[ pierre @ 15.06.2002. 21:01 ] @
instalirao sam mozilu 1.0 i dial up mi vise nije radio.
nisam mogao da se ukonektujem.
Akses didajd bikoz juzername end pasword ar invalidi...

koristio sam njegov password manager.
bio sam u blagoj panici pa nisam stigao da se zabavljam ispitivanjem problema
(dali je nesto tu on po registriju oko enkripcije prckao... ili... ?...)
a malo bi vredelo i da jesam - imal neko da mi objasni sta mi se desilo?

hvala.

ps:
u pitanju je win2k
:)
[ Mihailo @ 15.06.2002. 21:34 ] @
Kako si došao do zaključka da je Mozilla uzrok problema? Moram da primetim da nisam uspeo da pronađem dial-up manager u Mozilli, niti kakav meni koji nudi dial-up podešavanja (?). Dakle, biće da nisi dobro ukucao username/password, kako je i napisano (Akses didajd bikoz juzername end pasword ar invalidi...), ili nemaš vreme kod ISPa.
[ pierre @ 15.06.2002. 22:26 ] @

> Kako si došao do zaključka da je Mozilla uzrok problema?

evo ovako. problem je poceo ne po instalaciji mozillle vec po prvom resetu nakon toga. onda sam se resetovao i desetak puta lupkajuci glavom sta li me to muci i tek kada sam deinstalirao mozillu stvar se vratila na svoje mesto - dial up mi je proradio

> Moram da primetim da nisam uspeo da pronađem dial-up manager u Mozilli

radi se o password manager-u
ne dial up manageru, koji zaista ne postoji.
a sumnjam na njega onako, kao mali perica...
zato i zelim da pitam Vas ovde.
:)



- ili nemaš vreme kod ISPa...

:)
nije to...
[ Mihailo @ 16.06.2002. 01:29 ] @
Citat:
pierre:
instalirao sam mozilu 1.0 i dial up mi vise nije radio.
nisam mogao da se ukonektujem.


Citat:

radi se o password manager-u
ne dial up manageru, koji zaista ne postoji.


Password manager vodi brigu o passwrodima za sajtove, a ne za dial-up. Možda sam nešto propustio?
[ pierre @ 16.06.2002. 02:25 ] @
> Password manager vodi brigu o passwrodima za sajtove,
> a ne za dial-up. Možda sam nešto propustio?

mislim da password manager vodi brigu i o pop3 i smtp lozinkama!...

hajde da budem iskren, mada je to malo i blamaza da se frljam ovde jer nisam ja bas neki strucnjak. licno sam stekao utisak da je meni mozilla (mozda u saradnji sa svojim password managerom) prcnula registry nesto u vezi enkripcije.

dakle to mi je samo utisak i neka moja predpostavka jer sam bio malo u blagoj panici da se ukonektujem konacno zbog prirode posla... tako da nisam ja tu stigao nista da ispitujem.

ali setio sam se onoga da ako bese povezujes sambu na nt onda teras nt valjda da salje plain password (ili obrnuto?...):
u [HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetServicesVxDVNETSUP]
ide vrednost "EnablePlainTextPassword"=dword:00000001

i mislim da mi se to posle odrazilo i da mi je apache zbog toga primao plain password u .htpassword i da mi je tako radio.

pa mi pade na pamet da nije i mozilla nesto slicno napraviila pa mi zeznula pap i chap u dial up...

joj ne znam sta da ti kazem, kod mene ti je sve na valjda mislim i kolko se secam.
ne zameri...
:)
[ Mihailo @ 16.06.2002. 05:14 ] @
Ne koristim Mozilla mail, pa i ako si u pravu, kakve veze ima mail account šifra sa dial-up šifrom?

Usput, ti ključevi za Plain text password se više ne korsite (Win2000+), već nešto ovako: ServicesLanmanworkstationparametersenableplaintextpassword ...

Neće biti da ti je Mozilla promenila PAP u CHAP. Ja kažem da nije problem u Mozili, jer koristim istu, bez problema, kao i password manager sa uključenom encryption opcijom.
[ afrocuban @ 17.06.2002. 14:54 ] @

Nedostatak Dial-up managera je definitivno najveca mana Mozille. No, ipak je s obzirom na cenu, nezamenjiva.
[ pierre @ 17.06.2002. 15:54 ] @
Citat:
afrocuban:

Nedostatak Dial-up managera je definitivno najveca mana Mozille. No, ipak je s obzirom na cenu, nezamenjiva.


ma ja i volim sto ga nema. nevolim da imam vise stvari za istu namenu.

sad sam ponovo instalirao mozilllu i secanja mi naviru (sad ce mihailo da me ukoka!...) - dakle ja sam prosli put otisao u Mail&Newsgroup Account Settings... i tamo sam promenio Local Directory: sa c:/documents and settings/blablabla na drugu particiju - na e:\arhiva\mail\mozilla. naime hteo sam da pokusam da instaliram istu mozillu i pod mandrakom i da mogu da i pod windowsom i mandrakom imam iste mailove i adrese... a da mi sve to stoji na particiji koja nema OS na sebi (jer ja na c:\ ne drzim nista sto mi treba)

eto tako je to bilo...

e, i onda kad sam promenio Local Directory: onda nisam mogao da se ukonektujem ni na sta. dal ona tu drzi neki random seed fajl ili kako se to zove?... pa nije mogla da ga nadje... joj opet ja!...

ne mislim da mi je ona promenila pap u chap - hteo sam da kazem da mi je mozda poprckala nesto i pap i chap i dial up...