[ tomgag @ 14.04.2005. 08:12 ] @
Prvi put sam aktivno na ovom forumu i imam sledeci problem za koji bi zeleo bilo kakav savet ili instrukcije.
Za konekciju na internet koristim wireless na widowsu xp i nemam problema u njemu samo sam napravio vpn konekciju sa default podesavanjima username i password i to je to .
Problem je u tome sto mi internet ne radi u linuxu koji stalno koristim (vise distribucija :Slackware,Debian i SuSe) posto nisam uspeo napraviti konekciju na Slackwaru koji mi je favorit ,instalirao sam pre neki dan SuSe 9.2 evaluation pro (onaj sto se moze skinuti na njihovom sajtu) . Za podesavanje sam koristio pomoc sa dve stranice pptpclient.sourceforge.net i www.024wifi.net/vpn (ova druga je servisna stranica provajdera koja uvek radi i na linuxu) imam instaliran ppp-2.4.2 pptp client 1.5.0 kernel je sa dvd-a i ima podrsku za MPPE ,instalirao sam samo gui za konfigurisanje i monitoring vpn tunela ,kada u delu encryption ostavim sve na defaultu kako je preporuceno na provajderovom sajtu konekcija ne radi i sa ukljucenim debagingom daje sledeci log:



rcvd [LCP EchoRep id=0x0 magic=0xc062333c]
rcvd [CHAP Success id=0xb0 "S=144E80177883FA861B403033BDB09CFB516B8A73"]
sent [CCP ConfReq id=0x1 <mppe +H -M +S +L -D -C>]
rcvd [CCP ConfReq id=0x1 <mppe -H +M +S +L -D +C>]
Refusing MPPE stateful mode offered by peer
MPPE required but peer negotiation failed
sent [LCP TermReq id=0x3 "MPPE required but peer negotiation failed"]
sent [CCP ConfRej id=0x1 <mppe -H +M +S +L -D +C>]
rcvd [CCP ConfNak id=0x1 <mppe -H -M +S -L -D -C>]
Discarded non-LCP packet when LCP not open
rcvd [LCP TermAck id=0x3]
Connection terminated.



posle ovoga sam ukljucio opciju refuse stateless encryption

konektovao se na stateful 128 i drzi tunel otvoren ali ..

U prozoru pokazuje download nekoliko bajtova ali pokazuje upload koji se za par sekundi penje na megabajte i dalje, kad hocu da ga zaustavim klikom na stop prijavi gresku i zaustavi se ali posle toga je mrezna blokirana i moram da je sa ifdown i ifup vratim u zivot inace imam akses point. Istotako radi i u konzoli sa pppd call xxxx

Molim vas da mi pomognete .
PS. to mi je jedini nacin za koriscenje interneta pored gprs-a koji je MALO preskup