[ Kirk Hammet @ 09.04.2005. 09:28 ] @
Da li neko zna koje je sredstvo dobro za cischenje preklopnika i potenciometara na gitari?
[ ton_majstor @ 09.04.2005. 11:17 ] @
Samo NEMOJ WD-40 ili slicne stvari, imaju MASTI u sebi...

Znaci, kontakt-sprej.
[ acaradio @ 09.04.2005. 21:41 ] @
Zavisi koji je tip switchera. Switcheri Fenderovih gitara (i njihovih kopija) su malo tezi za ciscenje i imaju osetljive kontakte koji lako stradaju, tako da se pucketanje pri prebacivanju uglavnom pojavljuje zbog njihove "izjedenosti" a redje zbog prljavstine. Tu je lek - zamena switchera. Gibsonov switcher je laksi za ciscenje, jer je vecina otvorenog tipa (vide se kontakti).
Ako je u pitanju samo prasina, vidi da to ocistis "na suvo", bez sredstava.
Sto se tice raznih "tecnosti", Ton_majstor je u pravu, NIKAKO WD40 - mastan je i grize k'o lud ! Najbolje je da odes u neku od bolje snabdevenih prodavnica muzickih instrumenata & opreme i trazis neko sredstvo koje sluzi za odrzavanje "struje" na elektricnim instrumentima (znam da je nekad davno firma "Ernie Ball", osim zica za gitaru, proizvodila i takve stvari). Ima toga i po prodavnicama gde se prodaju elektronske komponente.
[ snajperista @ 11.04.2005. 08:54 ] @
Gde bih mogao da zamenim prekidač za fendera (kopija da ne ispadne da se qrcim ;-)
[ acaradio @ 11.04.2005. 12:50 ] @
Ima u Mitros Music-u (u BG i NS), adresu nadji na netu, da ne ispadne da im pravim reklamu.
[ ton_majstor @ 12.04.2005. 09:27 ] @
Citat:
(kopija da ne ispadne da se qrcim ;-)


Nemoj da se stidis... u zadnje vreme, kod mojih musterija NISAM video nista sem korejskih i meksickih stradzi i telekastera, al je nivo te produkcije sad jako OK.

Sve me ovo podseca na cinjenicu da je "treci svet" centar produkcije IT-sveta. Tako da mi vise uopste ne smeta meksicka gitara, filipinski modem, korejski auto, tajvanski HD, kineski Pro-Tools...

[ reject @ 14.04.2005. 08:32 ] @
Pa i 'original' Fenderi se uglavnom rade u Mehiku,
mislim da Fender u Americi radi samo potpisane
serije.
[ Kirk Hammet @ 18.04.2005. 08:56 ] @
Moj Ibanez RG550 je made in Japan,moj stari ibanez RG470 je bio
made in Korea i bio je original. Firma Ibanez moze da otvori fabrike
gde god ima jeftine radne snage,recimo i u Srbiji.
U medjuvremenu sam uspeo da ochistim switcher apotekarskim benzinom
i kontakt sprejom.