[ majak @ 02.06.2002. 15:10 ] @
Moze li neko da mi kaze kako ide procedura aktiviranja gotove .sql scripte na MS SQL server 2000 personal. Ne mogu da se snadjem u helpu.

Znam da na MySQL-u to mogu izvesti sa:
mysql -u root -p -D imeBaze < ime_sql_fajla_sa_tabelama.sql, ali na MS SQL-u se nemogu snaci.

Moze li da se odradi konzolno kao u MySQL-u. Ako moze, zamolio bih one koji znaju da mi napisu komandu:

komanda parametri mojprimer.sql

ili iz interfejsa ako postoji mogucnost

Moram do sutra da startujem aplikaciju koja koristi SQL.

Hvala unapred !!!
[ dwarf @ 02.06.2002. 16:58 ] @
Uh, mislim da postoji neki GUI alat koji se zove SQL Agent ili tako nesto koji to radi. Isto tako imas i Query Analizer koji mislim da mozes da iskoristis. Sve ovo pod uslovom da imas instalirane alate koji dolaze uz SQL Server.
[ Last Man Standing @ 02.06.2002. 17:24 ] @
Citat:
dwarf:
Uh, mislim da postoji neki GUI alat koji se zove SQL Agent ili tako nesto koji to radi. Isto tako imas i Query Analizer koji mislim da mozes da iskoristis. Sve ovo pod uslovom da imas instalirane alate koji dolaze uz SQL Server.


Pa ne moras da budes u svakoj corbi mirodjija. Niko te nece ubiti ako nesto ne znas ili nisi siguran.

Za konzolno izvrsavanje skriptova mozes da iskoristis 3 komande: isq, isqlw i osql.
Evo ti primer sintakse:
isqlw -S tvoj_server -d tvoja_baza -U tvoj_user -P tvoj_password -i ulazni_file -o izlazni_file

Detalje oko sintakse mozes da pronadjes u dokumentaciji za SQL Server (Command Prompt Utilities) i videces koja najvise odgovara za tvoj konkretan slucaj. Ukratko, isql koristis ako hoces da komuniciras sa serverom preko DB-Library, a ove druge komande koriste ODBC.
[ majak @ 02.06.2002. 19:32 ] @
Citat:
Last Man Standing:
Citat:
dwarf:
Uh, mislim da postoji neki GUI alat koji se zove SQL Agent ili tako nesto koji to radi. Isto tako imas i Query Analizer koji mislim da mozes da iskoristis. Sve ovo pod uslovom da imas instalirane alate koji dolaze uz SQL Server.


Pa ne moras da budes u svakoj corbi mirodjija. Niko te nece ubiti ako nesto ne znas ili nisi siguran. :)

Za konzolno izvrsavanje skriptova mozes da iskoristis 3 komande: isq, isqlw i osql.
Evo ti primer sintakse:
isqlw -S tvoj_server -d tvoja_baza -U tvoj_user -P tvoj_password -i ulazni_file -o izlazni_file

Detalje oko sintakse mozes da pronadjes u dokumentaciji za SQL Server (Command Prompt Utilities) i videces koja najvise odgovara za tvoj konkretan slucaj. Ukratko, isql koristis ako hoces da komuniciras sa serverom preko DB-Library, a ove druge komande koriste ODBC.



Last Man Standing hvala na opsirnom objasnjenju. !!!

Usput da ti uputim kritiku. dwarf jednostavno zeli da pomogne i to je sve.

Svaka pomoc je dobrodosla bilo kome. Nakon uputstva makar i nekompletnog covek moze da se doseti onog sto mu treba.
Bolje je i tako nego da topik stoji bez replika a da ima recimo stotinu pregleda.

Zar nisam u pravu ?

Pozdrav obojici !!!
[ dwarf @ 03.06.2002. 07:07 ] @
Ma cool, boga mu, nisam uspeo da se setim jer jednostavno odavno nisam uplaio dotican server da se s njim zezam. A ovoga se secam kao kroz maglu kada sam nesto radio na istom pre XYZ vremena.