[ vedde @ 13.04.2005. 22:05 ] @
Ako mi je fsb ploce recimo 533Mhz da li i integrisana zvucna kartica moze da podnese tu brzinu(valjda bi trebalo!).
Clockovo sam celerona D 2.4 na 2.8 ( 156 *18 na Cpu) i kad igram Dooma zvuk mi trza na integrisanoj zvucnoj kad prebacim na PCI zvucnu karticu radi dobro.
[ IHThUS @ 13.04.2005. 22:46 ] @
Problem ne bi trebao da bude do FSB-a (meni je 800) već do kvaliteta integrisane muzičke. Pogledaj da li su ti drajveri za integrisanu OK. Generalno, samostalne muzičke karte predstavljaju uvek bolje rešenje u odnosu na Realtek i slična integrisana rešenja, mada kod ploča sa NF2 čipsetom koji ima SoundStorm zvuk nije uopšte loš.
[ nibleri @ 13.04.2005. 22:50 ] @
Pozdrav,
da li si zaključao AGP/PCI? Ukoliko nisi onda ti je smetnja radi toga jer se meni dešavalo da skroz izgubim zvuk.
[ djblade @ 13.04.2005. 23:47 ] @
Citat:
vedde: Ako mi je fsb ploce recimo 533Mhz da li i integrisana zvucna kartica moze da podnese tu brzinu(valjda bi trebalo!).
Clockovo sam celerona D 2.4 na 2.8 ( 156 *18 na Cpu) i kad igram Dooma zvuk mi trza na integrisanoj zvucnoj kad prebacim na PCI zvucnu karticu radi dobro.



pa


Citat:
nibleri: Pozdrav,
da li si zaključao AGP/PCI? Ukoliko nisi onda ti je smetnja radi toga jer se meni dešavalo da skroz izgubim zvuk.


Covjek rece da nema problema sa PCI zvucnom. Nije do AGP/PCI. Nisi dobro svatila veddeov problem!
[ nibleri @ 14.04.2005. 00:06 ] @
Shvatila sam ja šta ga zeza! Nisam sigurna ko (mrsko mi sad listati teme) ali znam da su meni rekli da bi neka bolja PCI zvucna mogla izdržati veće vrijednosti AGP/PCI dok integrisana to ne trpi najbolje!


Pozdrav!
[ nibleri @ 14.04.2005. 00:22 ] @
Ipak sam potražila pa kaže ZOKA:
nibleri: pa AGP ti opterećuje grafičku, a PCI ostale kartice. Ako je kvalitetnija PCI kartica, recimo zvučna, onda će istrpeti overklok magistrale donekle, ali više od integrisane. U principu 10-15% OC bi svaka iole kvalitetnija kartica trebala da istrpi. Ovo važi i za komponente na ploči. Ako je ploča low cost tu nema pomoći.

Offtopic: niste uzalud potrošili vrijeme objašnjavajući mi!

Pozdrav!
[ djblade @ 14.04.2005. 00:35 ] @
Citat:
nibleri:

Offtopic: niste uzalud potrošili vrijeme objašnjavajući mi!

Pozdrav!


nadam se da nismo :)

[ vedde @ 14.04.2005. 15:00 ] @
PcI/Agp je zkljucan , to nema veze sa integrisanom zvucnom.
Inace ploca je Asus p4p800 i865 chipset i skroz je stabilna i na 3 Ghz jedino to sa zvucnom.
Ja mislim da bi i integrisana zvucna trebala izdrzat tolike brzine.
[ mcbaycow @ 20.04.2005. 22:52 ] @
i ja imam istih problema, takodje imam plocu p4p800 samo sto je moja -e deluxe!!! OC sam komp i desava mi se da pri igranju jednostavno nestane zvuk! ne znam zasto, ako ti bas smeta kupi novu muzicku karticu lii pokusaj sa novim drajverima, ne znam ni ja, isti problem je i kod mene, samo sto mene jos nije izludeo tako da nista ne diram!!! Pozdrav