[ anon315 @ 19.03.2005. 14:33 ] @
Linux, Apache, MySQL

Pravim neki blog i napravio sam bazu za taj blog - blogdb preko mysql-a standardnim komandama za to (iz konzole)

Interesuje me kako to da uradim kada sam otvorio hosting kod Verata. Nema shell pristupa, kako da napravim tamo bazu ?

Veze nemam sa mysql-om, uzmite to u obzir :o)
[ x VITA x @ 19.03.2005. 14:41 ] @
oni ti daju pristup njihovom serveru pomocu ((% phpMyAdmin-a..
znaci sripte php-a sa kojoma iz browsera pristupas nihovom serveru..
e sad ti kad zavrsis posao nalokalu moras da uradio dumping baze(da napravis txt fileove u kojima postoje sve naredbe koje su potrebne da napravis bazu..
znaci ako imas 2 tabele ii u svakoj po 10 podataka... imaces 2 create table iskaza a zatim idu iskazi inset iza unos tih 20 podataka) ti bi mogao i sam rucno to da radis ali sa ovim fileovima je mnogo lakse jer u tom phpMyAdmin-u imas opciju da ucitas fielsa SQL naredbama i on ih izvrsi odjednom...
[ anon315 @ 19.03.2005. 15:13 ] @
Ok, u ponedeljak ce mi se tek aktivirati nalog.

Kako da uradim taj dumping tacno ?

Jel moze step-by-step celog postupka (for dummies) ? :o)

Hvala
[ x VITA x @ 20.03.2005. 11:58 ] @
pa uzmi program MYSQL front... i u njemu namestis prvo konekciju ka lokalhom serveru(name :localhost user :tvojuser,verovatno root pass:???)

i kad se konektujes na localhost otvorice ti listu baza koje imas.. i sad ti tu mozes da unosis i sql naredbe i sl.(da se ne cimas u konzoli) a u opcijama u meniju imas export.. e ti exportuj sve tabele u file npr baza.sql(ovo je najobicniji txt dokumentsa .sql extenzijom)

a zatim kad se logujes na njihov server onda u phpMyAdminu imas opcije videces da unosis sql naredbe i ispod "or location of textfile" i polje za unos. ides na browse i nadjes svoj file i zatim izvrsis te sql naredbe odjednom i napravice ti na serveru ...


ili ako hoces mozes i na lokalu da koristis phpMyAdmin ali ti treba apache server i da u njegov root web foder(tamo gde stavlja html dokumenta za siteove najcesce ~apache_install_dir\htdocs) prebacis fileove iz phpMyAdmina.... i onda iz browsera kucas http://localhost i otvorice ti se phpMyAdmin
[ SmilieBG @ 27.03.2005. 01:56 ] @
Citat:
Vanja Petreski: Ok, u ponedeljak ce mi se tek aktivirati nalog.

Kako da uradim taj dumping tacno ?

Jel moze step-by-step celog postupka (for dummies) ? :o)

Hvala


c:\mysql\bin\mysqldump -u username -p -h localhost ime_baze > ime_dump_fajla.sql

Poz,
Sale