[ CrusadeR @ 05.06.2002. 14:59 ] @
ISO tezi 200mb..

url: http://get.qnx.com

Inace grafickih promena nema, sve je manje vishe isto..
Osetno je brzi..
Uzivajte ;)
[ CrusadeR @ 07.06.2002. 19:23 ] @
hah, interesovanje ravno nuli :)....
[ random @ 08.06.2002. 02:46 ] @
A šta je promenjeno "ispod haube"? QNX nije sistem koji se koristi zbog šarene grafike već zbog visokih realtime performansi kernela, za red veličine jačih od realtime verzija Linux i Windows kernela. Koliko vidim na sajtu, u tih 200 MB je napakovano gomila razvojnih alata, reci nešto malo o tome. Da li koriste GNU alate, neke druge ili imaju svoje? Dobija li se neko IDE ili RAD okruženje?
[ Dragi Tata @ 08.06.2002. 05:34 ] @
Ne bih da opet počinjem više puta ispričanu priču, ali otkud je QNX Unix?
[ random @ 08.06.2002. 15:59 ] @
Pa nije UNIX (kao što ni IRIX, ni Linux, ni *BSD nisu UNIX-i), ali je POSIX.2 kompatibilan, ako se ne varam? A nekoliko puta smo se složili na ovom forumu da je to dovoljno. Uz njega se dobija X server, a sve Unix aplikacije se lako portuju (koliko sam čuo). Mislim da QNX ništa manje nije Juniks nego što je to na primer GNU HURD.
[ Jovan Marjanovic @ 10.06.2002. 11:30 ] @
Danas se instalira, a sutra izvestaj :)
(naravno ako uspem da ga instalram na ovaj stari krs koji mi sluzi za testiranje distribucija)
Naime, 6.1 nije hteo da se instalira posto mu je smetalo sto masina ima SCSI disk i IDE CDROM.
[ Jovan Marjanovic @ 19.06.2002. 12:12 ] @
6.2 instaliran na jednu stariju kantu od masine (HP Vectra Xu 6/200)

Hardver - Pentium PRO 200
2gb SCSI hard drive
Matrox Millenium
3com mrezna kartica

Recimo da QNX radi, stim sto iako prepoznaje matrox kao graficku, ne mogu da ga nateram da radi na vise od 60 hz (zabolese me vec oci), niti hoce da prepozna mreznu kartu, tako da nista od mreze.
Ostim toga, izgleda fino, Instaliran je GCC, i posle jedno 6 dana kompajliranja je zbildano nesto malo softvera, i za divno cudo radi

Inace, na prvi pogled se vidi da se trude da budu sto vise POSIX kompatibilni.

Jedina zamerka je sto je strasno spor. Mandrake linux 8.2 je na istoj masini imao jako bolju performansu.

Toliko od mene
[ c00l_daem0n @ 19.06.2002. 14:18 ] @
Pa sta su mu uradili kada je strasno spor.
Evo ja sam probao qnx 6.0 (mislim) i vrlo brzo radi, zar je moguce da je doslo do drasticnih promena za ''samo'' 2 verzije?
Inace ostavio bih taj qnx ali mi ni misa nije prepoznao,(dovoljno), tj. skace po ekranu ko da je pobesneo, a ni ostale pakete ne mogu da instaliram tako da sam odustao.
[ uLtracode @ 29.06.2002. 19:18 ] @
Pazi Xphoton u QNX se dize za neke 3 sekunde i po meni je veoma stabilno radio,
naravno dok sam ga jos imao na kompu.
[ zvecko @ 24.02.2006. 09:41 ] @
za sve one koji zele da skinu QNX 6.21 evo adrese

http://ftp.iasi.roedu.net/iso/Linux/QNX/

pa neki download manager pa ....

Pozdrav



[ Mister Big Time @ 01.03.2006. 15:56 ] @
jel ovo v6.3 izasla?