatni kablic/konvertor, tj http://www.svideo.com/mi.html. Gde to ima da se kupi kod nas i koliko kosta?

yooyo
[ Darko Selakovic @ 11.03.2005. 14:17 ] @
U pitanju je dotični adapter ali je kao što znate pre mesec dana Apple drastično snizio cene adaptera, kablova... (i miševa i tastatura) pa je sada povoljniji.

m9109g/a Apple Video Adapter 1888 din (zadnja cena, koliko znam).

Mogu li da postavim jedno pitanje... Iz kog razloga "Projatelj" želi da ima sliku sa iMac G5 20' na TV-u?

Apple Store
http://store.apple.com/1-800-M...p/15.0.11.1.0.6.12.1.30.1.17.0

[Ovu poruku je menjao Darko Selakovic dana 12.03.2005. u 09:56 GMT+1]
[ yooyo @ 11.03.2005. 14:33 ] @
Citat:

Mogu li da postavim jedno pitanje... Iz kog razloga "Projatelj" želi da ima sliku sa iMac G5 20' na TV-u?


Projatelj.. greska.. treba prijatelj... i i o su tako blizu :)
Covek zeli da pogleda neki film na mnogo vecem TV-u. U svakom slucaju hvala za informaciju. Prenecu mu da zna sta mu je ciniti.

btw... Kako je resen overlay na Mac-u? Na PC-u kada player pusti neki video obicno se otvara overlay screen, koji na TV izlazu ugasi desktop i prebacuje sadrzaj overlaya na ceo ekran. Kada se player ugasi, na tv-u se ponovo vidi sadrzaj desktopa.

yooyo
[ madamov @ 11.03.2005. 20:08 ] @
Citat:
btw... Kako je resen overlay na Mac-u? Na PC-u kada player pusti neki video obicno se otvara overlay screen, koji na TV izlazu ugasi desktop i prebacuje sadrzaj overlaya na ceo ekran. Kada se player ugasi, na tv-u se ponovo vidi sadrzaj desktopa.


Koliko me sećanje služi, ja sam to radio tako što sam prozor Apple DVD Playera "povukao" na TV i onda odabrao Full screen. Naime, monitor laptopa i TV nisam postavio u mirror mod, već kao dva odvojena monitora. Da li to može sa iMacom, nemam pojma.
[ Liticovjesac @ 12.03.2005. 08:04 ] @
Preko powerbook g4 se slika pojavi automatski kad se prikljuci na tv (doduse s-kabl) A onda mozes da mu u syspref/displays uradis miroring, ako neces da ti mis luta sa jednog ekrana na drugi (posledica mirroringa je da se rezolucija na kompu smanji na 800x600 jer televizori ne podrzavaju vece)
[ Darko Selakovic @ 12.03.2005. 09:13 ] @
Još jedna zanimljivost... PowerBook, PowerMac podržavaju extended display, a eMac, iBook i iMac ne, što znači da mogu da rade samo mirror.

Ali postoji rešenje koje može da i na iMac-a napravi extended display:
Screen Spanning Doctor
http://www.rutemoeller.com/mp/ibook/ibook_e.html

Opet, ako ima neka pozajmi od nekoga dotični adapter jer može se desiti da se razočara u kvalitet slike na TV-u ne zato što iMac daje lošu sliku na TV-u (naprotiv, po forumima kažu da je slika odlična) nego zato što je slika na iMac-u odlična pa se dešava da kada ljudi žele da odgledaju film jednostavno premeste iMac-a na sto u dnevnoj sobi! (zato sam i pitao iz kog razloga želi da poveže TV na iMac-a.