[ Merchant @ 13.03.2005. 02:02 ] @
Da li iko moze da me uputi sta mi je od papira potrebno da bi otvorio skolu racunara.

Da li predavac ( recimo neko ko poducava Office paket) mora da ima neki tip dozvole za to kao recimo profesori u drzavnoj skoli, ili znanje moze da prodaje i neko ko jednostavno poznaje rad u programu.

Hvala
[ kalasnikov @ 19.01.2007. 01:04 ] @
Pomoć oko istog, i bilo šta vezano za to bi i meni dobrodošla.
Npr. da bi škola bila registrovana u privrednoj komori, neophodan je naravno legalni software,
antivirusni software, neki minimalni broj računara, fizička zaštita tih računara (rešetke.) i sl.
Pitanje je kako registrovati firmu, tj. verovatno kao firma za "podučavanje"!
nikako za učenje jer je to već u domenu obrazovanja.
Ako neko nešto zna biću mu veoma zahvalan ako napiše koju.
HVALA!
[ kebic @ 19.01.2007. 12:03 ] @
I ako sam svoju skolu zatvorio pre tri godine mislim da se nista nije menjalo pa vam mogu odgovoriti na neka pitanja.
Prvo za otvaranje skoje je poltrebno minimum srednjaskola (4.godine)
Drugo slkolu mozes registrovati kao szr i tako imati menje troskove samo moras ad otvaras radnju da registrujes delatnosti kojima zelis da se bavis.
Trece koliko imas racunara i softwer koji koristis neije nigde propisam tako da to zavisi od tebe.
Ali je nekad bilo bitno da imas lokal koji ispunjava sve zahteve komisije koja ga pregleda za rad sa ljudima.
O otvaranju firme ima dosta postova na ovom forumu samo ga malo pretrazite a ako sam ja nesto preskocio ili vas jos nesto interesuje samo recite.

Pozz
[ boomLM @ 19.02.2007. 19:08 ] @
Mislim da sam se zbunio ???

Citat:
Pitanje je kako registrovati firmu, tj. verovatno kao firma za "podučavanje"!
nikako za učenje jer je to već u domenu obrazovanja.


PODUČAVANJE je termin koji označava prenos znanja ili proces upravljanja u kome se učitelj,nastavnik,profesor... nalaze kao posrednici izmedju znanja i učenika.(suština - doduše štura ali...)
Učenici UČE !!!
Profesori POUČAVAJU !!!

Sve je to OBRAZOVANJE !!!
Skola kao VASPITNO OBRAZOVNA INSTITUCIJA još i vaspitava!

Mnogo,mnoooooooooooooogo toga treba da bi se registrovala jedna škola !!!