[ Marko Djordjevic @ 24.03.2005. 22:50 ] @
Tremi dobra CMYK ton karta, da bih znao sta mi izlazi iz stamparije, posto monitor nije merilo. Hvala!
[ dukeStepa @ 25.03.2005. 06:53 ] @
Ja godinama koristim "CMYK vodic", odlicnu ton kartu (tj. dve karte: sjajnu i mat) koju je izdala firma BIT inzenjering iz Beograda. Nesto sam nacuo da toga vise nema u prodaji, ali probaj ove telefone:011/311 28 18, 311 23 66
[ MontSAT @ 28.03.2005. 17:37 ] @
Imaš i kod Stojkova, ako si iz NS...
[ zevsmms @ 18.05.2005. 23:33 ] @
PRIPREMA BEZ CMYK KARTE

Je ista kao DORUCAK corave KOKE!

Stvarno pomaze puno na sajmovima graficarstva mnoge firme to dele kao reklamnu!
[ BoneHead @ 19.05.2005. 12:38 ] @
Mislim samo da vas obavestim da svaka stamparija ima razliciti output, tako da bi u teoriji svaka stamparija morala imati svoju ton kartu. Posto svako koristi razlicite boje, razliciti su materijali u pitanju, razlicite tehnike stampe, naravno svaki stampar ima svoje "finte" i tako jos jedno milijon razloga...
Ali generalno, da... neku teoretsku CMYK kartu treba imati.
[ syndrome @ 27.05.2005. 10:01 ] @
Ako si iz bg-a, krajem godine poseti Grafimu (sajam grafike) pa uzmi neciju promo kartu ili kupi Pantone spot kartu sa CMYK konverzijom (recommended). Nije reper za stamparije koje se ne oslanjaju na evropska proofing resenja (ne tako redak slucaj u Srbiji), ali uvek mozes da se pozoves na standard i eventualno reklamiras stampu. Druga stvar je sto tvoj klijent moze lako da prepozna boju, sto ti olaksava startup u pripremi.

Citat:
dukeStepa: Ja godinama koristim "CMYK vodic", odlicnu ton kartu (tj. dve karte: sjajnu i mat) koju je izdala firma BIT inzenjering iz Beograda. Nesto sam nacuo da toga vise nema u prodaji, ali probaj ove telefone:011/311 28 18, 311 23 66

Probaj ovo, mozda nije lose

Mogu jos da dodam Cores i Sitotehniku (ne znam telefone, ali ima ih negde na netu) - oni su uvoznici repromaterijala za stampu. Probaj i kod njih. Mozda nadjes onu veliku zidnu CMYK kartu (my favorite, ali je retkost pronaci UV-protected takvu istu, jer u suprotnom izbledi posle desetak meseci, pogotovo ako imas dosta dnevnog svetla/direktnog sunca u gajbi ili ako pusis).

Jos jedna stvar, ako radis sa coated bojama, obavezno gledaj boju i na dnevnom i na bar dva razlicita vestacka svetla (slabija i jaca temperatura, npr. neon). Desava se da na jacem svetlu, boja vise "grize" ili da joj hue povuce na plavu (uglavnom mislim na spot, ali je proces osetljiviji kod kombinovanja dva ili vise rastera).

cheerz