[ Gogash @ 26.03.2005. 15:04 ] @
Da ne zna neko kako se prikljucuje comp sa Tv-om! Zelio bih da filmove koje pustim na comp mogu da gledam na TV! Da li je potrebna TV kartica za to ili je tovoljan i onaj TV out koji stoji kod prikljucka za zvucnik, mikrofon...!? Ako bi neko znao da mi objasni to, kao i da li je moguce prikljuciti comp na muzicki stub (da li trebaju pojacala i tako te zezalice) da slusam muziku na muzicki
[ saletv @ 27.03.2005. 19:30 ] @
Pogresio si forum idi na
http://www.elitesecurity.org/forum/133
[ vlaki1 @ 29.03.2005. 12:49 ] @
Graficka karta mora da ima tv-out!
[ Uranijum @ 10.04.2005. 01:41 ] @
Da bi sliku koju ti daje Graficka kartica na monitoru takodje video i na TV, graficka trba da ima TV-out izlaz (vecina novijih kartica ih ima od GF4 pa na ovamo skoro sve). Obicno je u pitanju tzv. S-video konektor. Dakle treba ti kabel koji na jednom kraju ima s-video konektor i njega bocnes u TV-out konektor na grafickoj. Drugi kraj kabla koji se bode u TV prijemnik ili Video (ako signal ide preko Video rekordera) treba da ima SCART konektor (ako ti je na TV-u Scart konektor) ili takodje S-Video konektor ako ti je na tv-u S-video konektor. To je sto se tice video signala. Sto se tice audio signala, treba da spojis izlaz sa zvucne kartice (na koji inace redovno idu zvucnici) sa audio ulazom na TV-u. Ja sam to napravio tako sto sam kupio na pijaci razdelnik koji se bode u audio izlaz (konektor je stereo banana 3,5 mm) a koji ima dva izlaza, pa jedan izlaz ide na zvucnike a drugi na ulaz tv aparata. Drugi kraj audio kabla ide u tv, naravno. Sad problem je ako nemas audio ulaz na tv-u. U tom slucaju ces u TV ubosti samo skart konektor jer on ima i konektore i za video i audio. Tada ti iz kompa izlaze dva kabla - jedan za video a drugi za audio sognal a zavrsavaju se u Scart konektoru koji bodes u TV. Pozdrav!