[ Chika-nedja @ 24.03.2005. 18:41 ] @
Nasao sam samo neku verziju koja je za mac os 9. Prvo sto se pojavi na google kada ukucam winamp for mac os. Ali to nije to. Pa ako neko zna>>>>>>>>
[ Goran Rakić @ 24.03.2005. 19:04 ] @
samo da te pitam - zasto pored iTunes-a terati WinAmp?
[ madamov @ 24.03.2005. 20:03 ] @
Mislim da su batalili razvoj Winampa za OS X. A i ja da ponovim pitanje, šta će ti Winamp pored iTunesa?
[ SIT @ 24.03.2005. 20:20 ] @
Citat:
madamov: Mislim da su batalili razvoj Winampa za OS X. A i ja da ponovim pitanje, šta će ti Winamp pored iTunesa?

itunes... ...šta?
[ iceboy @ 24.03.2005. 21:39 ] @
hehe mozda milkdrop visuals ;)
znate li ima li gde nekih zanimljivih visualisationsa za itunes kao sto ima za winamp?
[ MacOS @ 25.03.2005. 15:12 ] @
hehe mozda milkdrop visuals ;)
znate li ima li gde nekih zanimljivih visualisationsa za itunes kao sto ima za winamp?
*******

Pa zar to nije opsesija pisi vidnoze korisnika. Kad ne uzivaju u OSu ostaje im bar da se loze na neke vizuelne efekte u ruznom Winampu. :((
[ KarakorukaJapan @ 25.03.2005. 16:09 ] @
Ja i na PC-ju koristim iTunes.
iTunes je neuporedivo bolji od Winamp-a.

A evo zašto neki koriste Winamp umesto iTunes-a (ova poslovica sve objašnjava):
"Zašto raditi nešto na lak način kad može komplikovano"
[ Darko Selakovic @ 26.03.2005. 11:26 ] @
Po novim istraživanjima 20% korisnika iPod-a ima nameru da kupi Mac računar!

Aj sad polako... korisnici su toliko oduševljeni lepotom, jednostavnošću i kvalitetom iPod-a da će da kupe stoni računar samo zato što ga ista firma proizvodi (Apple).

Iskreno:
Žalim ove pacijente koji se primaju na WinAmp koji VEROVALI ILI NE nemaju pojma da koriste iTunes... evo već sam se iznervirao... odgovoriću drugi put... taman mi izbrisali poruku.

p.s. Znaš kad me iznerviraju... kad vide iTunes i STRUČNO prokomentarišu... pa to je isto ko windows media player!!!!!
[ madamov @ 26.03.2005. 20:31 ] @
Jedna od najlepših mogućnosti koje ima iTunes je Music Sharing koji radi po principu streamovanje muzike. Na jednoj lokaciji na kojoj sam administrirao servere sam postavio jednu mašinu za "Music" server sa svim MP3 fajlovima koje su zaposleni (njih oko osamdeset) imali, negde oko 20 GB istih. Posle par nedelja smo ustanovili da se download sa interneta značajno smanjio.
[ KarakorukaJapan @ 28.03.2005. 22:09 ] @
Svi mi koji koristimo iTunes (ja ga koristim više od 3 god.) znamo kako iTunes lepo sređuje muziku na kompjuteru. Sve stavi u jednu muzičku fasciklu, pa to onda lepo po fasciklama rasporedi po izvođaču, albumu... a i kad otvorimo iTunes muzika je lepo raspoređena po vrsti muzike, izvođaču, godini, albumu...

Pre par meseci dođe kod mene jedan čovek (čitajte MAJMUN) i kaže mi da je WinAmp mnogo bolji i da mu je glupo to što iTunes raspoređuje muziku po autoru, albumu... jer on želi da mu sva muzika (MP3 datoteke) budu u jednoj fascikli, a ne da su pesme svakog autora u zasebnoj. Taj čovek koristi neki nenormalno komplikovani program da s CD-a prebaci muziku u MP3, a onda te datoteke kopira u fasciklu s muzikom, pa ih ubacuje u WinAmp (mora da pravi play liste)...

MP3 datoteke su mu u takvom haosu, razbacane su mu svuda po kompjuteru i pojma nema ko je izvođač neke pesme, s kog je albuma ta pesma... Kad mu kažeš da ti nađe sve pesme od nekog izvođača koje ima i da ti ih snimi na CD, njemu treba oko pola sata da pronađe sve te pesme, pa ih onda kopira u zasebnu fasciklu, a onda ih s programom NERO snima na CD.

Pa, ukoliko volite haos i anarhiju na vašem kompjuteru onda koristite WinAmp (pored koga morate imati još nekoliko programa kako biste konvertovali CD-ove u MP3 i snimali CD-ove)
[ Darko Selakovic @ 29.03.2005. 16:48 ] @
Naravno, vaše CD-ove importujete u AAC file, em manji od MP3 em mnogo kvalitetniji od MP3.

Obično na iTunes for Windows korisnicima isključim u preferences/advanced-keep iTunes music folder organised i copy files to iTunes Music folder...
tako da mogu pored WinAmp-a da isprobaju iTunes sve dok........
ne deinstaliraju WinAmp i uključe gore pomenute opcije za organizovanje muzike u foldere i kopiranje iste u iTunes Music folder pri dodavanju u iTunes.... tada se pitaju kako su mogli bez ovoga da žive!

Jedna mnogo zanimljiva stvarčica je kad imate muziku na cd-u i hoćete da iskopirate u comp... naravno samo prebacite u iTunes ali u deo gde se nalaze playliste i to ne u neku playlistu nego na prazno mesto gde iTunes otvori novu playlistu sa imenom cd-a!

Ima li ko još neku zanimljivu "prečicu".
[ henrik @ 30.03.2005. 15:42 ] @
U bre, ala ste zapeli po jadnom WinAmpu...ne znam šta vam toliko smeta kod njega, osim to što je sa neprijateljske platforme. Odličan piece of software.
[ Darko Selakovic @ 30.03.2005. 15:59 ] @
Citat:
henrik: U bre, ala ste zapeli po jadnom WinAmpu...ne znam šta vam toliko smeta kod njega, osim to što je sa neprijateljske platforme. Odličan piece of software.


Neprijateljske platforme? Nemamo nikakvih "neprijateljskih" afiniteta... jednostavno proveo sam dosta vremena i u jednom i u drugom da bi rekao svoje mišljenje... ako je tebi WinAmp "odličan piece of software" žalim slučaj.

p.s. reci mi samo šta ti se sviđa kod WinAmp-a ako ima išta?
[ iceboy @ 30.03.2005. 19:10 ] @

Citat:
MacOS: hehe mozda milkdrop visuals ;)
znate li ima li gde nekih zanimljivih visualisationsa za itunes kao sto ima za winamp?
*******

Pa zar to nije opsesija pisi vidnoze korisnika. Kad ne uzivaju u OSu ostaje im bar da se loze na neke vizuelne efekte u ruznom Winampu. :((


nema sta da se loze na visualisations, milkdrop i jos neki su jako dobri steta sto ne mogu na itunes, oni visualsi sto idu uz itunes su totalni trash

jeste da je itunes bolji, ali winamp nije niti ruzan, niti los software
[ iceboy @ 30.03.2005. 19:13 ] @
+ kako mozes da pricas o ruznom, pogledaj svoj site koji si naveo u profilu ;)
[ henrik @ 31.03.2005. 00:06 ] @
Citat:
Darko Selakovic: Neprijateljske platforme? Nemamo nikakvih "neprijateljskih" afiniteta... jednostavno proveo sam dosta vremena i u jednom i u drugom da bi rekao svoje mišljenje... ako je tebi WinAmp "odličan piece of software" žalim slučaj.

p.s. reci mi samo šta ti se sviđa kod WinAmp-a ako ima išta?


Sviđa mi se WinAmp kao WinAmp, odličan programčić, a ne znam zašto bi "žalio slučaj" što je tako? Pošto ga ti pljuješ, verovatno znaš zašto to radiš. A pošto kažeš "ako ima išta", pitam se da li si ga koristio uopšte. Biće da je ipak neprijateljska platforma u pitanju. Think different.
[ _cika_kosta @ 31.03.2005. 00:44 ] @
ljudi,get low!!!!
ako je neko u mogucnosti da svoj komp prikljuci na prof. ozvucenje,i u preff iTunes-a ukljuci sound enhancer,pa nakon toga istu kompoziciju cuje i na WinAmp-u osetice razliku...onu pravu razliku koja pod 1 cini iTunes boljim.od kad sam pre par godina skinuo prvu verziju iTunes-a za pc,on mi je default player!
[ diff @ 31.03.2005. 06:55 ] @
Prvo, odmah da kazem da koristim i winamp i itunes pod windowsom. Dalje, licno mislim da je preovladavajuci nacin koriscenje audio playera sledeci: pokrenes, ucitas playlistu, minimizujes i zaboravis da postoji, tako da mali winamp ipak deluje kao prakticnije resenje od itunesa (koji mi pojede u proseku oko 30 mega mem).

btw u kvalitet reprodukcije ne bih zalazio, ne samo zbog postojanja zilion pluginova za winamp, vec i zbog toga sto je to krajnje subjektivna stvar :)


[ _cika_kosta @ 31.03.2005. 10:21 ] @
pa to da je subjektivna stvar oko kvaliteta reprodukcije nikako nije tacno!!jedino ako je tebi nebitno da li ces muziku slusati na aktivnim zvucnicima od 700din. ili na nekom kvalitetnom ozvucenju,a sto se pluginova tice veliki broj njih sam probao i niti jedan ne poboljsava kvalitet reprodukcije,vec daje neke dodatne efekte koji su uzgred toliko prosti da sam kao klinac slicno dobijao kombinovanjem kondenzatora i kalemova u minijaturnim nazovi skretnicama.

ps.ima nekih kojima je kvalitet zvuka na 1. mestu!
[ Darko Selakovic @ 31.03.2005. 11:04 ] @
Citat:
henrik: Sviđa mi se WinAmp kao WinAmp, odličan programčić, a ne znam zašto bi "žalio slučaj" što je tako? Pošto ga ti pljuješ, verovatno znaš zašto to radiš. A pošto kažeš "ako ima išta", pitam se da li si ga koristio uopšte. Biće da je ipak neprijateljska platforma u pitanju. Think different.


Što smo se uhvatili za "neprijateljsku platformu"... zaista nerazumem tu reč, nemam ništa protiv WinAmp-a ali kad nam je Apple dao za Windows iTunes od tada su svi moji prijatelji na moje INSISTIRANJE instalirali iTunes pored WinAmp-a... danas nijedan od njih nema WinAmp na mašini jer su ih SAMOVOLJNO deinstalirali (mislim na WinAmp, da ne bude zabune)... mislim da je najpoštenije da korisnici koriste paralelno i jedan i drugi a ne da kao većina njih samo proba iTunes i prokomentariše, posle pola minuta provedenog u njemu, pa nesviđa mi se... mnogo je prost... i deinstalira ga.

E da, još uvek mi nisi dao jedan pozitivan plus za WinAmp tj. "ako ima išta"... mislim na to šta se tebi sviđa na WinAmp-u a šta ne u iTunes-u (malo pre je diff prokomentarisao da mu jede 30M, eto jedan minus)

p.s. žaljenje je komentar jednog mog prijatelja... kad sam mu instalirao iTunes na Win toliko je oduševljen da mi je rekao da mu je ŽAO ovih što još uvek se primaju na WinAmp... a kad sam mu pokazao ceo iLife sad mu je žao samog sebe jer radi na Windows-u.... mislim da je to bilo PRIJATELJSKI! Pokazao sam mu da to može mnogo lepše, jednostavnije, efektnije i elegantnije.
[ Ivan Dimkovic @ 31.03.2005. 11:33 ] @
Citat:

Mislim da su batalili razvoj Winampa za OS X. A i ja da ponovim pitanje, šta će ti Winamp pored iTunesa?


Ljudi, ajde malo reality checka:

- Winamp se uopste vise ne razvija (svi developeri su otisli) - to vazi za sve platforme

- I Winamp ima AAC (bar poslednje verzije) tako da argument o losijem ripperu ne stoji, a ni WinAmp ni iTunes i dalje nemaju podrsku za nove AAC profile (high-efficiency AAC, recimo)

- WinAmp je ruzan :)

Eto toliko :)
[ madamov @ 31.03.2005. 11:57 ] @
Citat:
- Winamp se uopste vise ne razvija (svi developeri su otisli) - to vazi za sve platforme


Ovo nisam znao. A jel' WinAmp postojao za još nešto pored Windowsa i Maca?
[ henrik @ 31.03.2005. 12:05 ] @
Mislim da se nismo sporazumeli, ja uopšte nisam pljuvao iTunes niti rekao da nije bolji od Winampa, stvar je u tome da ti ne vidiš ništadobro u njemu, zato sam te i pitao koji su razlozi, pošto smatram da je najbolji native PC softver za audio reprodukciju. I definitivno se ne može za njega reći da nema ništa dobro, u usporedbi sa ostalim softverom iste namene.

A što se tiče žaljenja nekoga...ne znam, to mi je strano. Moja je stvar šta ću da koristim, to važi i za druge, i ne smatram sebe odjednom ubermenschom pošto mi je neko pokazao nešto novo, pa su sad svi ostali koji to ne koriste za žaljenje. Live and let live.

Inače, koristim i Winamp i iTunes.
[ WiZaRd1015 @ 31.03.2005. 12:09 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: - WinAmp je ruzan :)


Reakcija = ?
[ Marko Simendic @ 31.03.2005. 12:20 ] @
Koliko je Winamp ružan a iTunes lep (ili obrnuto) zaista nije bitno. Zadatak bilo kog muzičkog playera je, prosto, da pušta muziku i da olakša snalaženje pri pretragama velikog broja odgovarajućih fajlova. Winamp se odavno odmakao od prvobitne koncepcije malog i nezahtevnog playera lakog za korišćenje kome mogućnost dodavanja pluginova znatno proširuje upotrebljivost. Postao je bloatware. iTunes je drugačije koncipiran. Olakšava manipulaciju velikim brojem fajlova i playlista, ali nisam siguran da li može da pusti onoliko različitih formata muzičkih fajlova koliko može Winamp (na primer, neki od formata sa Amige). Recimo, nikako nisam mogao da pronađem plugin za puštanje ili konverziju wma fajlova, dok ogg plugin radi savršeno. Uz sve to, nisam primetio da iTunes usporava računar. Da skratim priču, meni iTunes deluje mnogo ozbiljnije od Winampa, i čini mi se da je, u celini, bolje odrađen program (ovde moram da se ogradim - ne znam kako se ponaša iTunes pod Windowsom). Verujem da je nedostatak podrške za pluginove kakvu ima Winamp oprostiv kada se imaju u vidu mogućnosti applescripta.
[ Ivan Dimkovic @ 31.03.2005. 12:39 ] @
Citat:

Ovo nisam znao. A jel' WinAmp postojao za još nešto pored Windowsa i Maca?


Mislim da nije.

U svakom slucaju, cenim da iTunes ima daleko svetliju buducnost uzevsi u obzir sta se desavalo sa Winampom od kada ga je kupio AOL.
[ madamov @ 31.03.2005. 12:59 ] @
Citat:
U svakom slucaju, cenim da iTunes ima daleko svetliju buducnost uzevsi u obzir sta se desavalo sa Winampom od kada ga je kupio AOL.


Taj AOL šta god da kupi to ven i svene kao cvet, što bi rekli Maratonci. B)
[ Darko Selakovic @ 31.03.2005. 13:19 ] @
Citat:
henrik: Mislim da se nismo sporazumeli, ja uopšte nisam pljuvao iTunes niti rekao da nije bolji od Winampa, stvar je u tome da ti ne vidiš ništadobro u njemu, zato sam te i pitao koji su razlozi, pošto smatram da je najbolji native PC softver za audio reprodukciju. I definitivno se ne može za njega reći da nema ništa dobro, u usporedbi sa ostalim softverom iste namene.

A što se tiče žaljenja nekoga...ne znam, to mi je strano. Moja je stvar šta ću da koristim, to važi i za druge, i ne smatram sebe odjednom ubermenschom pošto mi je neko pokazao nešto novo, pa su sad svi ostali koji to ne koriste za žaljenje. Live and let live.

Inače, koristim i Winamp i iTunes.


OK, istina je da se nemože reći da nema ništa dobro (WinAmp) ali i ono što je imao dobro (a to je - mali "jednostavan" program za puštanje MP3 muzike) je tako dobro iskomplikovao da to više nije "onaj stari" WinAmp. Ako se setite starijih verzija iTunes-a koje su, da kažemo, iste kao ova sad može da se vidi pravi koncept koji je kasnije iskopiran od strane WinAmp-a (play liste, search)... To bi bilo kao sada kad bi neko pitao zašto nema ACDSee na Mac-u a ti mu kažeš zašto ne koristiš iPhoto i onda počne rasprava... (nemoj slučajno neko da počne raspravu na ovu temu)

Žaljenje je izraz koji upotrebljavamo kad neko nešto (iTunes) proglasi za novo, a mi svi ostali pokušavamo da mu objasnimo da to nije ništa novo, moje mišljenje je da je iTunes ipak "najbolji native PC softver za audio reprodukciju" (i na Windows-u) i tu WinAmp nema argumente, što neznači da je WinAmp loš ali je daleko ispod iTunes-a.
[ Darko Selakovic @ 31.03.2005. 13:26 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ljudi, ajde malo reality checka:

- Winamp se uopste vise ne razvija (svi developeri su otisli) - to vazi za sve platforme

- I Winamp ima AAC (bar poslednje verzije) tako da argument o losijem ripperu ne stoji, a ni WinAmp ni iTunes i dalje nemaju podrsku za nove AAC profile (high-efficiency AAC, recimo)

- WinAmp je ruzan :)

Eto toliko :)


-iTunes ima Apple Lossless Encoder ako vam već treba originalni zvuk... treba li da napomenem da iPod može da reprodukuje takve fajlove.

-WinAmp je STVARNO ružan.
[ diff @ 31.03.2005. 13:26 ] @
offtopic: Postoji AcdSee for Mac :)
[ Darko Selakovic @ 31.03.2005. 13:35 ] @
Citat:
Marko Simendic: ...Recimo, nikako nisam mogao da pronađem plugin za puštanje ili konverziju wma fajlova...


Koliko znam iTunes može da pušta wma. http://www.apple.com/itunes/jukebox.html
...Convert music from unprotected WMA ...

probaj desni klik na pesmu convert to AAC (možeš da konvertuješ wma u aac)
[ henrik @ 31.03.2005. 13:36 ] @
Citat:
Žaljenje je izraz koji upotrebljavamo kad neko nešto (iTunes) proglasi za novo, a mi svi ostali pokušavamo da mu objasnimo da to nije ništa novo,


pod tim "nešto novo" sam mislio na tog tvog prijatelja kome si instalirao iTunes, koga nije video ranije, a ne da je iTunes nov proizvod.
[ BytEfLUSh @ 31.03.2005. 14:00 ] @
Odavno ste skrenuli sa teme, vidim da se javljaju i Windows (PC) korisnici, pa ajde da i ja nešto kažem...

Upravo sam instalirao iTunes (Windows), do sada sam koristio Winamp... Prvi utisci:

- Mnogo kvalitetnija reprodukcija MP3 fajlova u iTunes-u
- Automatsko podešavanje jačine zvuka - ako je MP3 fajl tiši, iTunes će glasnije pustiti tu pesmu
- Razne statistike

Ali...

- iTunes mi skine 20-40MB RAM-a.
- Ne mogu da nađem "global hotkeys" (ono - iTunes minimalizovan, ja pritisnem neki taster i onda program npr. pusti sledeću pesmu)... Help?
- Zašto nema notifikaciju (one balončiće u systray-u) kad prebaci na neku drugu pesmu?
- Uvek držim uključen shuffle. Zar ne postoji neki jednostavniji način da stavim pesmu u queue listu osim da ulazim u iTunes, desni klik, add to party shuffle?
- Nisam našao onu mogućnost da pri shuffle-u preferira pesme koje češće slušam (kao u Winampu)
- Nisam uspeo da ograničim iTunes na samo jednu playlistu, već pušta šta stigne iz Library.... Help?

Sve u svemu, Winamp mi je ipak bolji player od iTunes-a... Žao mi je što nisu napravili bolji interfejs i više mogućnosti jer bih ga onda sigurno koristio umesto Winampa - kvalitet reprodukcije je zaista za svaku pohvalu.

Inače, pošto se ovo uveliko udaljilo od početnog pitanja, premestio bih ovu temu u Advocacy i promenio naziv u iTunes vs Winamp - naravno, ako se moderator slaže.
[ henrik @ 31.03.2005. 14:12 ] @
Nisam siguran koliko će tamo biti popularan topic, ipak je tamo win/lin ili IE/FF prozivanje etablirano.
[ Goran Rakić @ 31.03.2005. 14:25 ] @
1) Kod mene je 19.3MB, oko 3% ukupne memorije i uopste se ne uzbudjujem tim povodom. Kada pootvaram raznorazne Manual-e i reference u Firefox-u on zauzme i po 150MB sto me vise zabrinjava od ovih 19MB

Code:

PID COMMAND      %CPU   TIME   #TH #PRTS #MREGS RPRVT  RSHRD  RSIZE  VSIZE
5793 iTunes       5.7%  2:33:18   8   269   610  11.3M  22.5M  19.3M   188M


Code:

jabuka:~ goran$ ps xv |grep iTunes
 5793 S    153:29.74   0 316      0   193312  19632     -        0   5.9  3.7 /Applications/dock/iTunes.app/Contents/MacOS/iTunes -psn_0_23461889
  317 S      0:01.85   0 368      0   124516    444     -        0   0.0  0.1 /Applications/dock/iTunes.app/Contents/Resources/iTunesHelper.app/Co


2) Koristim Synergy - za 5EUR dobijes kontrolu za iTunes u vrhu ekrana, jako zgodno.
3) Ima, barem na MacOSX-u - opet Synergy ili GrowlTunes sta ko vise voli
4) Ne znam
5 i 6) Mislis na ovo?

[ madamov @ 31.03.2005. 15:41 ] @
Citat:
Nisam našao onu mogućnost da pri shuffle-u preferira pesme koje češće slušam (kao u Winampu)


Za ovo imaš "Smart Playliste" sa kojima možeš da napraviš šta hoćeš.
[ neshke @ 31.03.2005. 15:59 ] @
Winamp ne koristim i video sam mnogo dobre skinove za njega .

a sto se tice pluginova za iTunes koristim sledece i jos po neki:

vortex
movmeter
G-force
Gaslight
iGoom
whitecat
eyephedrine
arkaos
ultragroovalicious
...
...

Inace hobi mi je VJ-ing na Mac-u
[ MacOS @ 31.03.2005. 16:06 ] @
>
> ~btw u kvalitet reprodukcije ne bih zalazio, ne samo zbog postojanja
> zilion pluginova za winamp, vec i zbog toga sto je to krajnje
> ~subjektivna stvar :)

Kvalitet reprodukcije (koliko su mene ucili od malena) je da sve bude
na 0 (i slovima 'nuli' :)). Ekvilajer je dobra svar ali samo kao
uredjaj koji treba da ispravi zvucnu sliku zbog npr. namestaja u stanu
(zbog cega sam se i resio namestaja u sobi :). Po meni iTunes daje
verniji zvuk po default-u.
[ Ivan Dimkovic @ 31.03.2005. 16:13 ] @
Citat:

Kvalitet reprodukcije (koliko su mene ucili od malena) je da sve bude
na 0 (i slovima 'nuli' :))


Citat:

Po meni iTunes daje verniji zvuk po default-u.


A kako to postizu, kada je "sve na 0 (i slovima 'nuli')" ?
[ vindic8or @ 31.03.2005. 16:19 ] @
prvo, u pravu si.. najveca vernost reprodukcije je flat frequency response. ali nemoj da se zaludjujes da ti posedujes opremu (zvucnici, cd player, audio interfejs + DAC i ostalo) koja moze to da ti prenese.

pa se tvoj oximoron pretvara u istinu u drugom delu.. ipod player menja zvuk da bi ga ucinio (po misljenju apple inzenjera) toplijim i prijatnijim za tebe. i ti se slazes sa tim. bravo, nasao si pravi proizvod.


za flat response ces morati da das mnooooogo vise para :)
[ NastyBoy @ 31.03.2005. 16:56 ] @
Citat:
za flat response ces morati da das mnooooogo vise para :)


Za flat-response treba reference studio monitors, ako je moguce pasivni, sa posebnim amp-om (takodje studijskim). Ali to koshta, pogledajte cene Genelec studijskih monitora :)

Ali to je vec off-topic. Chinjenica je da, sa istim EQ setovanjem u WinAmpu i iTunes-u, sa istim mp3 fajlom, zvuk je znachajno drugachiji! Percepcija je subjektivna stvar, ali meni iTunes daje chistiji zvuk od WinAmp-a.

Btw, josh jedan glas za iTunes :)
WinAmp koristim ponekad (a ne moram) samo za brzi preview gomile pesama pre nego odluchim da li da ih stavim u iTunes Library ili ne.
[ Ivan Dimkovic @ 31.03.2005. 17:39 ] @
Citat:

Ali to je vec off-topic. Chinjenica je da, sa istim EQ setovanjem u WinAmpu i iTunes-u, sa istim mp3 fajlom, zvuk je znachajno drugachiji! Percepcija je subjektivna stvar, ali meni iTunes daje chistiji zvuk od WinAmp-a.


Pa verovatno Winamp i iTunes koriste drugaciji EQ - osim EQ-a ne vidim kako bi WinAmp imao imalo drugaciji zvuk, osim da jedan od ova dva nema bagovit MP3/AAC dekoder (Winamp je imao bagovit AAC dekoder, ali mislim da su to ispravili)

Imam ja ideju, posto mene ovo zanima profesionalno :)

Probaj da snimis (capture-ujes) oba izlaza (iTunes, pa onda Winamp) u neki WAV fajl - i to okacis negde.

Pa da uporedimo onda "na slepo" :)
[ Marko Simendic @ 31.03.2005. 18:01 ] @
> probaj desni klik na pesmu convert to AAC (možeš da konvertuješ wma u aac)

Ovo ne radi. Ne ubaci pesmu u library uopšte.
[ vindic8or @ 31.03.2005. 21:17 ] @
Citat:
NastyBoy: Za flat-response treba reference studio monitors, ako je moguce pasivni, sa posebnim amp-om (takodje studijskim). Ali to koshta, pogledajte cene Genelec studijskih monitora :)


ou jea :) kosta dearly... a onda skapiras da od svih near-fields (regardless of price) postoji "flatter" response :) a kad skapiras koliko novca treba dati za svu tu opremu, zakljucis da profi mastering inzenjeri zapravo sa razlogom kostaju £1200 per hour :)

Citat:
Ali to je vec off-topic. Chinjenica je da, sa istim EQ setovanjem u WinAmpu i iTunes-u, sa istim mp3 fajlom, zvuk je znachajno drugachiji! Percepcija je subjektivna stvar, ali meni iTunes daje chistiji zvuk od WinAmp-a.



da. softverski equilising je zajeban dsp biz. do pre par godina su svi soft-eq's (produkcijski) zvucali ocajno u poredjenju sa cak i jeftinijim analognim konzolama.
zakljucak:
svaki softver ima drugaciji EQ kod implementiran. ja npr. koristim one iz Waves bundla, koji inace kosta $1500. velika vecina (zapravo svi, osim linear-phase tipa) soft-EQ-ova je simulacija analognih konzola. od besplatnih, integrisanih EQ-ova ne ocekujte nista spektakularno :)

savet:

batalite igranje sa "effects" sekcijama besplatnih media plejera :)

ako ste bas zapeli da "hakujete" muziku koja je vec prosla mastering, probajte Steinberg MyMP3Pro, koji moze da primeni externe VST efekte. naravno trebace vam i sami plug-in-ovi (npr navedeni Waves.. ali ima i besplatnih).
[ Darko Selakovic @ 01.04.2005. 00:19 ] @
Citat:
Marko Simendic: > probaj desni klik na pesmu convert to AAC (možeš da konvertuješ wma u aac)

Ovo ne radi. Ne ubaci pesmu u library uopšte.


hm.....piše da može.
http://www.apple.com/itunes/import.html

jel ti poslednja verzija iTunes-a?
[ olorin @ 01.04.2005. 07:55 ] @
Ta konverzija (wma -> aac) ti radi sam na windows verzijama iTunesa. Mi koji imamo Mac i nemamo sta da trazimo sa wma fajlovima :). Ali ako ti bas treba, googlaj malo i naci ces shareware alate za konverziju iz wma u mp3 (easyWMA mi pada na pamet).
[ KarakorukaJapan @ 01.04.2005. 16:34 ] @
Ljudi, mrzi me (al baš stvarno me mrzi) da sad čitam sve šta je ko pisao protiv iTuns-a.

Samo ću ovo da vam odgovorim (obraćam se PC-jevcima):
Nije da je iTunes loš niti je WinAmp bolji ili lakši za upotrebu od iTunes-a nego vi ne znate da koristite iTunes. Uključiš opcije koje ti trebaju, koje ti ne trebaju isključiš, ako ti treba Playlista onda je napraviš (ili pusti iTunes da sam napravi Smart Playlistu) i onda tek vidiš koliko je iTunes bolji i profesionalniji od WinAmp-a.

P.S. WinAmp je đubre. Ne podržava ćirilicu niti naša latinična slova, ne uređuje muziku (nego je sve razbacano), ružan je, ne može da konvertuje, da snima CD-ove...
[ henrik @ 01.04.2005. 19:39 ] @
Citat:
P.S. WinAmp je đubre. Ne podržava ćirilicu niti naša latinična slova, ne uređuje muziku (nego je sve razbacano), ružan je, ne može da konvertuje, da snima CD-ove...


...a ti si jedan bistar dečkić.

Ni Mac ni Win se ne uče tako što se o njima čita po specijalizovanim sajtovima. Probaj da malo koristiš i jedan i drugi pa stekni mišljenje na osnovu spostvenog iskustva, pa onda deli lekcije punoletnim osobama.
[ Marko Simendic @ 01.04.2005. 21:25 ] @
Citat:
olorin: Ta konverzija (wma -> aac) ti radi sam na windows verzijama iTunesa. Mi koji imamo Mac i nemamo sta da trazimo sa wma fajlovima :). Ali ako ti bas treba, googlaj malo i naci ces shareware alate za konverziju iz wma u mp3 (easyWMA mi pada na pamet).


Hvala! Upravo skidam easyWMA. Još je bolje što je programčić freeware!
[ olorin @ 01.04.2005. 22:07 ] @
Nema na cemu, ovo je Mac community na delu :).
[ Milos Maric @ 17.06.2005. 16:14 ] @
Dakle dva pitanja. Sta zamenjuje Queue u iTunes-u? Vidim da ima nesto kao party shuffle, ali mi onda bira pesme iz svih listi (mislim da je ovo neko vec pitao). I drugo pitanje je da li je moguce ubaciti "ili" u patene liste. Dakle da mi se u listi nalaze 2-3 izvodjaca?
[ madamov @ 17.06.2005. 16:22 ] @
Pogledaj pod Smart Play List, može svašta da se uradi. Party Shuffle je samo jedna posebna Smart Play lista.
[ cimos @ 17.06.2005. 22:31 ] @
Kako da regulisem da mi I Tunes pravi prelaz izmedju pesama(da nema pauze,nego se jedna smanjuje a druga pojacava)?

Hvala!
[ SIT @ 17.06.2005. 22:50 ] @
preferences (command ,)
audio
crossfade playback
(od 0 do 12 sec)
pozdrav
[ Toni montana @ 28.10.2005. 19:38 ] @
Je li postoji negdje verzija winampa za mac-a? Ja sam trazio ali sam samo verziju za OS 9 nasao. Posaljite mi Linkove.
[ hulja @ 28.10.2005. 20:21 ] @
imas itunes.ne verujem da postoji winamp mada i da postoji pored itunes tesko da bi imao sta da trazi.
[ madamov @ 29.10.2005. 08:42 ] @
Postojao je samo za OS 9.
[ Darko Selakovic @ 29.10.2005. 18:46 ] @
Probaj sa VLC media player, kao prvu pomoć... čisto dan dva, dok se ne navikneš na iTunes!
[ Darko Selakovic @ 05.11.2005. 23:09 ] @
I... jesi li prešao na iTunes?