[ srdjan nastic @ 12.03.2005. 21:50 ] @
ima li neko pouzdanu semu za ispitivac daljinaca
[ zoran @ 12.03.2005. 22:29 ] @
Uzmeš jedan stari IC prijemnik iz bilo kog tv-a , dogradiš mali BC tr. i led doidu , sve to na 9V i gotov ti je IC .


voz__
[ crews_adder @ 12.03.2005. 22:49 ] @
Postoji i indikator za ispitivanje daljinca, a izgleda kao kreditna kartica na cijoj sredini se nalazi indikator - mala povrsina od materijala na koji se reflektuju zraci sa daljinca, naravno ako ih on emituje (tj. ako radi).
Ne znam gde moze da se kupi.
Da li si na to mislio?
[ stil @ 13.03.2005. 09:50 ] @
Najjednostavnije je da aktiviran daljinac približiš radio prijemniku podešenim na AM opseg.Tada će se iz zvučnika čuti karakterističan zvuk.Retko kada se dogodi da ic dioda ne funkcioniše tako da je ova metoda poprilično pouzdana.
[ d.... @ 17.03.2005. 14:44 ] @
Pronadjes ispravnu IC prijemnu diodu , nakacis je na ociloskop, i na osciloskopu gledas, da li daljinski uzrokuje odgovarajuce impulse.
[ luckym @ 17.03.2005. 22:53 ] @
Citat:
stil: Najjednostavnije je da aktiviran daljinac približiš radio prijemniku podešenim na AM opseg.Tada će se iz zvučnika čuti karakterističan zvuk.Retko kada se dogodi da ic dioda ne funkcioniše tako da je ova metoda poprilično pouzdana.


Vrlo jednostavna metoda i slažem se veoma puzdana.
[ Integral @ 18.03.2005. 18:47 ] @
Ovako:
- Metoda sa AM prijemnikom je dobra ali nije bas pouzdana
- Metoda sa fosfornom karticom je jedva vidljiva(i skupa), pogotovo za Telefunkenove daljinske
- Metoda sa osciloskopom je odlicna, ali zasto ukljuciti osc. za svaku sitnicu.
- Podrzavam metod kolege Zorana, napraviti prost uredjaj, u malenoj kutijici(uvek pri ruci), a evo i sema:
[ markantz @ 19.03.2005. 00:34 ] @
Moze da posluzi i obicna Web kamera ili telefon sa kamerom. Samo uperis daljinac pritisnas dugmenca i lepo se vidi da li radi ili ne radi.
[ zoran @ 19.03.2005. 02:04 ] @
Može i bilo koja kamera od onih jeftinih

Ko hoće može karticu za detektovanje IC kupiti na 011/3431-922
cena je oko 6-7€


voz_________________________________________________________________________________________________________
[ Lalemajstormoler @ 12.07.2005. 20:48 ] @
Citat:
markantz: Moze da posluzi i obicna Web kamera ili telefon sa kamerom. Samo uperis daljinac pritisnas dugmenca i lepo se vidi da li radi ili ne radi.


Bravo fora je super probao sam sa mobilnim,samo nisam znao kako,a sad znam kako.Ukljucis kameru i namestis tel kao da slikas i pretiskas tastere na daljincu koji je uperen prema objektivu.
Al sam pametan trebalo mi je celih dva minuta da provalim kako.
Poz......lale