[ pctel @ 24.03.2005. 12:00 ] @
zamolio bih nekoga sa brzom vezom da poskida formulare sa sajta agencije za privredne registre:
www.apr.sr.gov.yu i da napravi miror sajta.
Situacija je takva da desetine hiljada ljudi istovremeno pokusavaju da pristupe sajtu, pa je iz tog razloga gotovo nemoguce doci do formulara.
[ Davor Vlajkovic @ 24.03.2005. 12:28 ] @
Kod mene sve radi kako treba, mozda je problem do tvog ISP-a.
Svejedno, do ponoci cu da okacim sve na http://www.msp.co.yu/pdf/apr (nemam sad vremena).

Pozdrav.
[ pctel @ 24.03.2005. 14:07 ] @
Samo na trenutak je proradio, ja sam poskidao polovinu tih dokumenata, sada ponovo nece. Imajuci u vidu ovako nestabilan rad, svakako je potrebno da se ovi dokumenti postave na jos mesta. Videcu ako uspem da poskidam ostatak, postavicu i ja negde.
[ pctel @ 25.03.2005. 12:16 ] @
Jutros je opet proradilo na trenutak pa sam uspeo da poskidam sve. Neko vreme ce biti postavljeno na:
http://www.pcteldoo.co.yu/www.apr.sr.gov.yu/
[ omega7 @ 09.05.2005. 11:17 ] @
Kako izvrsiti prevodjenje firme u agenciju. Da li se osnovna sredstva moraju pisati u evrima ili moze i u dinarima kao sto je upoisano u privrednom sudu ( tamo je u dinarima i u dolarima ). Ako su akcionarti stekli akcije po starom zakonu iz 1997. godine da li se to unosi kao UNETI KAPITAL ili nekako drugacije? Sa kojim se datumom unosi ukupan osnovni kapital ( sa datumom registracije firme ili sa 31.12.2004. godine? )
[ omega7 @ 09.05.2005. 11:56 ] @
Kako nije moguce ako treba da se sve firme do 15-og juna prevedu iz privrednih sudova u agenciju za privredni registar?
Nisam mislila da preduzece prevodim u agenciju, nego da ga prevedem u agenciju za privredni registar.
[ Davor Vlajkovic @ 09.05.2005. 16:35 ] @
Ako smo citali isti dokument (prevodjenje_doo.pdf), sve lepo pise:

Citat:
- Podaci o kapitalu

Ukupan osnovni kapital (novcani+nenovcani): _____________

Novcani: upisan ______________ , uplacen ______________

Nenovcani: upisan: ______________ , unet ______________

* podaci o kapitalu se unose u Evrima
[ brankaadv @ 11.05.2005. 00:24 ] @


Kod prevodjenja, kapital se unosi u dolarima,a ako postoji i nenovčani kapital,vrednost se unosi u dinarima,kao i prethodno upisan kapital (5000$ + 100.000,00
din.+1500,00 din.).
[ Dragan Varagic @ 11.05.2005. 07:15 ] @
Ako vaša firma nije jedan od četiri pravna oblika organizacije koji se spominju na njihovom sajtu (od, doo, kd, ad), tj. ako se radi o str-u i szr-u (agencija), tada ne treba raditi prevođenje, jedino ako hoćete da prebacite firmu u neki od ova četiri oblika organizovanja (preporučljivo inače).