[ iceboy @ 24.03.2005. 12:52 ] @
..
ja ponekad pokrenem Frozen Throne, sad cu da isprobam i World of Warcraft
+ zarazio sam se SpongeBob-om, ima da se skine demo na appleovom sajtu
[ Pancho Villa @ 24.03.2005. 14:09 ] @
Naravno da igramo.
Trenutno call of duty i civilization 3 kao igrica koja ima rezervisano mesto na mom kompu.

Pozdrav
[ madamov @ 24.03.2005. 18:39 ] @
Trenutno sam zaražen Monster Fair fliperom.
[ davorp @ 25.03.2005. 09:51 ] @
shark pool 3D
[ Darko Selakovic @ 25.03.2005. 10:36 ] @
Enigmo... http://www.apple.com/downloads...ames/demos_updates/enigmo.html

na foru starog incredible machine
http://www.macgamer.com/features/?id=467
[ MacOS @ 25.03.2005. 15:09 ] @
Max Payne
Medal of Honor (ima li neko da je uspeo da odradi instalaciju Breakthrough ??)
Call of Duty
Wolfenstain
Bond 007 Nightfire
StarWars Jedi Knight 2
HALO
ZOO Tycoon
Stronghold
Europa Universalis 2
Northland (ovo izgleda imam samo ja ??)
Age of Empires
Age of Mythology
WarCraft 3
i trenutno igram DukeNukem. Jeste da nece da ucita snimljene pozicije i nivoe ali vredi svakog ispaljenog metka :)
[ MMX @ 27.03.2005. 20:42 ] @
Slabo igram igrice, ali ponekad pokrenem Snes emulator da se prisetim starih dobrih vremena :)
[ bojan33 @ 28.03.2005. 11:53 ] @
iskljuchivo i iskljuchivo

CIVILIZATION 3 - game of the year edition

pancho odakle ti igra ? ja sam mislio da jedini imam tu igru ovde ?! :)
btw, doneo sam je kao original iz australije gde je koshtala volshebnih 100 au$. ali zatoi u original pakovanju, sa ovoolikim uputstvom i ono shto je meni najlepshe, .avi fajlom u kome autori objashnjavaju kako je igra nastala, proces testiranja i kako je jedan od dizjnera dochekao jutro sa demo verzijom a radi od 9. avi fajl se zavrshava sa rechenicom tipa: please send us your story, how we ruined your life. a moj jesu i to opasno :)

dodushe, igra zapada malo u monotoniju igranja kad zapadnesh u neku 1900-2000 god. ali i dalje ko nije seo ujutru u 9, ceo dan proveo uz igru prenotjio bez trunke sna i sutradan u 7 am doziveo da pobedi na space victory, taj ne zna shta je ovisnost o igri.

brat mi je na pc-u igrao istu igru i moram priznati da nisu iste, mac verzija je teza i to dosta, drugachije uradjena (u nekim sitnicama), ali mislim da je to zbog toga shto je ovo Game Of The Year Edition.

[ neetzach @ 28.03.2005. 12:06 ] @
Ja uglavnom igram matorice igrice (koje bih inace igrao i na PC-ju): http://mac.the-underdogs.org/

I ono sto moze da se potera ScummVM-om

[ Goran Rakić @ 28.03.2005. 14:43 ] @
Kada pozelim da se "malo" igram, onda uglavnom poteram FreeCiv. Jedini problem je sto ono malo vrlo brzo odleti iz polazne ideje.

Posto vidim da ima dosta Civ-ovaca ovde, malo offtopic-a - da li je neko igrao FreeCiv? Ja sam na PC-u gubio vreme uz Civ1, pa Civ2, onda mi se AlphaCentauri i CallToPower nisu dopale, Civ3 sam igrao kratko, a onda presao na Linux i FreeCiv.
[ Pancho Villa @ 28.03.2005. 15:18 ] @
Citat:
bojan33: iskljuchivo i iskljuchivo

CIVILIZATION 3 - game of the year edition

pancho odakle ti igra ? ja sam mislio da jedini imam tu igru ovde ?! :)
btw, doneo sam je kao original iz australije gde je koshtala volshebnih 100 au$. ali zatoi u original pakovanju, sa ovoolikim uputstvom i ono shto je meni najlepshe, .avi fajlom u kome autori objashnjavaju kako je igra nastala, proces testiranja i kako je jedan od dizjnera dochekao jutro sa demo verzijom a radi od 9. avi fajl se zavrshava sa rechenicom tipa: please send us your story, how we ruined your life. a moj jesu i to opasno :)

dodushe, igra zapada malo u monotoniju igranja kad zapadnesh u neku 1900-2000 god. ali i dalje ko nije seo ujutru u 9, ceo dan proveo uz igru prenotjio bez trunke sna i sutradan u 7 am doziveo da pobedi na space victory, taj ne zna shta je ovisnost o igri.

brat mi je na pc-u igrao istu igru i moram priznati da nisu iste, mac verzija je teza i to dosta, drugachije uradjena (u nekim sitnicama), ali mislim da je to zbog toga shto je ovo Game Of The Year Edition.


Bojane cestitke na originalu.To je igra koja zasluzuje da se plati puna cena.Medjutim zivimo u srbiji gde su originalne igre za mac cista egzotika.Adsl je tu,torrenti takodje i eto igre na mom kompu.;-)
[ KBB @ 28.03.2005. 16:10 ] @
Trenutno igram Rise of nations, mnogo zarazna igrica...
[ bojan33 @ 28.03.2005. 17:21 ] @
@pancho

a reci mi koju verziju igre imash ? ja sam chuo da je sid old boy izbacio josh jednu poslednju verziju civ3.

@kbb

ja sam to video na pc-u, to je kombinacija civilization i age fazona ako se ne varam?

@svi ostali

mozda bismo mogli da napravimo neki forum ako ga vetj nema (nisam listao ovaj sajt i net) ovde u svrhu razmene igara za mac jer ovde se jako teshko dolazi do igara za omiljeni nam comp.
recimo civ III je izashla josh sredinom 2002. god, a ja sam pune dve godine jedini u bgdu igrao istu, zbog toga shto nam je razmena igara za mac - nula.

[ Goran Rakić @ 28.03.2005. 17:25 ] @
razmena == piraterija?
[ range @ 28.03.2005. 17:41 ] @
Citat:
Goran Rakić: razmena == piraterija?


Dusebriznik? Zastitnik sirotih malih proizvodjaca igrica? Ali ajd da ne pocinjemo o tome, ako dobro razumem ja ako kupim legalnu igricu ja mogu da je POZAJMIM kome ja hocu i to nije nelegalno sve dokle ja od toga nemam nikakvu materijalnu korist
[ madamov @ 28.03.2005. 18:01 ] @
Citat:
mozda bismo mogli da napravimo neki forum ako ga vetj nema (nisam listao ovaj sajt i net) ovde u svrhu razmene igara za mac jer ovde se jako teshko dolazi do igara za omiljeni nam comp.
recimo civ III je izashla josh sredinom 2002. god, a ja sam pune dve godine jedini u bgdu igrao istu, zbog toga shto nam je razmena igara za mac - nula.


A da napravimo BMKG (Beogradsku Macintosh Korisničku Grupu) pa da se sastajemo na nekom mestu?
[ MMX @ 28.03.2005. 18:11 ] @
Nećemo da se raspravljamo o pirateriji. Ukoliko želite da razmenjujete igre, to radite preko mailova, icq, jabbera..... ali ne ovako javno na forumu.

Sada se setih, ima li neko da voli da igra igricu Tomb Raider. Ili možda Resident Evil? To su mi bile omiljene na pc-ju :)
[ Goran Rakić @ 28.03.2005. 18:31 ] @
Ideja za BMKG je odlicna! Prvi cu je maskimalno podrzati. Ali verujem da ovo zasluzuje novu temu.
[ MrNo @ 28.03.2005. 19:47 ] @
Ajde momci, znate pravila razmene i slicne stvari preko PP-a ili se nadjite negde, popite po pivo i razmenjujte koliko god hocete.
[ caboom @ 28.03.2005. 19:55 ] @
ideja za korisnicku grupu je odlicna, dosta bi olaksala komunikaciju ne preterano sirokog kruga korisnika os/x-a.
btw. video sam veoma malo objc/cocoa programera koji su aktivni kod nas, da li se situacija popravlja po tom pitanju?
[ Pancho Villa @ 28.03.2005. 20:19 ] @
@bojan33

Koliko vidim imam Civ3 ver 1.21g iz 2003god

@madamov

Podrzavam ideju za BMKG i predlazem da ako do toga dodje da razmotrimo ideju podizanja sajta za mac korisnike,nesto kao pandam hr jabucnjaku.

Sto kaze Goran Rakic ajde da podignemo novu temu oko novonastale situacije oko okupljanja mac korisnika i da predjemo sa reci na dela.It's time.

Pozdrav
[ NastyBoy @ 28.03.2005. 21:28 ] @
Citat:
ideja za korisnicku grupu je odlicna, dosta bi olaksala komunikaciju ne preterano sirokog kruga korisnika os/x-a.

Podrzhavam ideju maksimalno, iako sam daleko od BGa :)

Citat:
btw. video sam veoma malo objc/cocoa programera koji su aktivni kod nas, da li se situacija popravlja po tom pitanju?

Ovo i mene jako zanima. Narochito da li ima ljudi sa iskustvom u portovanju OpenGL/AL softvera na Mac?
[ caboom @ 28.03.2005. 21:40 ] @
nazalost, mislim da je odgovor ne... ali who knows, mozda se neko iz auditorijuma prepozna.
[ bojan33 @ 29.03.2005. 08:24 ] @
ja se slazem oko BMKG...podrzavam je od samog starta!
[ KBB @ 29.03.2005. 09:56 ] @
Citat:
bojan33: ja sam to video na pc-u, to je kombinacija civilization i age fazona ako se ne varam?


Rise of Nations je 4ti deo serijala Age of Empires.
[ NastyBoy @ 29.03.2005. 10:10 ] @
Citat:
KBB: Rise of Nations je 4ti deo serijala Age of Empires.


Ne, Rise of Nations je posebna igra, nema veze sa AoE serijalom.

AoE 3 izlazi ove/sledece godine (nadam se da port za Mac nece kasniti previshe)
[ Aleksandar Marković @ 29.03.2005. 12:43 ] @
Citat:
bojan33: ja se slazem oko BMKG...podrzavam je od samog starta!


sta je Pedja sine nije ti dosta ovaj sajt vec 'oces novi da pravis ;-)

revolucionar ..aaa?
[ bojan33 @ 29.03.2005. 18:41 ] @
@pedja sin

mojne pedja sine, nisam revolucionar, ali netju da mi neki admin ogranichava i brishe poruke ako sluchajno pomenem serial code koji sam nashao na cd-u mog druga i koji pola grad koristi, dal me razbirash?
[ Gibli @ 29.03.2005. 22:07 ] @
 Da li postoje za Mac EA igre kao što su NFS i FIFA?
[ madamov @ 29.03.2005. 22:20 ] @
Citat:
Da li postoje za Mac EA igre kao što su NFS i FIFA?


Mislim da ne postoje.
[ slim-jim @ 03.04.2005. 17:09 ] @
Da nece sad da izadze AoE3? Ja mislim da ce taj da radi na Macu...
[ Gibli @ 06.04.2005. 14:47 ] @
Citat:
madamov: Mislim da ne postoje.

Pa dobro, ako ništa drugo tu je playstation emulator a valjda će uskoro doći i PS2/Xbox emu koji radi.
[ hulja @ 06.04.2005. 18:10 ] @
ut rulez !
na ibooku ne verujem da bih mogao da poteram zahtevnije na novom ibooku sa 512mb
[ MMX @ 06.04.2005. 21:20 ] @
Jel igrao neko možda Tomb Raidera na Mac-u?
[ MrNo @ 07.04.2005. 02:06 ] @
Da naravno. Tomb Raider, moja najomiljenija igrica.
Imam ih sve :)
[ slim-jim @ 09.04.2005. 14:15 ] @
Negde sam cuo ili video pu net-u da ima C&C Generls za Mac... hmmm dali to stvarno postoji? I sta je za CS-om?
[ NastyBoy @ 09.04.2005. 15:44 ] @
Naravno da postoji C&C:Zero Hour (original £34.95 i expansion pack za £19.99 na Apple Store sajtu u UK)
[ slim-jim @ 09.04.2005. 18:16 ] @
A sta je sa Counter-Strike-om? Jel ga ima uopste za Mac, kamoli za 9.2
[ MMX @ 09.04.2005. 19:08 ] @
Još uvek ne postoji CS port za OSX. Iščitaj pažljivo tekst na stranici

http://forums.macrumors.com/archive/index.php/t-8720.html

Koliko sam video, očekuje se port Unreal Tournament-a.
[ madamov @ 09.04.2005. 19:46 ] @
Citat:
Negde sam cuo ili video pu net-u da ima C&C Generls za Mac... hmmm dali to stvarno postoji?


Postoji, za CS ne znam.
[ slim-jim @ 09.04.2005. 20:45 ] @
Citat:
MMX: Još uvek ne postoji CS port za OSX. Iščitaj pažljivo tekst na stranici

http://forums.macrumors.com/archive/index.php/t-8720.html

Koliko sam video, očekuje se port Unreal Tournament-a.


Steta da nisu pre dve godine nastavili da prave CS...
[ SIT @ 10.04.2005. 13:20 ] @
Bilo bi interesantno da se zna šta od pratećeg hardvera radi
meni recimo logitech wingman formula forvr gp radi fenomenalno, iako na kutiji piše da je samo za pc/a
radi u Ford Racing 2 i u virtual gran prix /u
u fr2 radi cak i feedback (luuudoo)
sada cu da skinem f18 demo pa cu da vidim


pozdrav
ps
ajde recite šta koristite od postojećeg hw/a (palice volani) i sl
[ hulja @ 11.04.2005. 18:13 ] @
pa ja igram ut na macu!izasao odavno.izasao i 2003 i 2004 samo novi ibook ne verujem da bi ih pokrenuo sa dovoljnim frejmovima.
[ deysun @ 16.06.2007. 06:58 ] @
Posto ne postoji (EA) The Need For Speed za Mac-a, ima li sta slicno da preporucite?

[ Dachaz @ 16.06.2007. 11:15 ] @
Da se strpiš mesec dana da EA izbaci portove za Mac (kao što su obećali) ;)

No, pošto kao i sa Colin McRae-om niko ne zna kad će tačno da izađe, ti razmisli o Ford Racing 2 (PPC) ili Redline (UB) mada ovaj drugi ima retardiran sistem skretanja, al' ajd'...
[ GuJa_NeBeSkA @ 22.10.2007. 21:25 ] @
Izvinjavam se sto ozivljavam ovu temu lamerskim pitanjem, ali:

Da li neko moze da mi ispise proceduru kako igrati igrice na Mac-u?

Cituckao sam nesto o Cideru, ali nemam pojma da li je to potrebno za igranje.

Tako da, ako nekome nije mrsko da ispise sta trebam da skinem sa kog sajta za pokretanje igrice i proceduru za starotvanje iste, bio bih mu zahvalan mnogo.

Hvala.
[ Karlo Gavric @ 23.10.2007. 10:11 ] @
Ja sam probao nakratko samo se sa Ciderom s jednom igricom, ocito sam bio omanuo neki korak pa nije htjela... ali vecinu igrica koje su samo za PC (posto pitas za Cider) imas vec gotovih preradenih da bi se mogle na Macu tjerati (npr. demonoid), tako sada ja tjeram NFS Carbon koji nista losije ne radi nego na PC-u cak mozda i bolje!!!

A imas i igrica za Mac koje skini i tjeraj bez radenja preko Cidera!!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.10.2007. 11:34 ] @
Guja je verovatno mislio na igre na Mac-u uopšte. Pa tako imaš igre
pravljene baš za Mac i one koje se portuju sa Windowsa za Mac (e tu ti
treba Cider).

One prve nalaziš normalno na netu, gde se već takve stvari nalaze, a ove
druge isto tako ili ih sam praviš/portuješ.

Probao jednom sa Ciderom, ali mi nije iz prve pošlo za rukom, a kako sam
slab gamer, odustao sam :)

Javi mi se na PP oko detalja (jer ću zaboraviti ako ostane da se ja tebi
javim:)
[ henrik @ 27.01.2008. 21:26 ] @
Jbg, izbegavao godinama da igram, ali FM 2008 je učinio svoje.

Zvezda!!!
[ P_e_r_a @ 08.07.2008. 20:31 ] @
Sudoku i Civilization 4.
[ colask8 @ 24.07.2008. 14:03 ] @
Jel taj Cider isto sto i CrossOver ili sta?
[ madamov @ 24.07.2008. 14:24 ] @
Nisam probao ni jedan ni drugi, ali mislim da nisu isto.
[ cikaKosta @ 24.07.2008. 17:07 ] @
Naravno da nisu isto, da ne bi duzili ovde imash na drugom forumu Mac-BB lepo i potanko opisano sta i kako, pa ako te interesuje potrazi, dosta "tekstova" na tu temu ima :)
[ kasler @ 22.08.2008. 11:39 ] @
GTA SA (preko CrossOver-a) i Quake 3 Arena za sada, a na putu je Age of Empires 3 sa ekspanzijom.
[ Miqel @ 30.08.2008. 07:42 ] @
Ocete i nas Novosadjane pozvati malo na to pivo i druzenje :)
Nema nas mnogo sa Mac-ovima, ja sam otpao trazeci bilo koga da mi bilo sta pokaze ili objasni kad sam kupio masinu :)
Sve sam morao sam i sa helpom koji nije bio uvek od pomoci bez obzira na moj odlican engleski i nemacki.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.08.2008. 10:56 ] @
To si ti na pogresnom mestu trazio :)
[ X-it @ 30.08.2008. 12:11 ] @
A mi ca MacOnPC jel se računamo? Mislim za to pivo, ja cu rado doci da pomognem da popijemo gajbu, nije frka ;)
[ tedi97 @ 17.12.2008. 20:03 ] @
Citat:
Miqel: Ocete i nas Novosadjane pozvati malo na to pivo i druzenje
Nema nas mnogo sa Mac-ovima, ja sam otpao trazeci bilo koga da mi bilo sta pokaze ili objasni kad sam kupio masinu
Sve sam morao sam i sa helpom koji nije bio uvek od pomoci bez obzira na moj odlican engleski i nemacki.


ne verujem da si baš otpao...samo da si potražio, na primer telefonoteka,
ima nas u ns ko sitni svetaca....skola, komsija, pod skola da si trazio...
[ alex @ 18.12.2008. 14:46 ] @
Igre igram iskljucivo na Xbox360, ali ovu igru sam morao da probam:
World of Goo.

Fantasticna igra, jako zabavna i naizgled jednostavna. Preporucujem!
[ Marti Misterija @ 11.04.2009. 21:47 ] @
Trenutno igram Oblivion koji mi mnogo bolje radi nego vrezija za windows, a slicna situacija je bila i sa NWN2 koju sam zavrsio i na jednom i na drugom OS.
[ euripyd @ 10.07.2009. 23:43 ] @
Ja igram igrice koje su free, i to one iz omiljenog mi detinjstva, tipa Arcade, Warblade.... :D
[ Aragorn2004 @ 23.07.2009. 16:52 ] @
Citat:
alex: Igre igram iskljucivo na Xbox360, ali ovu igru sam morao da probam:
World of Goo.

Fantasticna igra, jako zabavna i naizgled jednostavna. Preporucujem!

Potpisujem. Genijalna igra za bijednih $20. :-)

A za nesto manje novca ($15) sam igrao jos i bolju igru - Braid.
[ anapplegeek @ 02.12.2010. 14:55 ] @
Igrao sam Sims 3 pre neko vreme, ali vise ne.. Uglavnom ne igram igre.
[ @ 18.11.2022. 17:31 ] @
Ja preporucujem Borderlands 2 i 3, izvanredna zabava ako volite shooter igre.