[ zeljo @ 21.06.2002. 22:31 ] @
Interesujeme mozeli mi ko reci nesto vise ;

1. Dali posoji neki nacin da se mogu prisluskivati mobilni telefoni

2. Postiji li nacin prsluskivanja odnsno kupljenja i pregledanja SMS poruka bar i nekom odredjenom radijusu

3. I postijili nacin da se moze ometati odnosno kripotvati moj Mob. tel. dok pricam da me ne moze neko drugi slusati

4. Postijili nacin da mogi ja bar u nekom radijusu da ometam druge korisnike Mob.telefona

Unapred havala na svim odgovorima
[ Ivan Dimkovic @ 21.06.2002. 23:55 ] @
1. Da, postoji - ali je skup i zahteva dodatnu opremu

2. Da, postoji

3. Komunikacija preko mobilnog je enkriptovana by default. Verovatno postoje telefonski aparati koji kroz DATA komunikaciju i svoj codec mogu da omoguce sigurniju komunikaciju, ali ja ne znam za takve uredjaje. Tehnicki je moguce.

4. Postoji, cak i neispravan mobilni moze da naskodi mrezi. U svakom slucaju, to je ozbijan krivicni prekrsaj koji povlaci gasenje broja i odgovornost.
[ deza @ 30.06.2002. 03:21 ] @
Citat:
zeljo:
Interesujeme mozeli mi ko reci nesto vise ;

1. Dali posoji neki nacin da se mogu prisluskivati mobilni telefoni

Unapred havala na svim odgovorima


Postoji ali ti je za to potreban fake BTS i obican athlon XP 1600+ recimo sa dva ili cetiri HDD-a od po 73GB i malo hardwer-a koji se moze napraviti u domacoj radinosti. Glavni problem je naravno fake BTS jer dosta kosta (10000 USD btw). Sa ovim sistemom mozez da skeniras i prisluskujes sve mobilne telefone u dometu svog BTS-a. Interesantna stvar je da ako imas ovaj fake BTS, mozes da kloniras, tj. dobijes tajne kljuceve svih korisnika u dometu.


[ Black @ 01.07.2002. 03:49 ] @
Imam i ja jedno pitanje...
Da li je moguce da me neko prisluskuje preko mob. telefona, znaci ne mislim na sam telefonski razgovor vec na razgovor koji se odvija u prostoriji u kojoj se nalazi mobilni ?
Mozda sam malo previse paranoican ali ovo me bas zanima jer sam cuo razne price...
[ Deep|Blue @ 29.07.2002. 02:30 ] @
Moze, ako istovremeno razgovaras sa nekim preko mobilnog!
[ MaRaToNcI @ 29.07.2002. 14:14 ] @
Imam i ja jedno pitanje...
Da li je moguce da me neko prisluskuje preko mob. telefona, znaci ne mislim na sam telefonski razgovor vec na razgovor koji se odvija u prostoriji u kojoj se nalazi mobilni ?
Mozda sam malo previse paranoican ali ovo me bas zanima jer sam cuo razne price...


moze i ako niko ne razgovara,sam sam se uverio:)
[ anon676 @ 29.07.2002. 15:45 ] @
Mrva, daj mi jedan handspring i sve cemo da resimo :))
sala naravno, pa kada sam ja 'rodjenim' ocima video kako ugase ceo grad sa mreze jednim pozivom sto da ne...sve je to unsecure :)
for more infoz email me :)
[ zeljo @ 29.07.2002. 15:45 ] @
Recu ti ja sto se tice ovog zadnjeg pitanje :

"Da li je moguce da me neko prisluskuje preko mob. telefona, znaci ne mislim na sam telefonski razgovor vec na razgovor koji se odvija u prostoriji u kojoj se nalazi mobilni"

Moguce je i te kako nisam siguran da se tako nesto moze nabaviti takav softver upotrebljuju obavjestajne sluzbe. Sa bilo kojeg kraja svijeta moze se to da uradi bez obzira gdje se vlasnik s telefonom nalazi samo ako nije iz telefona izvadita baterija i kartica, znaci kad je i pogasen. Aktivia se mikrofon na telefonu i ostalo dobije se TO. Da bi se ovako nesto uradilo potrebno je znati samo broj mob.tel.

Ako nesto neko vise zna od ovoga sto sam napisao ili neki slican softver neka mi se javi na [email protected]

Pozdtav !
[ zeljo @ 29.07.2002. 15:49 ] @
Nisam te razumio bas najbolje kao ugase mrezu u cijelom gradu...

Reci neto vise !!!


[email protected]
[ anon676 @ 29.07.2002. 19:31 ] @
npr nestane ti signala itd... :)
[ Dejan Krstic @ 29.07.2002. 22:36 ] @
Ajde podeli svoje iskustvo sa nama? :)
[ MaRaToNcI @ 30.07.2002. 00:01 ] @
mislim da je previse skakljiva tema, ali `ajde:)
vise o svemu mozete naci na www.ccc.de
[ zeljo @ 30.07.2002. 09:05 ] @
Mozeli se ista naci od ove stranice na engleskom....

Ili mozes li nam reci sta stranica sadrzi u kratkim crtama ...
[ gnarfoleon @ 18.08.2002. 14:38 ] @
Citat:
deza:
Postoji ali ti je za to potreban fake BTS i obican athlon XP 1600+ recimo sa dva ili cetiri HDD-a od po 73GB i malo hardwer-a koji se moze napraviti u domacoj radinosti. Glavni problem je naravno fake BTS jer dosta kosta (10000 USD btw). Sa ovim sistemom mozez da skeniras i prisluskujes sve mobilne telefone u dometu svog BTS-a. Interesantna stvar je da ako imas ovaj fake BTS, mozes da kloniras, tj. dobijes tajne kljuceve svih korisnika u dometu.


Da li je neophodan BTS? Negde sam citao da je dosta imati skener koji pokriva mobilne frekvencije i naravno 73GB sa kljucevima za dekodiranje. Zasto je potrebno imati BTS ako samo hoces da pasivno "snifujes" razgovore, a ne da se ubacujes izmedju telefona i stanice?
[ unlockerbh @ 19.08.2002. 13:45 ] @
Pozdrav
zanimljiva tema, ima li jos kakvih informacija?!?
Da li se mora imati BTS ili ne??
Scaner za GSM podrucje nije problem, a ni PC s xxGB HDD prostora.
Kljucevi???
BTS - DA ili NE??
Dodatni HARDWARE ???
Dodatni software???
[ deza @ 07.09.2002. 13:20 ] @
Ne mora se imati pravi BTS za prisluskivanje, ali je prilicno dobra fora over-the-air kloniranje GSM kartica. Da li neko mozda ima semu doticnog sniffer-a?

Kljucevi se generisu pre pocetka prisluskivanja i to moze da potraje...
[ aztecchallenge @ 08.07.2003. 11:18 ] @
Na nekom sajtu sam video foru za Nokiu 6110 prespojis dva pina (ne znam koja)
i ostavis ga gde oces pozoves ga sa drugog on automatski odgovara bez zvonjenja
i cujes sta se dogadja na mestu gde je telefon. Samo racun?
[ mikis @ 08.07.2003. 13:47 ] @
Jaka fora, možeš na bilo kom telefonu da isključiš zvono i uključiš automatsko odgovaranje na poziv.

Btw. opet odgovaramo na bajate poruke...
[ d.... @ 13.06.2004. 20:31 ] @
To zahteva skuplju opremu, i obuceno osoblje (ako se radi o prisluskivanju mobilnog telefona, na terenu). Nije tako jednostavno, kao kod prisluskivanja u konvencionalnoj radio tehnici.
[ cvekic @ 14.09.2004. 19:00 ] @
Za jedno sam 100 % siguran a to je da mozes da ometas drugog koji prica telefonom bilo to mobilni ili fiksni, ...ako se nalazis u njegovoj blizini, i vices kao ludak ili pustas glasno muziku tako da ta osoba ne moze da nastavi razgovor. To bi bilo jedno ozbiljnije ometanje.
Opustite se ljudi ma neka slusaju
[ O_D_E_Z @ 12.10.2004. 15:37 ] @
ma slusali bi i mi !!! (:
[ bonzobgd @ 21.05.2006. 18:56 ] @
evo adrese telefona
http://www.007.com.hr/ENGspyphones.html
[ bonzobgd @ 21.05.2006. 18:57 ] @
pogledajte
http://www.007.com.hr/ENGspyphones.html
[ sk300 @ 25.05.2006. 12:45 ] @
mozes sve poruke procitat drugome, odgovarat u njegovo ime,.... idi na http://www.genadij.hr/ i pogledaj program sms informator. ja po nekoj logici mislim da mozes primat tudje smsove, mms na komp kad pod svoj broj moba upises tudji. mozes lazirati broj moba npr. VIP sluzba za korisnike i sl. program kosta 200 kn (2000 din).
[ sk300 @ 25.05.2006. 12:47 ] @
ali nema cracka
[ ne znam stvarno @ 15.06.2006. 23:52 ] @
Izvinite,ako moze neko da mi kaze,da li je moguce prisluskivanje putem
mobilnog telefona,na nacin da se prisluskuje razgovor u prostoriji u kojoj se telefon nalazi??Znaci kad je tel upaljen ali niko ne prica,vec stoji npr na stolu,a neko slusa putem njega razgovor u prostoriji.Kao odasiljac???
Izvinite,apsolutno se ne razumijem u sve to,ali me interesuje.

Hvala
[ ne znam stvarno @ 16.06.2006. 10:55 ] @
Izvinite,ako moze neko da mi kaze,da li je moguce prisluskivanje putem
mobilnog telefona,na nacin da se prisluskuje razgovor u prostoriji u kojoj se telefon nalazi??Znaci kad je tel upaljen ali niko ne prica,vec stoji npr na stolu,a neko slusa putem njega razgovor u prostoriji.Kao odasiljac??? Da li je za to potrebna izuzetno skupa oprema,ili su moguce jeftinije varijante????!
Izvinite,apsolutno se ne razumijem u sve to,ali me interesuje.

Hvala
[ Milos Dedijer @ 16.06.2006. 14:43 ] @
Da moguce je - cak sta vise, vrlo je lako izvodljivo... Ako nista mogao bi da se bug-uje telefon a imas i spy telefone koji sluze samo za tu namenu...
[ vaske71 @ 16.06.2006. 14:49 ] @
Itekako je moguce ali samo za strucnjake na tom polju (sluzbe drzavne bezbednosti) !!!
[ Milos Dedijer @ 17.06.2006. 16:59 ] @
E, pa vidis, tu gresis. Daleko je pristupacnije... U obicnim spy shopovima imas uvek da kupis bar po par modela takvih telefona...
[ ne znam stvarno @ 18.06.2006. 00:00 ] @
pa dali je sl drz bezbjednosti,ili je to mnogo pristupacnije??
[ killer85 @ 26.11.2006. 11:34 ] @
Kako da izvalimo da nam prisluskuju razgovore na mob. telefonu.
I da li je to moguce ako se zna samo prepaid broj.
[ Fuzz @ 28.11.2006. 11:19 ] @
Citat:
ne znam stvarno: pa dali je sl drz bezbjednosti,ili je to mnogo pristupacnije??


Mnogo pristupacnije...tipa mali oglasi...
[ Danilo Cvjeticanin @ 29.11.2006. 14:11 ] @
Posle 40 sek razgovora telefon pocinje da susti...? Dal je moguce da mi prisluskuju telefon? I sta uopste znaci to sustanje?
[ Milan S. aka Morlak @ 29.11.2006. 17:02 ] @
>
Moze da znaci i da te prisluskuju, ali i da su lose propagacije. Ovo prvo
je malo verovatno, posto tvoj signal dobije prioritet, znaci kvalitet
signala teoretski mora biti stabilan. Eto, lupam :)
[ Helixhydra @ 19.04.2008. 13:29 ] @
fake BTS i obican athlon XP 1600---Moze li neko da mi kaze nesto vise o tom uredaju
[ nicr @ 25.04.2008. 23:44 ] @
o BTS-u
http://en.wikipedia.org/wiki/Base_Transceiver_Station

a "athlon"..hmm.. nikad cuo


@Danilo
pa ukoliko te prisluskuju, zar ne bi trebalo bi da ti odmah da imas losiju vezu? posle 40 sekundi mi malkice besmisleno (ukoliko "prisluskivaci" imaju losiju opremu, desava se da sam cujes svoj glas duplo, ali ni to ne mora to da znaci jer neki samsung telefoni imaju taj probl)

[Ovu poruku je menjao nicr dana 26.04.2008. u 00:54 GMT+1]