[ grof21 @ 23.03.2005. 10:29 ] @
Ima li zainteresovanih komsija iz Petrovaradina za wireless internet? Ja sam kod panline-a i hvatam signal sa kula na Beogradskom Keju. Zasad nema kompletno pokrice za Petrovaradin ali kazu ako se javi bar deset korisnika postavice novi AP.

Vidi li neko ovaj njihov AP osim mene? SSID je VTKom-bk39-j.
[ grof21 @ 23.03.2005. 12:11 ] @
Zainteresovani nek mi se jave na mail
[email protected]
[ grof21 @ 02.04.2005. 22:53 ] @
Posto vidim da se javilo par njih zainteresovanih, molim vas da predlozite mesto gde bi AP mogao biti postavljen. Zasad po meni najbolja lokacija bi bila na zgradama na bloku 8.
[ grof21 @ 12.04.2005. 12:46 ] @
Dali je moguce da je petrovaradin mrtav sto se tice wireless interneta?
Ma dajte ljudi javljajte se ili da ja batalim ovo.
[ mvujicic @ 21.04.2005. 12:37 ] @
Pokusaj da uhvatis ssid ia3angle
Ima AP na tvrdjavi pa ako vidis mozes da se konektujes
[ grof21 @ 21.04.2005. 14:08 ] @
Gde se nalazi taj AP? Tvrdjava je sirok pojam.
BTW, Panline je pustio link za Petrovaradin. Tako da ga mogu koristiti svi koji imaju opticku vidljivost sa kulama na Beogradskom Keju (kod kvantaske pijace).
Ja zivim na kraj Petrovaradina i na 4.5km rastojanja imam savrsen signal.
Probajte ljudi bolje je i od kablovskog. Mala preporuka zaboravite na adsl, kao prvo treba ga docekat a druga je vezana za agregaciju koju niko ne pominje sta je. Proverite i uverite se da je ipak najbolje resenje wireless!
[ grof21 @ 21.04.2005. 14:09 ] @
Ah da, zaboravih SSID je BK-39 I
[ IzzY @ 22.04.2005. 17:22 ] @
Hm..ima i neobee na istu foru..a jeftiniji je od panline-a.
[ grof21 @ 24.04.2005. 18:12 ] @
Da da kako da ne! Neobee nije pokrio Petrovaradin. Mislis da nisam probao vec?
[ ap61 @ 25.04.2005. 21:20 ] @
www.beogrid.net
[ grof21 @ 26.04.2005. 13:06 ] @
zar je beogrid pokrio petrovaradin? ako jeste kontaktirajte me posto vidim da su cene jako niske!
[ grof21 @ 30.10.2005. 03:23 ] @
Da li je moguce da su svi u Petrovaradinu zadovoljni sa dial-up-om?
Ma katastrofa.
[ grof21 @ 15.11.2005. 01:42 ] @
Obaveštenje za sve Petrovaradince! Dobili smo i mi konačno svoj wireless a sve to zahvaljujući Freedom mreži. AP se nalazi u Preradovićevoj 137 (zgrade na bloku 8).
Ko vidi nek proba pristup je totalno besplatan. Više informacija na www.freedom.org.yu!

Pozdrav svima!

[Ovu poruku je menjao grof21 dana 15.11.2005. u 02:43 GMT+1]
[ roli @ 23.12.2005. 14:37 ] @
Jasta ste ,neg' dobili...a za koji dan ce mo i jos neka mjesta nakaciti na freedom.... ..oprema je tu,testira se...samo da ne bude bas puno padalo..
Mada...ja se puno ne za*ebavam...ja radim Grofe...i ne pricam uprazno

A vala...mog'o bi i ti pomoci...npr. da me upoznas sa nekom drugaricom

Zbog preciznostri linkova...


Pozdrav!!
/mrdja
[ Daniel Mauric @ 24.12.2005. 23:47 ] @
Dakle kako stoje stvari trenutno, vidim da se spominju Beogrid i Freedom, sta je od od toga u funkciji, gde su AP i da li neko koristi i moze da prenese iskustva ? Ja sam na tvrdjavi kod akademije. Unapred zahvalan.
[ grof21 @ 25.12.2005. 02:49 ] @
Trenutno je u funkciji što se tiče Petrovaradina, AP Freedom mreže na Bloku 8, Preradovićeva 135.
Više informacija na www.freedom.org.yu ili se obratite meni na pvt.
[ Lex Markus @ 29.05.2006. 13:26 ] @
Postoji legalan i normalan provajder wireless interneta u Petrovaradinu i zove se "3D-SOFT". Pokrili su skoro ceo Pezos. A uplatno mesto im je pored Latina.
[ eki_yu @ 30.05.2006. 14:09 ] @
Web sajt ?
[ Dejjan @ 01.08.2006. 17:07 ] @
Gde se tacno nalazi taj 3d-soft?
U kojoj ulici?
I ako neko zna kada se planira pocetak rada ADSL-a u Petrovaradinu?
[ roli @ 08.08.2006. 09:14 ] @
Pored tog normalnog i legalnog postoji izgleda i "nenormalan" i "ilegalan" net na Pezosu ...a uz to i potpuno BESPLATAN..i mnogo ,mnogo kvalitetniji i brzi od vecine tih "normalnih" koji uzimaju "nenormalne"pare za to sto nude
@lex markus..oladi malo...
Sto se tice Pezosa ,Freedom ga je pokrio sa dvije bazne stanice...jedna je u bloku 8 ,a druga recimo u centru Pezosa tacno preko puta benzinske,pored poste ....a dio Pezosa uz Dunav je pokriven sa kula na keju gdje je jedna od vecih Freedom baznih stanica.
Freedom jos nema uplatno mjesto...jer je sve BESPLATNO!!
Imamo bogatog ujaka u Kanadi koji nas sponzorise pa otuda i ovakva koncepcija ove najvece novosadske wireless mreze..
Svakako mnogo vise ima na www.freedom.org.yu


Pozdrav!

/mrdja


PS Freedom nesto kontam da sad prekrstim u Prle i Tihi mrezu
Kako se ljudi frljaju izrazima samo....eh..
[ pop_ns @ 21.08.2006. 23:34 ] @
!! FREEDOM !!

;)
[ Lex Markus @ 28.08.2006. 09:54 ] @
Roli,prvo: sajt ti je blagi uzas, da li si mozda cuo za Flash?;
drugo: nemamo svi bogatog ujku u Kanadici da nam salje kintu da bi se mi ovde igrali provajdinga;
trece: tvom ujki ce to debelo da se isplati:
cetvrto: u ovoj zemlji Srbiji neko pokusava i da napravi nesto i poslednje sto mu treba su jarani sa IQ2
peto: POZDRAVI UJKU!!!


Za sve ostale koji su se interesovali neka posete: www.wmcomputers.co.yu ili neka nazovu na: 477-40-36 !
[ roli @ 28.08.2006. 23:15 ] @
Cekaj bolan..sta tebe boli Q za sajtom i mrezom...gledaj svoja posla i ne pametuj bar ne meni...i mani se "jarana" i IQ...
trazis belaja bez veze..
Oladi stari da te ja ne bi ladio
Za Flash sam cuo...cesto flash-ujem flashu pive....sa rajom u carsiji...
Sledece ...upravo si se obratio tom "ujki iz Kanade"
I naravno da znam sta radim...posto je moj IQ minus 2...
Jes sad zadovoljan?
Ako nisi..na tom sajtu sto je uzas imas moj br tel pa nazovi i naidji da mi licno objasnis kako sajt treba da izgleda...obozavam takve koji turaju svoj nos tamo gdje mu nije mjesto!!
Kontas??
Kontas ti al u Q...u



/mrdja
[ pop_ns @ 28.08.2006. 23:56 ] @
zashto Vredjash FREEDOM
ja sam 1 godinu u Freedom-u Sve radi Odlicno ..imamo 2 DC-huba , mnogo Game Servera , besplatno je ...
ima ...ne znam tacno oko 250-300 Clanova Mreze ......
A shta fali Adresi www.freedom.org.yu ??

Shto je Dzabe , i Bogu je Drago !!

WWW.FREEDOM.ORG.YU

p0zz
[ DusanSukovic @ 14.12.2006. 16:55 ] @
Zdravo,

Mrdja koliko ti je brz link na Internet koji koristi freedom?

pozdrav
[ roli @ 17.12.2006. 10:19 ] @
Dusane ,mreza ovih gabarita i sa ovoliko ljudi mora imati dovoljno neta.
Ne bih pominjao cifre neke jer realno one su varijabilne..koncepcija mreze je da ga mora vazda bit' dovoljno .
Najbolje je nakaci se i vidi ili idi do nekoga ko je kod nas na mrezi pa vidi..
Nasa koncepcija je da smo maksimalno rasteretili net ,imamo izuzetno jak lokal,ljude nicim ne ogranicavamo jer je komplet Freedom izgradjen na najmodernijoj opremi i svi nasi linkovi rade savrseno dobro ,tako da je jedina poenta da korisnik napravi sebi kvalitetnu konekciju jer od njega sve zavisi...
Mi nas dio posla smo odradili kako treba..
Povezani smo takodje sa ostalim habovima i imamo jednosmjerni satelitski link i sa njega skidamo za nas magacin sto nam treba..
Net radi savrseno dobro ,imali smo malih problema sa povremenim pucanjem http-a ali smo i to rjesili sa novim ruterom i jednostavno ako u nekom top vremenu kao sto je vece zafali neta..ima alternativnih izvora....
Mreza znaci posjeduje pored ovog klasicnog neta i dva satelitska linka..jednosmjerni i dvosmjerni...
Sve u svemu jako puno para i rada je ulozeno u ovu igranku da bi si dozvolio luksuz da nema dovoljno neta..
Problem moze da nastane iskljucivo ako neko od korisnika pocne recimo u 9 uvece da skida film sa neta koji ima u lokalu...a nikoga ni sa cim nismo limitirali..onda moze da ubije dio protoka..ali pored automatike tu su i administratori mreze koji doticnog malo "olade" tako da mu poslije i ne pada na pamet da se pravi pametnijim od vecine nas na mrezi..
Moj savjet je da licno vidis kako to funkcionise to ti je brate najmjerodavnije...



Pozdrav!!

/mrdja
[ chemer @ 15.01.2007. 20:24 ] @
Pozdravljam Freedom !