[ stvarnonajbolji @ 28.03.2005. 13:27 ] @
Nalazim se u Mirijevu 4 iznad policijske stanice i imam pogled na istocnu kapiju gde se nalazi veratov ap.

1.Da li mogu da se povezem na njihov ap posto sam malo udaljeniji od njih? Mislim da je rastojanje izmedju mene i ap negde oko 2 km.

2.Ukoliko bi mogao da se povezem, kakva oprema bi mi bila potrebna za to (antena,ap pojacivaci i td.)?

3.I ukoliko bi se povezao kakav kvalitet usluge bi mogao da ocekujem?

U veratu su mi rekli da ja moram da se nalazim najvise 500m od ap da bi mogao da koristim wireless internet.
[ tosa @ 30.03.2005. 09:50 ] @
Teorijski bi mogao, ja sam u nesto boljoj situaciji i mogu da kazem da je Verat OCAJAN! Uglavnom ne radi, a kada radi - radi lose...
Veoma retko "podivlja" i tada je kako treba (ono sto sam platio)!
Dakle, ne preporucujem nikako...
[ acatheking @ 31.03.2005. 13:32 ] @
I ja sam u istom kraju Mirijeva. Ako Planplus ne laže, optička udaljenost je oko 4 km.
Jedno vreme (prošle godine) sam par dana imao test period preko Verata i par dana sam koristio njihov net. Tada je bilo ok, bio sam zadovoljan vezom, davali su i javnu ip adresu. Odustao sam od njih, jer sam se snašao na drugi način. Imaju veoma jak signal (vidi se po scan-u), tako da će to raditi i na više od tih 500m, a i etar u našem selu nije uopšte zagađen "vajerlesima"... Ne bih više da ih hvalim, pogledaj temu gde se piše o Veratu. Ima i pozitivnih i negativnih kritika.
[ perone @ 31.03.2005. 22:31 ] @
Sve je to torijski izvodljivo, ali Verat ne dozvoljava vise mrezenje sa 500+ metara.
Poz!
[ stvarnonajbolji @ 01.04.2005. 01:42 ] @
Pa kako si se to snaso acatheking-u posto i mene zanima stalan pristup Internetu. A koliko te je to kostalo.