[ Milan Nikolic @ 17.04.2005. 21:18 ] @
Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, secerne bolesti, bolesti koze itd itd itd.


-"Star sam 52 godine. pre cetiri godine oboleo sam od raka jezika. Sledio je dvomesecni boravak u bolnici s 24 jaka zracenja, sve dok vrat nije poceo da krvari i spolja i iznutra. Posle izvesnog vremena rak je ipak nastavio da se uvecava. Tretirali su me, potom, nekim otrovnim tabletama, od cega mi je oboleo zeludac, a kosa opadala u pramenovima. Posto su bolovi bili veoma intenzivni, dobijao sam injekcije protiv bolova. Operacija bi bila nemoguca, objasnjavao bi mi profesor. U takvom stanju proslo je vise od dve godine. Vrat je u predelu korena jezika postepeno jako otekao i postajao tvrd kao kamen. Celo zdrelo bilo je jedan jedini tumor. Jezik se bio toliko povukao, da je nestao ceo njegov prednji deo, s vrhom jezika. Posledica je bila da vise nisam mogao razumljivo da govorim. Tako sam nastavio da se mucim jos godinu dana. Dobijao sam jos samo opojna sredstva, jer su me lekari vec odavno bili otpisali, ili bar uopste vise nisu verovali u izlecenje. Bio sam bled kao smrt, jer cvrstu hranu nisam mogao ni da zvacem niti da gutam. Od tada je sve krenulo brzim tempom nizbrdo, pa su svi ocekivali moju brzu smrt. Ipak, dogodilo se nesto drugo.
Neko mi je doneo Vasu knjigu o presnoj hrani, prema cijim uputstvima sam odmah poceo da koristim terapiju sokovima od povrca, umesto dotadasnje "supice". Bez opojnih sredstava bolove nisam nikako mogao da trpim. Tako sam poceo, kako to stoji u knjizi, da pravim obloge od listova kupusa, a povremeno i s lekovitom glinom, sto je u znatnoj meri ublazilo bolove, a povremeno ih i potpuno uklanjalo.
Danas, posle osam meseci terapije sokovima sirovog povrca, bananama i drugim vocem i zelenim povrcem, pripremljenim uz pomoc sipkastog usitnjivaca, a prema knjizi, rak je iscezao, a otok potpuno nestao. To sto danas vise ne mogu normalno da govorim, zvacem i gutam, treba da zahvalim velikim i dubokim opekotinama koje su nastale od onih bezumnih zracenja. Cak su mi i svi zubi donje vilice progoreli i odlomili se kod korena, dok su gornji zubi i danas svi normalni. Cak su i misici izgoreli i ostali ukruceni, tako da usta mogu da otvorim samo oko jedan santimetar. Ta besmislena zracenja i "lekarska mudrost" sve su upropastili. Vama zahvaljujem za knjigu, ali posebno Bogu za zdravu hranu koju je stvorio." - E. A.,Bern, Svajcarska

Na desetine slicnih svedocanstva nalaze se u knjizi Zdravlje za sve ljude - Zdravlje i za tebe. - Ernst Ginter

Moje licno iskustvo u primeni presne hrane moze biti na raspolaganju svakome koji ima potrebu za zdravljem ili ozdravljenjem. Do pomenute knjige sam dosao poznavajuci mladica kome se otac razboleo od leukemije i uz pomoc presne hrane izlecio. - zive u Beogradu na Banjici Bulevar JNA 106

U knjizi -Ziveti bez bolesti- postoje odredjeni recepti i mnogi saveti i objasnjenja u vezi presne hrane. Ali ni priblizno nista ne moze da se meri sa receptima za presnu hranu - naravno u vezi recepata - koju je knjigu izdala na slovenskom izdanju Irena Andrini - Najboljsi recepti za presne jedi

Preporucio bih svakom bolesniku koji ima tesku bolest da se usmeri - saznavanju istine o lekovitosti i znacaju presne hrane.

Pozdrav
Milan Nikolic

[Ovu poruku je menjao secret dana 19.04.2005. u 13:19 GMT+1]
[ Dark Icarus @ 18.04.2005. 15:35 ] @
Dobro bre Milane, pomisliću da te je neko platio da reklamiraš tu knjigu na forumima!
Citat:
Milan Nikolic: To sto danas vise ne mogu normalno da govorim, zvacem i gutam, treba da zahvalim velikim i dubokim opekotinama koje su nastale od onih bezumnih zracenja. Cak su mi i svi zubi donje vilice progoreli i odlomili se kod korena, dok su gornji zubi i danas svi normalni. Cak su i misici izgoreli i ostali ukruceni, tako da usta mogu da otvorim samo oko jedan santimetar.
Što naravno nema nikakve veze sa činjenicom da, pošto je "celo ždrelo bilo jedan jedini tumor" da je okolno tkivo potpuno nekrotisalo, kao i da je tumor svojom infiltracijom rasturio ta tkiva, što bi se desilo i bez zračenja. Ali ne, dotični gospodin naprosto zna da je to od "zračenja". Zračenje se vrši u strogo kontrolisanim dozama i nema šanse da su lekari (posebno švajcarski lekari) uspeli da naprave više štete nego koristi tim zračenjem.
Citat:
Milan Nikolic: Ta besmislena zracenja i "lekarska mudrost" sve su upropastili.
Pa da, to je sve jedna velika prevara zato što, znate, lekari vole da zrače ljude iako to nema nikakav biološki efekat, tako im se ćefnulo... to je sve deo jedne velike zavere da se zavlada svetom...

I naravno, šlagvort koji me je dotukao:
Citat:
Milan Nikolic: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, secerne bolesti, bolesti koze itd itd itd.
Ako boga znaš, i ako imalo ceniš svoju inteligenciju i inteligenciju ostalih ljudi na ovom forumu, i ako imalo imaš poštovanja za ljude koji imaju neke od navedenih bolesti - više nikada nećeš lupiti nešto ovakve ... magnitude na internetu.

I btw. definitivno nije u redu davati adrese ljudi na internetu.

[Ovu poruku je menjao secret dana 19.04.2005. u 22:56 GMT+1]
[ Milan Nikolic @ 18.04.2005. 17:42 ] @
Videcemo ako obolis od raka Lalic Gorane, da li ces tako smelo da negiras znacaj presne hrane.


[Ovu poruku je menjao secret dana 19.04.2005. u 13:21 GMT+1]
[ McKracken @ 18.04.2005. 18:15 ] @
Izvini, Milane Nikolicu, ali knjiga o kojoj pricas je najobicnija gomila odokativno nabacanih budalastina.



(Bio sam dokon pa sam je procitao, da ne bude zabune)
[ Milan Nikolic @ 18.04.2005. 18:36 ] @
Izvestaj jedne majke: Petogodisnja Brigita obolela je od raka pluca. Novembra je primljena u bolnicu. Nakon tretmana injekcijama, posle kojeg je doslo do totalnog gubitka kose i visokih temperatura, a kasnije i neophodnosti transfuzije krvi, lekari za nju vise nisu imali nade. Svoju devojcicu sam 14 dana pre Bozica ponovo dobila natrag u kucu. Lekari su bili digle ruke od nje. U to vreme mi je dosla do ruku Vasa knjiga "Ziveti bez bolesti", koja mi je ponovo probudila nadu. Stupila sam s Vama u vezu i pocela da postupam prema Vasim uputstvima. Devojcica je sedam nedelja svakodnevno pila po jedan litar soka od sargarepe i jela pomalo presne hrane, uz presno mleko. Dete je veoma dobro napredovalo, dobilo dobru boju u licu, steklo dobro raspolozenje, vedrinu, spremnost da ponovo otkriva svet oko sebe. Moja Brigita se izvanredno oporavila. Neka je hvala Bogu.

S. D., Lamprechtshausen, Austrija

Steta je sto Vasu knjigu nisam ranije dobila. Posle tri meseca po Vasem metodu ishrane, otisla sam na kontrolu. Utvrdjena je: potpuno izmenjena krvna slika. Vise se nije mogao ustanoviti nikakav trag raka krvi. Kakva je bila moja radost, tesko je opisati.

F. M., Pfaffhausen, Svajcarska

Moja sestra je obolela od melano-sarkoma u desnoj nozi, koji su joj operativno odstranili, ali rak je dalje nastavio da se siri. U to vreme ona je pocela s potpuno presnom hranom, prema Vasim uputstvima u knjizi. Sada se dogodilo ovako: velika rana od operacije je zarasla, a i tvrde crvene otekline su se povukle. Cak ni lekar nije bio spreman da veruje u uspeh, posto je ta vrsta raka, kako on kaze, najteza od svih, a narocito u poodmaklom stadijumu.

E. S., Solingen, Nemacka

[Ovu poruku je menjao secret dana 19.04.2005. u 13:21 GMT+1]
[ superbaka @ 18.04.2005. 19:40 ] @
jos samo da mi objasnis kako to leci od prostate? ostanes bez nje ili...?
osim ako nisi napravio lapsus, ovaj tvoj naslov pokazuje elementarno nepoznavanje medicine pa stoga nemoj tako drsko da odgovaras nekom ko je mnogo bolje upucen u to kao sto je Dark Icarus...
to sto ti kao "dokaze" izvodis nama copy/paste iz neke knjige, svedocenja, koja su btw proverena kao i svedocenja o mrsavljenju na reklamama za Bozen Cosmetics preparate, nama nista ne znaci... to sto je neko i potpuno iskren u tim svedocenjima, opet ne dokazuje da je ozdravio od presne hrane... mnogi su ozdravili od fenomena autosugestije i placebo efekata, mozda bas misleci da ce ih sisanje metalne sipke izleciti...
moderna medicina nikom ne brani da dokaze svoje tvrdnje u uspesnost lecenja nekim preparatom... ali za to postoji naucna procedura koja se ne zasniva na svedocenjima nego na realnim bioloskim ogledima... znas li koliko ima takvih knjiga o alternativnom lecenju? na hiljade! kome verovati? mislis li da i oni nemaju svedocenja o izlecenjima tim postupcima? naravno da imaju, ali zato niko nema medicinski dokazanu efikasnost, jer da je ima ne bi pisao knjige vec bi mozda dobio nobelovu nagradu za medicinu, a svoj "patent" debelo prodao nekoj farmaceutskoj kompaniji... ovako, svi oni gadjaju na covekovu osobinu da u se u trenucima bespomocnosti hvata za bilo koju slamku, nevezano od obrazovanja i prethodnog karaktera te obolele osobe...
[ Milan Nikolic @ 18.04.2005. 20:07 ] @
OBOLJENJA PROSTATE - Ovo bas nema nista sa alternativnim lecenjem.

Radi se o skoro totalnoj promeni covekove ishrane u danasnje vreme, a ne skladno sa evoluiranjem. Ako mislite da ste pametni svi koji poricete vrednost presne hrane, javite mi se privatno da mi objasnite. U suprotnom Vasa lakomislenost precena “samouverenjem” i fizikalskim ucenjem nemaju smisla opterecivati ovu temu.


[Ovu poruku je menjao secret dana 19.04.2005. u 13:23 GMT+1]
[ superbaka @ 18.04.2005. 20:27 ] @
vidi, ja sam veterinar, Dark Icarus je student medicine... e sad, reci nam sta si ti po zanimanju pa da vidimo ko je neupucen...
[ fanfon @ 18.04.2005. 20:51 ] @
@Milan Nikolic
Procitao sam gomilu slicnih knjiga takvog tipa, pocev od Erl Mindela pa nadalje. Alternativna medicina je vrlo mocna ali nesigurna i neistrazena jer u slucajevima obolelih od teskih bolesti(rak, leukemija) postoje samo izuzeci koji su uspesno leceni odredjenim metodama ali generalno gledajuci-ne deluje na vecinu. Sve sto je napisano u tim knjigama je sa ciljem da se bolje prodaju. U jednoj knjizi su skupljeni svi pojedinacni slucajevi koji su uspeli da se "cudotvorno" izlece datom terapijom iz cega proizilazi da je procenat izlecenja 100%. Ali nisu uopste opisani slucajevi koji su dali negativne rezultate u primeni odredjene terapije. Tako da je to ipak samo malo vise naduvano. A ono "videcemo ako obolis od raka" ti nije bas na mestu. Ako si tako ushicen znacajem presne hrane i to zelis da podelis sa nama onda nam daj konkretne dokaze o tome(istrazivanja i rezultate neke renomirane ustanove iz odnosne oblasti) a ne price ljudi. Ljudi svasta pricaju. Pricali su i da su videli Jetija pa ga dosad nenadjose....
[ Milan Nikolic @ 18.04.2005. 22:05 ] @
Fanfon
Ovo nije alternativna medicina. Recepti koji se nalaze u knjizi pripremljeni su u skladu s metodom lecenja koji je postavio starogrcki lekar Hipokrat, koji u medicinskim krugovima i danas vazi za jednog od nejcuvenijih lekara svih vremena. Njegova lozinka je glasila:

“Neka vasa hrana bude lek;
Neka vas lek bude hrana.”

Pozdrav SVIMA

[Ovu poruku je menjao secret dana 23.04.2005. u 23:39 GMT+1]
[ Dark Icarus @ 19.04.2005. 14:11 ] @
Citat:
superbaka: vidi, ja sam veterinar, Dark Icarus je student medicine... e sad, reci nam sta si ti po zanimanju pa da vidimo ko je neupucen...
Kako šta je on? Pa on je čitalac knjige "Živeti bez bolesti" Ernsta Gintera!
[ Milan Nikolic @ 19.04.2005. 21:14 ] @
E. G
"Ishrana presnom hranom je crna ovca s kojom ne zelimo da imamo posla. Nju nauka nikada nece priznati, niti prihvatiti. Cak i kada bi neki tesko oboleli od side ozdravio zahvaljujuci koriscenju presne hrane, dogodilo bi se isto kao i u slucajevima raka - o tome bi se cutalo i nastavilo sa istrazivanjima, kao da se nista nije dogodilo"

Ostavimo malo na stranu Ernsta Gintera.
Zelim svima da se izvinim zbog uvreda; dobro je moderator obrisao neke rasprave.
Mene konkretno interesuje odrzanje covekovog zdravlja. Da se razumemo, neverujem u vradzbine niti autosugestije niti nista sto ne moze naucno da se dokaze. Ako sam ja neuk molio bih da mi iskusni znalac polako daje informacije kako bih blagovremeno usvojio istinu odgovora, i da mi ako ima vremena na kasicicu ispuni odredjenu komplikovanu informaciju kako bih primio k znanju kao sto je nurmalno da se covek nauci. Imam pitanja koja su otvorena i direktna i molio bih neupucene da se ne zalecu sa objasnjenjima naglo, vec da se ispitamo da li je zaista trenutan dijalog na pravom putu. Teme o kojima cu pitati odnose se iskljucivo na bioloske stvari, mozda ako se tema digresijom prosiri pa vrati nije na odmet; ali tema je biologija. Interesuje me materija koja cini covecije telo, i u kojoj meri se covekovo zdravlje uslovljava sa neumitnom truloscu? Neinteresuje me nagomilavanje informacija o otkricima koja imaju za interes mnogih naucnika da ushiceno zakucavaju svoje znanje na jedno mesto. Znaci DNK. Taj veliki pomak u nauci voleo bih da upoznam kako najbolje se moze. Odrzavanje tela u zdravom stanju koristeci sve mogucnosti tema je ove TEME. Ishranom neumitno unosimo svet oko sebe i smatram da kao glavni uzrok bolesti ili zdravlja zavisi u makar velikoj meri od ishrane. Zeleci da ovu temu usmerim na stvari koje imaju za cilj da dijalog doprinese saznanje o vaznim i istinitim stvarima, nadam se da necu imati pogresne pravce u nepotrebnim informacijama; ova stvar je losa i treba da se zaobidje moleci moderatora da vodi racuna o nepotrebnim ispadima, a ono bih molio da ispostujemo jer mi je veoma vazno da naucim sto vise. I ako sam kao malo dete koje zeli da predje veliki put, nadam se da cu uz pomoc konkretnih pitanja ostvariti cilj.
[ milantrax2005 @ 23.04.2005. 22:29 ] @
@Milan
Kod vecine neoplazija jedan vid terapije je zracenje i citostatici.Globalno gledano oni imaju ulogu da zaustave dalji nekontrolisani razvoj malignih celija.Kako je ovo neselektivna metoda jer ne mozete od zracenja potpuno ograniciti maligne od zdravih celija,tako i deo zdravih celija bude blokiran.Zato postoji nezeljeni efekti tipa koje ste naveli gore.

Drugi vid je radikalan-hiruski odvojiti maligni segment tkiva.Ali kako se radi o malignom procesu uvek postoji mogucnost da je tumor dao metastaze bilo infiltracijom u okolno tkivo ili krvlju u neko potpuno udaljeno tkivo.Ovo je zato sto maligni tumori nisu inkapsulisani kao benigni.Te metastaze se jave najcesce kao posledica "cekanja".One mogu biti pogubne kasnije,zavisnosti od lokalizacije.Veliki je uspeh svakog lekara oako uspe da odstrani maligni deo a da ovaj pri tom ne da metastaze iz kojih nastaje novi tumor.Ali to zavisi i od pacijenta-ako se navreme javi i postavi dijagnoza hiruski se odstrani tumor dok je jos "nezreo" i nije dao metastaze.U suprotnom je dosta komplikovano.

Koliko ja znam kod ovog tipa bolesti najpre se pristupa ovako.Dodatak i treba da bude "super" ishrana.Ali danas postoje jasni uzroci (hemijski,bioloski,fizicki...) koji dovode do procesa neoplazije,ali nikad se nezna kad ce to nesto da reprogramira DNK celije pa da ona udje u nekontrolisan rast > neoplaziju.To su jos uvek vruce teme.Jednoga dana kompletnim mapiranjem humanog genoma znacemo kada cemo,kako i od cega oboleti kasnije.Da bi se za to stekli uslovi mora se otkriti mnogo funkcija gena.

Za ovakve stvari ja Vas molim da se ne oslanjate previse na alternativnu medicinu.Moguce je da poboljsava ali KAKO-bitan je metabolicki put svih supstanci za koje trvrdite da mogu da pomognu.Posecivao sam neke seminare na tu temu,ali u stvari svi preparati koji se toliko forsiraju su cist marketing.Kada treba obrazloziti kako ta "trava" recimo deluje na celiju,koje enzime blokira,koje aktivira,da li se klinicki dobro pokazala,to se preskoci.Dovedu se osobe koje "ispevaju" kako im je to pomoglo-ali i mene i svakog ovde zanima KAKO to funkcionise,jer takvi preparati dosta kostaju...Imamo pravo da znamo da li ce nam svima pomoci ili je to neki individualni primer!!!Svejedno kada bi prema gore navedim primerima sve bilo tako efikasno mislite da se to ne bi uvrstilo kao glavna terapija kod ovakvih stanja koje stoje u naslovu.U ostalom zasto bi pribegavali invazivnim metodama kada nutritivno sve mozemo da resimo.Tesko je poverovati u to,ali svakako stoji kao jedan aspekat u prevenciji ovakve patologije!


[ Dark Icarus @ 24.04.2005. 03:09 ] @
Citat:
milantrax2005:Jednoga dana kompletnim mapiranjem humanog genoma znacemo kada cemo,kako i od cega oboleti kasnije.

Sa ovim se ne slažem u potpunosti, kolega. Mapiranjem genoma možemo sa sigurnošću da predvidimo samo one bolesti koje su posledica genetskog defekta, i to takvog koji je prisutan u svim ćelijama u telu. (Ovakve bolesti se ionako ispoljavaju rano u razvoju.)

Postoje i genetske konfiguracije koje povećavaju rizik od oboljevanja od izvesnih bolesti (npr. kod velikog broja autoimunih bolesti pronađena je veza sa određenim HLA genima), ali to samo povećava rizik, ne daje nam sigurno predviđanje.

A što se nastanka tumora tiče, on se gotovo uvek dešava nasumičnim oštećenjem gena u jednoj ćeliji, tako da nam ni tu mapiranje neće mnogo pomoći.

Verujem da će mapiranje genoma pojedinca biti korisnije za otkrivanje i iskorenjivanje štetnih recesivnih gena, nego za predviđanje toka života. Ali ko zna, kao što reče kolega milantrax2005, možda će otkrivanje novih funkcija gena dovesti do nekih novih saznanja.
[ septimus @ 05.05.2006. 13:13 ] @
Da li bi neko od struchnih ( skolovanih ) clanova foruma mogao da da lichni osvrt na vid ishrane presnom hranom, ne osvrcuci se na potencijalna lekovita svojstva vec na uticaj takve ishrane na celokupno stanje organizma.

Hvala
[ vegeterijanac @ 23.10.2006. 02:24 ] @
Gospodine Laliću nekažem da je g-din Nikolić 100% u pravu ali je na pravom putu za razliku od Vas koji se pravite pametni. Možda je u nekom stvarima pogrešio jer je bolestan i ljut na lekare koji mu nisu pomogli nego su mu više odmogli svojim "znanjem". Osim što se pravite da išta znate Vi i Vama slični uzmite malo knjige iz novije nauke u ruke pa proverite svoje "znanje". Izvinite što sam ovako ciničan ali iz vašeg pisma vidim da nemate baš veliko znanje pa samim tim nemožete ni nekome da sudite. Možda g-din Nikolić nije stručno objasnio neke stvari ali za vašu informaciju kada se pomene presna hrana misli se isključivo na biljnu hranu i nikako ali nikako na hranu životinjskog porekla. Za početak zaista mogli biste da pročitate tu klasičnu knjigu Ernsta Gintera "Živeti bez bolsti" sa izuzimanjem hrane životinjskog porekla kao što su mleko i sirevi i ostali mlečni proizvodi koji zaista jesu veoma štetni i opasni po ljudski organizam. Kada savladate taj osnovni deo klasične obuke ima novih naučnih saznanja za Vas a to je Colin Campbell "The China Study"(pod uslovom da znate engleski, knjiga nije prevedena kod nas). Imate na netu sajtove možete da tražite po bilo kom parametru. Pa kad to dobro proučite javite se ima još..... Vidite nekim ljudima koji imaju malo više svesti i discipline u ishrani više nije potreba pomoć industrije kao što što su medicina i farmacija za početak a otvoreno se borimo protiv industrija mesa, mesnih preradjevina. Protiv industrije mleka i mlečnih preradjevina. Svih onih proizvoda koji kod nas izazivaji lakše ili teže bolesti.

Ishranom sirovim voćem i povrćem pomažemo ljudima koji su već bolesni da ozdrave bez trošenja novca na lekove i lekare već samo da promene svoje navike u ishrani i zdravlje se polako opet vraća. Verovali Vi to ili ne ali to je tako. Ovo važi za sve one koji misle dobro sebi i svojoj okolini.

A za Vas i Vama sličnima (ima ih tu da nepišem svakom posebno smara me da se ponavljam) malo više informacija i proučavanja. Vidimo se u boljoj budućnosti za nekih 200-300 godina. Sretno.

Pozdrav i probajte da malo proširire svoje poglede možda Vam je zato g. Nikolić bio potreban. Probajte neće Vam škoditi a može da koristi :).

Vaš Dr. Vet.
[ milanche @ 23.10.2006. 03:09 ] @
Citat:
vegeterijanac: ... i nikako ali nikako na hranu životinjskog porekla. Za početak zaista mogli biste da pročitate tu klasičnu knjigu Ernsta Gintera "Živeti bez bolsti" sa izuzimanjem hrane životinjskog porekla kao što su mleko i sirevi i ostali mlečni proizvodi koji zaista jesu veoma štetni i opasni po ljudski organizam.


Ima jedan detalj koji mi jako strci:

znam za gomilu ljudi po visokim planinama Balkana kojima su osnovne zivotne namirnice upravo mleko, kajmak, mladi sir,
krompir, prsuta. Izuzev dva-tri letnja meseca zeleno, zuto, i crveno voce i povrce mogu da vide uglavnom na slici.

Ako sam te dobro shvatio, zivi su samo zato sto zive u pasivnim krajevima gde prave informacije stizu sa velikim
zakasnjenjem ???

(...jos se vise cudim kad citam o bitkama na Fundini i Vucijem Dolu gde su tipovi tako neadekvatno hranjeni do nogu potukli
10-15 puta brojnije protivnike...)

[ vegeterijanac @ 23.10.2006. 03:15 ] @
Poštovani gospodine Nikoliću ceneći Vaše iskrene želje da za novim saznanjima i lečenju putem isrtane spreman sam da Vam u potpunosti otvoreno izadjem u susret. Proučavanjem klasične medicine kroz veterinu, kineske medicine i vegeterijanstvo kao način života, na sopstvenom iskustvu, došao sam do mnogih saznanja a i dalje učim. Dokaze imam iz Amerike, Rusije, Kine, Indije i drugih zemalja da Vas sad ne bih zasipao činjenicama potrajalo bi. Mogu dosta da Vam pomognem a nadam se da će ostali članovi sa ovog foruma izvući pouku za sebe. Ako uspemo biće mi veoma drago i biću zadovoljan samom tom činjenicom.

Za početak, na pravom ste putu i držite se ishrane presnom hranom ali izbacite iz ishrane svu hranu životinjskog porekla (meso, mleko, jaja,). Zatim sve belo (brašno, šećer i so). Izbacite rafinisana ulja, margarin i biljne sireve.

Koristite nerafinisina ulja: od suncokreta, maslinovo i susamovo.

Što više koristite u ishrani sveže voće i povrće koje nije termički obradjeno ali dobro oprano da ne kažem ribano četkom jer time izbacujemo eventualne pesticide kojim je biljka tretirana.

Klice su veoma važne u ishrani kao što su klice pšenice, lucerke, sočiva i soje.

Ako imate neko konkretno pitanje vezano za zdravlje mogu da Vam objasnim sve od nastanka bolesti, razvoja do njenog eliminisanja odnosno izlečenja ili zaustavljanja u odredjenoj fazi da se bolest dalje ne razvija.

Srdačan pozdrav Siniša.

[ vegeterijanac @ 23.10.2006. 04:57 ] @
Pozdrav Milanče.

Evo ovako sticajem okolnosti jako dobro poznajem život u pasivnim krajevima jer sam ga i sam živeo 10 godina u planinama u okolini Žabljaka. Istina je sve što si napisao o ishrani tih ljudi ali i oni oboljevaju od infarkta, moždanih udara (umro moj tast a bio je dobar čovek i baš sam ga voleo), visokog pritiska, negativnog holesterola i svih bolesti današnjeg urbanog čoveka samo se za to ranije nije znalo. Ono što njih čini otpornijim je upravo to što si i sam napisao a to je teži život nego u gradu. Tamo ljudi mnogo rade fizički i samim tim izbacuju više otrova iz organizma nego ljudi u gradu. Hrana životinjskog porekla je otrovnija za organizam nego alkohol i cigarete mada nesporim toksičnost ni ove dve komponente. Mleko u osnovi ima kazein (bilo industrijsko ili ono "prirodno") pa se raspitaj malo kod stručnjaka. Zašto nam deca sve više oboljevaju od astme i raznih alergija, čak u slučaju ostljivog organizma može biti fatalno kancerogeno. Upravo zato što im najviše u ranoj mladosti podmećemo mleko i mlečne proizvode. Dijabetes tipa jedan kod dece nije urodjen posledica je davanja kravljeg mleka i mlečnih prizvoda. Vrlo opasna materija koju bih da se pitam zabranio da se reklamira na televiziji. U Americi se već vode ozbiljne studije na tu temu (oni su već odavno pukli na temu hrane životinjskog porekla a mi trčimo za njima) i došli su do strašnih otrića koliko su mleko i mlečni prizvodi štetni za ljude a o mesu neću ni da komentarišem. Industrisko mleko je pritom puno antibiotika, hormona i lekova za smirenje. Što još dodatno truje naš organizam. Da li znaš da jedna industrijska krava ceo svoj život živi u dva kvadrata i tereju je veštački da proizvodi mleko putem hormona e to ti je ona naša poznata "kravica" iz samoposluge. Ako te zanima imam i video materijale o tome a još bolje idi na sajt pete www.peta.org.uk ili www.goveg.co.uk pa se uveri i sam u neke činenice.

U istorijske činjenice ne bih da se mešam da li je to bilo tako i kako je bilo nisam bio njihov savremenik pa ne znam ali hajde i neka je ako je u našu korist. Ali za tvoju informaciju rimljani su imali najjaču vojsku u istiriji ratovanja a razlog tome je bio taj što je svaki vojnik imao pri sebi kilogram pšenice u zrnu koju su polako grickali uzput (umesto orbit žvake) tako da su imali snage da dugo marširaju bez odmora i pobedjivali su neprijatelje koji im se nisu nadali. Lukavo zar ne da su naši tako radili gde bi nam bio kraj.

Pzdrav.

[Ovu poruku je menjao vegeterijanac dana 23.10.2006. u 06:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vegeterijanac dana 23.10.2006. u 06:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vegeterijanac dana 23.10.2006. u 14:31 GMT+1]
[ Milan Nikolic @ 23.10.2006. 07:59 ] @
Na bih da ulazim toliko u to.

Sviđa mi se presna hrana, znam da može pomoći u zdravlju, ali ne želim sasvim preći na takvu ishranu.

Mnogo mi se sviđa suvo meso, kačkavalj, ali sve(pre svega) domaće proizvodnje.

Ja inače postim, pa kada je post onda uzmem da se hranim što više(presnim) salatama, i tada mi baš prija.

Ne volim kuvane ručkove, pasulj i tome slično.

A uverio sam se, da kada radim teške fizičke poslove, svaka ishrana koja je pomešana bilo kojom hranom, ne može da škodi. Treba biti umeren i osećati šta odgovara organizmu. Uvek mi je prevashodno da imam snagu, a pre toga slobodu u utrobi(da mogu da dišem sa lakoćom i da mi prija disanje).

Pozdrav.
[ zorg @ 23.10.2006. 10:33 ] @
Radikalno menjanje nacina ishrane (odbacivanje hrane zivotinjskog porekla) je u najmanju ruku opasno. Stotine i hiljade godina informacija i prilagodjavanja na postojecu hranu dostupnu u okruzenju u kojem su ziveli nasi pretci, utkano je u genetsku informaciju svake celije organizma. Kod tako nagle promene, za ocekivati je i naglu reakciju organizma, prilagodjavanje. Prilagodjavanje kroz mutaciju - evolucija. Kako je malo verovatno da se organizam 'iz prve' prilagodi novonastaloj situaciji, jer taj proces funkcionise na principu beskonacnog broja randomiziranih pokusaja, velika je verovatnoca da ce se, gledano na nivou jedinke, razviti neka degeneracija. Na nivou vrste ce se vremenom, na 'kraju', razviti adaptacije koje odgovaraju promeni koja ih je izazvala.
Puno je informacija dostupno, i svaka je 'tacna' i krije 'najvece istine'. I ima ih puno koje su 'tacne' a suprotne jedna drugoj. Tako ima i studija koje govore u prilog baziranju ishrane na sirovom mleku, siru i puteru, vrhnju, jajima i mesu, naravno i zitaricama, vocu i povrcu i takodje garantuju dug i zdrav zivot. I odnose se na tip ljudi slican nama, ljudi koji zive u planini, u Alpima, i imaju besprekorno zdravlje i zube bez karijesa...

U Japanu se npr. ne koristi mleko i sir u ishrani (tabu), i to njima odgovara. Ili se vise koristi meso iz mora od mesa sisara. Ali to ne znaci da ce takav nacin ishrane NAMA, sa ovog podneblja doneti dugovecnost. Pre suprotno. A upravo sa istoka stize vecina teorija o zdravoj ishrani, vegetarijanstvu, razni cajevi (koji nama NEMOGU vise da pomognu od trava sa naseg podneblja) itd.

Samo moje skromno misljenje.

Da, zaista je tesko zamisliti naseg pretka kako forsira neprijatelja preko Suvobora sa kesicom pecene soje u dzepu...

P.S. Nisam se popeo na vrh lanca ishrane da bih sad jeo sargarepu ! :))
[ mulaz @ 23.10.2006. 11:34 ] @
U ljubljani je bila akcija prodiv crvenog mesa.. i ne dugo pole toga kontra-akcija "rdeče meso - telo ga potrebuje" (crveno meso - telo ga treba).

po mom misljenju... sve je zdravo.. od vocnog soka pa do pecenih praseta, pljeskavica itd. Samo sve treba umereno. Ako pogledamo ljudi pre 100 godina, jeli su skoro potpuno isto kao mi danas, samo sto u razlicitim kolicinama. problem danasnjih ljudi je da jedu(-emo) previse mesa i masnih stvari (nekad meso jednom nedeljno max, danas vecinom svaki dan po vise puta). Premalo je voca i povrca u ishrani, i previse vestackih aditiva (koji uopste nisu stetni u malim kolicinama, ali po dve tri litre obojenog gaziranog soka na dan nije vise ono 'malo')

mislim da bi se trebalo drzati one piramide ishrane koja je obicno na posterima kod lekara..

[ milanche @ 23.10.2006. 19:39 ] @
Moram da priznam, ima dosta dobrih argumenata iz drugih uglova.

Ameriku iz diskusije o hrani treba staviti pod trostruke viticaste zagrade. Hrana koja postoji na
americkom trzistu je odavno izasla iz okvira u kojima se moze uopste uzimati u razmatranje.
Prosto, nikakav vrednosni sud o hrani se ne moze doneti na bazi toga kakva je ta hrana u Americi.

Jedan moj prilicno dobar prijatelj (fiziko hemicar sa vrlo velikom ekspertizom u analizi hrane) je bio
(blago je reci) zgadjen time sta su analize pokazivale na uzorcima hrane koje je uzimao u supermarketima.
Smesta nam je eliminisao nekoliko poznatih trgovinskih lanaca u kojima raja cesto kupuje zivotne
namirnice.

Sto se mleka tice, stvari stoje malo suprotno - vec vise od 5 godina je u toku neverovatna kampanja
da se ono sto vise pije (kampanja pod nazivom 'Got Milk ?').

Moje je neko misljenje da je svaka nauka vezana za zivo tkivo krajnje razbacana. Za bilo sta, samim
tim i za hranu, tesko je doci do preciznog i uvek vazeceg zakljucka. Mnogo parametara je uvek u igri,
navike, nacin zivota, genetika, pa cak kao sto kaze imenjak Nikolic i religiozni obicaji. Moram da priznam
da i meni postovi uvek izuzetno prijaju, narocito Uskrsnji i da mnogo puta razmisljam da bi zapravo tako
trebalo uvek da se hranim, pogotovo sto zaista svega ima i nije mnogo skuplje.

Covek je u sustini svastojed, i svaki pokusaj da se sistematski usmeri na samo jednu grupu namirnica je
zbog necega uvek pogresan.
[ milanche @ 23.10.2006. 20:15 ] @
Citat:
Da, zaista je tesko zamisliti naseg pretka kako forsira neprijatelja preko Suvobora sa kesicom pecene soje u dzepu...


Zanimljivo:

Neposredno pred odlucujuce bitke na Suvoboru, Zivojin Misic je naredio da se kupe sljive (koje zbog rata nije imao ko da bere,
pa su sljivici bili prepuni - novembar mesec) i da se u velikim kazanima kuva kompot, kojim se pokisla i umorna i tih dana slabo
hranjena (komora se, cini mi se, bila zaglavila u blatu) srpska vojska presudno okrepila pred samu bitku.

Meni licno izgleda da je u ovom slucaju genetski faktor (Srbin + sljiva) odigrao najvecu ulogu.
[ oliverar @ 23.10.2006. 21:54 ] @
Veliki pozdrav za g-dina Nikolica. On je sam primer kako covek moze da se izleci.
Ja sam, nazalost, samo "citac knjiga", nemam potrebno medicinsko znanje da adekvatno dajem svoje kritike na ovu temu, posto sam dipl.ing. Iz tog ugla bih zelela da prokomentarisem tekst g-dina Nikolica.
Kao vegan, odnosno neko ko se hrani kao u vreme pravoslavnog posta, bez proizvoda zivotinjskog porekla, smatram da je ishrana 100% sirovom hranom totalni vrh. Veoma postujem knjigu "The China study" dr. Campbell-a, ali se interesujem i za metode koje u Americi sprovodi dr.McDougall. Lako je biti vegan, to je totalna sloboda, ako mogu tako da se izrazim a da ne budem napadnuta od fronta onih koji drugacije misle kad su u pitanju proizvodi zivotinjskog porekla, ali veganska prehrana bazirana potpuno na presnoj hrani mi se cini kao iskorak napred i potpuna blagodet za ljudsko zdravlje.
Od kada sam promenila svoje navike po pitanju mesa, mlecnih proizvoda i jaja na tanjiru, osecam se mnogo bolje, oslobodila sam se viska kilograma, ten mi se popravio i sve u svemu, ne vidim ni jedan razlog zasto bih menjala svoj zivotni stil, posto, bogu hvala, nemam nikakvu tesku bolest. U potpunosti se slazem sa kritikama lekara koje su ovde iznete, jer vegeterijanstvo kao permanentni nacin ishrane svakako nije preporucljiv za odrasle i za decu. Znaci, svako treba da odluci za sebe, na bazi saveta lekara, citanja knjiga (eheh) ali svakako ne i na bazi reklamnih poruka mlecne i mesne industrije; dakle, isti oni ciji profit zavisi od toga kakav je nas izbor u supermarketu poducavaju nas tome sta je zdravo i prirodno...tu mi je nesto ipak sumnjivo iako nemam adekvatno medicinsko i nutricionisticko obrazovanje...Protivnik sam toga da se zivotinje iskoriscavaju i ubijaju zbog toga da bi se ljudi hranili,ali postoji jos jedan poduzi spisak razloga o tome sta ne valja sa mlekom i mesom...a to sto ne valja sa mlekom i mesom direktno se tice naseg zdravlja...Sa druge strane, praksa medicine kao i farmaceutska industrija knjize isto tako znacajne prihode od bolesnih ljudi; u samom vrhu su naravno ljudi koji su prinudjeni da uzimaju odredjene lekove do kraja svog zivota, te iz toga proizilazi da i porast broja takvih bolesnika znaci i porast profita farmaceutskoj i jos nekim industrijama. Ako je moguce samoizlecenje od najtezih bolesti prostom promenom nacina ishrane i zivotnog stila, da li je moguce da moderna zapadna medicina i farmaceutska industrija na to mogu da gledaju blagonaklono?

[Ovu poruku je menjao oliverar dana 23.10.2006. u 23:11 GMT+1]
[ superbaka @ 23.10.2006. 22:14 ] @
na kratko zakljucano dok ne otklonim neke sumnje...
[ vegeterijanac @ 24.10.2006. 22:05 ] @
Ma dragi moj Zorg ja nikoga ne silim ninašta. Jednostavno novija nauka je dokazala da su meso, jaja i mlečni proizvodi kao i sva hrana životinjskog porekla štetna za ljudsku ishranu. Zato ni etkinsova dijeta nije zdrava mada se ljudi kunu u nju jer gube kilograme pa ako ćemo tako i narkoman koji je na igli isto slabi. Klasična stara izreka "sve umereno" pa će biti sve i redu je otrcana fraza. Hajde danas jedemo zdravo pa se sutra malo trujemo pa sve tako u krug. Naravno da će pristalica te fraze biti zdraviji od onoga ko se svakodnevno hrani mesom ali ne mnogo. Sad ako ćemo da zalazimo u genetsku istoriju samo površno za tvoju informaciju čovek je po svojoj strukturi bio i ostao biljojed u osnovi. Pogledaj svoje zube i zube neke životine mesojeda i zube životinje biljojeda. Zatim naša creva su dugačka izmedju 8-10 metara zavisno od visine čoveka a to su creva biljojeda. Neću sad da pišem čime se sve hrane životinje na farmama da bi imale što veći prinos mesa, mleka i jaja ali u osnovi situacija je sledeća: Kako je naš digestivni trakt predvidjen za biljnu hranu jedenjem mesa dolazi do dužeg varenja nego kada jedemo biljnu hranu. Samim tim to meso u našem organizmu počinje da truli i pretvara se u veoma toksičnu hranu (alfa toksin) koja nas sistematski lagano truje. Dok smo mladi i zdravi naš organizam to trovanje podnosi lakše (mada ima sve više mladih sa teškim bolestima koje su nekada napadele srednju i stariju dob poulacije). Kako sa godinama napadnut organizam polako gubi svoj imunitet bolesti polako ali sigurno osvajaju naše telo i sve ga više slabe dok u jednom trenutku telo više nije u stanju da se odupre bolesti, nemože da stvara dovoljan broj antitela i imunitet je totalno uništen. Tada dolazi do veoma teških neretko fatalnih bolesti. Novija istraživanj to potvrdjuju u raznim ogledima koji se vrše sa pacovima i rezultai su zapanjujuće alarmantni. Upravo zahvaljujući novim tehnologijama u nauci i medicini imamo nova saznanja koja idu u prilog tome da je hrana životinskog porekla veoma štetna odnosno fatalna po nas. Mnogo je opasnija nego duvan i alkohol (koji su usput zabranjeni da se reklamiraju a hrana nije, čak se i deca koriste u reklamam). Najnovije analize Amerikanaca kada je hrana u mekdonaldsu u pitanju to i potvrdjuje. Mnogo je veći procenat obolelih od ciroze jetre u Americi kod onih koji se svakodnevno hrane u meku nego kod alkoholičara. Lanci brze hrane (pa i leskovačke pleskavice) su masovne ubice prihvatali mi to ili ne.

Što se tiče Japanaca za početak na vrhu su lestvice odnosno imaju najduži životni vek. Pa koga da proučavam ako ne Japance i da im "zvirnem" u tanjir zar ne? To naravno ne znači da jedemo umoboši šljive kad imamo naše domaće ali način ishrane koji može da se prilagodi našim uslovima svakako valja usvojiti za početak.

Nego dosta sam pisao možda i preterao opet se Superbaka da zaključa forum da me kazni. :)

Pozdrav Siniša
[ Nebojsa Milanovic @ 24.10.2006. 22:12 ] @
Ovo su, naravno, totalne gluposti i već sam više puta objašanjavao pogubnost tih ispraznih priča, štetnih prvenstveno za one koji ih prezentuju, a na žalost, posebno za one koji ih čitaju.

Na hiljade je naučnih dokaza o štetnosti vegetarijanske ishrane, evo samo nekih

http://www.mercola.com/2000/apr/2/vegetarian_myths.htm

[ vegeterijanac @ 24.10.2006. 22:26 ] @
Nebojša.

Da li je glupost ili nije ali pozitivni rezultati kod izlečenja najtežih bolesti u svetu postoje i ljudi koji su se izlečili se javljaju u sve većem broju. Nemam ništa protiv da dokažeš suprotno. No niko ti ne brani da jedeš mrtvo meso i uživaš u njemu.

Pozdrav.

P.S. evo ti smo neki primeri: www.hacres.com

[Ovu poruku je menjao vegeterijanac dana 25.10.2006. u 00:33 GMT+1]
[ Nebojsa Milanovic @ 24.10.2006. 22:37 ] @
Mnogo puta je bila ta priča na ES-u i zaista mi je muka više da je opovrgavam.

Na žalost, kod nas prolaze i još veće i opasnije budalaštine, evo sad pročitah našeg "vrsnog" nutricionistu Pfafa koji preporučuje 300 grama hleba dnevno !?!!

Citat:

U hlebu spas od promena temperature

Sa 300 grama hleba organizam bi trebalo da bude u mogućnosti da spremno dočeka pravu jesen ili zimu.

- Dve do tri kriške crnog ili ražanog hleba sa 100 do 150 grama mladog sira i šunke i dve čaše jogurta ili mleka trebalo bi rasporediti na doručak i večeru - kaže za „Blic“ Ljubomir Pfaf, specijalista nutricioniolog.

Žao mi je i njega što će se raspuknuti od debljine proizrokovane time, ali mi je još više žao ljudi koji su došli kod njega po savet npr. kako da smršaju. On im onda kaže nešto što se za njih ne razlikuje mnogo od od smrtne presude.

Zato je narod toliko bolestan, ali po mom mišljenju, prava epidemije prouzrokovana lošom ishranom, neznanjem, ovakvim "stučnjacima" i vegetarijanstvom, tek nam predstoji.
[ Ivan Dimkovic @ 24.10.2006. 22:40 ] @
Citat:

Ma dragi moj Zorg ja nikoga ne silim ninašta. Jednostavno novija nauka je dokazala da su meso, jaja i mlečni proizvodi kao i sva hrana životinjskog porekla štetna za ljudsku ishranu.


Nikakva "novija nauka", bar ona ozbiljna a ne nauka za obdaniste, nije dokazala da su meso, jaja i mlecni proivodi stetni za ljudsku ishranu vec, suprotno, da je pravilan balans biljnih i zivotinjskih proizvoda kljucna stvar za zdrav i dug zivot. Osim toga, prelazak na meso je evolutivno vrlo uticao na rast covekovog mozga. Postoje ljudi kojima vegetarijanska dijeta moze da koristi, ali ovo je vec izvan teme, i ti ljudi obicno imaju neku specificnu bolest ili stanje gde je mesna ishrana potencijalno opasna - u svakom slucaju preporucivati vegetarijanski rezim ishrane svakome i nije bas najpametnija stvar koju mozete preporuciti.

Da se vratimo na pocetak:

Ovo je ime teme:

Citat:

Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti kože


Da li vi znate sta ovde pise - pise da presna hrana leci 100% od raka, leukemije, itd...

Jeste li vi ljudi svesni kolika je to kolosalna glupost koju je postavljac teme odvalio? Ispada da svako ko ima rak moze biti izlecen "presnom hranom". Kako se leci "prostata"? Kako se leci "Angina pektoris" ? Da li postavljac ove teme ima uopste predstavu o tome da je angina pektoris stanje, koje ne moze da se izleci vec samo mogu da se ublaze simptomi?

Ovo je najobnicniji amaterizam najnize vrste - tacno je da zdrava i balansirana ishrana mogu da, i u najvecem broju slucajeva uticu na ljudski imuni sistem, sto u krajnjoj liniji moze imati jako pozitivne efekte i kod najtezih stanja tipa rak i sl... ali tvrditi da odredjena vrsta hrane leci, i to 100% neku terminalnu bolest je stvarno bizarno.
[ pctel @ 24.10.2006. 23:37 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Postoje ljudi kojima vegetarijanska dijeta moze da koristi, ali ovo je vec izvan teme, i ti ljudi obicno imaju neku specificnu bolest ili stanje gde je mesna ishrana potencijalno opasna

Ne Ivane, upravo je ovo tema - da li takav nacin ishrane moze pomoci ljudima koji boluju od bolesti za koje medicini jos nije poznat lek. A to koliko ja hleba jedem i da li sam mrsav ili debeo, to izlazi iz okvira ove teme.
Ono sto ja ovako laicki mogu da zakljucim - presna biljna hrana bi mogla stvarno biti od pomoci - zna se da su nosioci imuniteta vitamini, zna se da vitamina ima naj vise u vocu i povrcu, zna se da se vitamini unistavaju termickom obradom, znaci prostom matematikom se moze izvesti zakljucak - jedite presnu hranu da pojacate imunitet.
Takodje, zna se da pri nedostatku neke hranljive materije organizam uzme i potrosi sopstvene zalihe te materije - ako mu nedostaju energetske materije topice mast koju nadje unutar tkiva, ako mu nedostaju belancevine pocece da trosi sopstveno misicno tkivo... Uz pretpostavku da organizammoze da prepozna sta mu je naj manje potrebno, i uz mnogo srece, u nedostatku belancevina organizam ce "pojesti" sopstvene bolesne celije i ozdraviti!
Verujem da ce se sve to jednog dana rayviti u pravu naviku, gde ce biti poznat nacin odredjivanja prave mere restrikcija nekih vrsta hrane, kako bi organizam "pojeo" tacno onoliko samog sebe koliko mu ne treba a ostavio sve ono sto mu treba.
Bilo kako bilo, mislim da ishrana presnom hranom coveku obolelom od raka ne moze narocito da steti a mozda moze da mu koristi, ne bih se bas usudio da kazem 100% ali u nekom procentu sigurno.
Na isti nacin organizam bi teoretski mogao da pojede i visak prostate, sta je tu nejasno? Kazem teoretski, jer ja naravno nemam nikakve podatke da li se to pokazalo kao ostvarivo u praksi.
[ vegeterijanac @ 25.10.2006. 00:31 ] @
Nebojša.
Potpuno se slažem sa tobom što se tiče Dr. Pfafa i siguran sam da je mnogima odmogao nego pomogao kao i mnoge emisije na TV-u gde se kuvaju "zdrava" jela uživo. Nepoznaješ vegeterijanstvo i ne samo to sirova biljna hrana je hajprirodnija čoveku. Osim vitamina i proteina biljnog porekla ono što je jako važno to su enzimi koji nestaju pri termičkoj obradi a važni su za ljudski organizam raspadaju se pri temperaturi od 45 stepeni cerzijusaina. Evo ti primer Američki naučnici su uzeli dve vrste pacova i jednu hranili proteinima animalnog porekla a drugu ugljenim hidratima sa malom dozom proteina biljnog porekla (sirovom hranom). Prva grupa svi su dobili rak dok druga grupa nijedan nije oboleo i bili su veoma pokretljivi i vitalni čak i u testu kondicije pobedila je druga grupa kad su ih ubacili u vrtešku (točak gde pacovi trče u krug). Drugi eksperiment: Napravili su grupu pacova kojima su davali proteine biljnog porekla veoma dugo ne bi li izazvali pojavu raka i nije im uspelo nijedan pacov nije oboleo od raka. Nije tačno da u biljnoj hrani nema dovoljno proteina koji su sasvim zadovoljavajući za ljude. Primer Karl Luis ili Martina Navratilova. Ja sam bio aktivni atletičar i veruj mi da sam imao izdržljivost na treningu mnogo veću nego svi ostali ali se nisam takmišio jer sam to radio samo da sebi dokažem da mogu da savladam sve fizičke napore a pri tom sam jeo isključivo sirovu biljnu hranu. Znaju to u "Zvezdi" jako dobro samo se o tome ćuti. Poznati vegani su ti Klint istvud, Pol Makartni, B.B (superbaka), Pamela Anderson, Princ, Kim Basinger i ima ih još mnogo i sve ih je sve više zar su oni svi "budale" ili ljudi koji misle o svom zdravlju?

PcTel je u pravu i potpuno se slažem sa njegovim razmišljanjem.

Pozdrav
[ vegeterijanac @ 25.10.2006. 00:34 ] @
Mogu Vam napisati čitavu studiju o dijabetesu i o osteoprozi najčešćim bolestima današnjice kao i o zabludama koje nažalost preporučuju naši lekari.
[ McKracken @ 25.10.2006. 01:49 ] @
Citat:
Evo ti primer Američki naučnici su uzeli dve vrste pacova i jednu hranili proteinima animalnog porekla a drugu ugljenim hidratima sa malom dozom proteina biljnog porekla (sirovom hranom). Prva grupa svi su dobili rak dok druga grupa nijedan nije oboleo i bili su veoma pokretljivi i vitalni čak i u testu kondicije pobedila je druga grupa kad su ih ubacili u vrtešku (točak gde pacovi trče u krug)


Znaci da SVI ljudi koji jedu meso dobijaju rak u roku od para dana? Ono sto je zaista iritantno je to sto se na ovakve teme pojavlju novi clanovi sa ciljem da propovedaju online. Iskreno receno, muka mi je od ovakvih "dokaza" i primera...

Pored toga, ako zaista znas koje sve "zablude" nasi lekari preporucuju, sto ne postanes prvo jedan od njih pa to ne objavis u nekom srtucnom magazinu. 100% sam siguran da moderna medicina izlecno mnogo vise ljudi svaki dan nego sto je "alternativna" izlecila uopste.



Da citiram kolegu Cabooma "Popularnu nauku treba zabraniti" ...
[ vegeterijanac @ 25.10.2006. 02:05 ] @
Shvatite dobri ljudi da nisam došao na ovaj forum sa namerom da se sa bilo kim od vas svadjam ili natežem šta je dobro a šta ne. Jednostavno imam veliko iskustvo i znanje koje hoću da ponudim onima koji su teško bolesni. Sticajem okolnosti vozio sam svog prijatelja svakog dana u hiperbaričnu komoru(multiple skleroza) na terapiju i tamo gledao ljude koji se raspadaju od dijabetesa, plaćaju jedan tretman u komori 8.000 dinara a preporučeno im je dvadeset i više tretmana. Sve to može da se reši mnogo jednostavnije PRESNOM BILJNOM HRANOM i to mnogo jeftinije i bezbolnije. Ja definitivno ne shvatam šta je u tim ljudskim glavama i zašto neće da prihvate jednostavan a definitivno ispitan metod izlečenja dijabetesa nego se tako muče i gube delove tela jer im rane ne zarastaju. Ponekad zaista ne razumem svet oko sebe. Zašto je to tako? Da li neko može da mi odgovori? To isto važi i za multiple sklerozu. Znam nemože da se izleči ali može da se zaustavi u fazi u kojoj je pacijent trenutno i eventualno da se poboljša stanje ali najvažnije je što može da se zaustavi proces daljeg napredovanja bolesti. Prosto nerazumem da neko želi da bude bolestan i da voli svoju bolest. Gledam ljude kako pate ali ne prihvataju terapiju PRESNOM BILJNOM HRANOM (računajući i mog prijatelja). Ja definitivno ne želim da budem bolestan i želim da svoju starost provedem vedro zdravo u putovanjima (mnogo volim da putujem i upoznajem nove ljude). Želim da živim punim životom. Nevidim ništa loše u tome. A pritom ne želim ni da budem babaroga koja ljude primorava na bilo šta ako neko nema svesti ili neželi da ozdravi treba poštovati njegovu volju. Zar ne?

Pozdrav
[ vegeterijanac @ 25.10.2006. 02:17 ] @
Pa prvo McKracken mi nismo pacovi. koristimo ih u eksperimentalne svrhe zato što imaju znatno kraći vek od čoveka i što se kod njih rezultati vrlo brzo vide. Zato se i koriste u eksperimentima. Ja zaista nemogu da se bavim intelektualnim sklopom pojedinih članova ovde na forumu. Neka se time bavi neko drugi. Nemam ja vremena za to.

Pozdrav
[ McKracken @ 25.10.2006. 02:33 ] @
Naravno, istovremeno ignorises one koji su presi na "terapiju" presnom hranom umesto prepisane terapije koji na kraju guraju ljubicice odozdo jer im je neko ko ima "veliko iskustvo" preporucio alternativnu terapiju.

A svi slucajevi koji su uspesno izleceni klasicnom medicinom su zaboravljeni.

edit: Ako vec pominjes eksperimente, onda bi trebalo da vidis da je "eksperiment" koji pominjes daleko od istog jer je ili izmisljen ili pogresan.
[ vegeterijanac @ 25.10.2006. 03:06 ] @
Pa vidiš McKracken ja lično se već tim "izmišljenim" eksperimentima bavim malo više od 25 godina. Neznam samo koje lekove bi ti danas prodavao u apoteci da ih ja i meni slični nismo testirali na pacovima? Jako dobro znam o čemu pričam za razliku od tvog lupetanja gluposti i budalaština. Dakle ali zaista neka se neko drugi bavi ovim glupostima ja neželim da trošim svoju energiju na takve gluposti i budalaštine koje ovde ti pišeš jer to nema smisla. Promašio si forum.

Pozdrav
[ pctel @ 25.10.2006. 03:07 ] @
Citat:
McKracken: Da citiram kolegu Cabooma "Popularnu nauku treba zabraniti" ...

McKracken, napisacu ti nesto sto sam sinoc napisao kao poruku moderatoru koji je privremeno zakljucao temu:
Citat:
Tema o uticaju ishrane na bolest i lecenje je jedna od boljih tema na ES-u. Kazem to kao covek kome je brat od strica pre mesec dana preminuo od raka unutrasnjih organa, kome je prosle godine stric preminuo od raka dusnika, jednjaka i jezika, cija je jedna prijateljica nedavno a druga davno izgubila oca od iste bolesti i ciji naj bolji prijatelj se trenutno bori svim silama za zivot svog oca. Ljudi oko mene padaju od kancera kao zrele sljive sa grane. A ja to sve gledam i ne mogu nikako da im pomognem. Ne samo da ne mogu ja, vec se i zvanicna medicina pokazala kao totalno neupotrebljiva. Nema sta nije pokusano, i zracenja i hemoterapije i nista, ishod je uvek isti - smrt. Nasuprot njima, poznajem jednu babu koja je dozivela duboku starost posto su je lekari poslali kuci ostavivsi joj jos nekoliko dana zivota. Dan za danom pila je samo cajeve, posle pola godine pocela je da se oporavlja, posle par godina sam je video kako u slast jede prasetinu i pije domacu rakiju. Znas kako kazu, davljenik se i za slamku hvata, tako da, kad je bolest u pitanju, ne smemo im otimati tu slamku i tvrditi kako ih to ne moze spasti. Verovatno ovaj nacin nece izleciti vecinu ljudi, ali zarad nekog kome ce pomoci ne smemo ogranicavati pravo ljudi da se o tome diskutuje.
[ milanche @ 25.10.2006. 06:48 ] @
Mogao bih pctel-ovoj galeriji likova da dodam i jednog mog komsiju iz Bgd-a kojega je pre nekih 30-tak godina
majka u ocajnickom pokusaju izlecila od raka pankreasa dajuci mu svakodnevno da pije krv od kornjace. Ne znam gde
je uopste cula da je tako nesto uopste lek, ni gde je sirota nabavljala toliko kornjaca, medjutim cinjenica je da
je covek preziveo posto ga je zvanicna medicina otpisala. Na kraju je ostao trajno laksi za nekih 45-50 kilograma,
od prilicno krupnog i jakog coveka ostao je zilav coveculjak.
[ Milan Nikolic @ 25.10.2006. 09:29 ] @
Ja ne bi da diskutujem o stvarima koje mi kao bolesni nosimo sa sobom po forumima: da se svađam.

Šta je činjenica?
Prvo, nisam postavio temu kao stručnjak, nego kao laik. Zar sam zato zaslužio da budem vređan i da me stropoštate sa rečima nipodaštavanja? Kažem vam: čuvajte se sebe u tim stvarima koje vidite u drugima.

Šta je činjenica?
Svaka se bolest može izlečiti, i kada je reč o najtežim bolestima, treba se znati da se najtežim rešenjima treba pozabaviti.

Ja znam jednog čoveka koji sedam dana nije stavio u usta ni vodu ni hranu, koji je posle još samo tri puta na po tri dana uzimao po čašu vode i komad hleba. Ukupno šesnaest dana taškog gladovanja. To sam bio ja. Imao sam svoj razlog, svoju bolest i svoje uverenje.

Znam da je jedan čovek, po dogovoru sa jednim ljudima, bio vezan dvadeset dana kada nije jeo niti pio(ama baš ništa). Odlepio je na kraju, otrgao se kada su ga pustili, zaleteo se u kuhinju i proždrao šta je našao. Ali je ozdravio od svoje(veoma teške i smrtonosne) bolesti.

Zar je vama ovo čudno kada je smrt u pitanju?

O tome šta sam prolazio onih dana gladovanja u budnom stanju(o snovima ne bi ni da pričam), mogao bi navesti nekoliko pojedinosti: imao sam nepodnošljive grčeve i muke. Pomišljao sam da me samo Bog može spasiti; desilo mi se nešto veoma čudno: u jednom trenutku kada sam ležao u muci,- sećam se da mi je vrat bio napet i zgrčen što ja nisam ni primećivao(da mi je to moje trenutno stanje), da me to konstantno muči, – odjednom mi se opustio mišić(vratni) kao pod zapetom praćkom, međutim čudno mi je bilo to, što je u tom trenutku lupilo nešto jako u vrata od terase kao čekićem i istovremeno se čuo krik(veoka glasan) kao uplašene i iznenađene vrane, baš tu na terasi. Opazivši i razumevši sve to, ostao sam u nekom blagostanju i miru bez grčeva, sasvim odjednom. Tako sam nastavio da postim, da se mučim gladom. Danima su mi se pojavljivale glave zmija, guštera itd u mislima, kao da mi je neko poturao slike pred očima, užasne i glupe slike zmija itd. E onda braćo moja, iznenada i neočekivano sam se izlečio. Bljesnulo mi je nešto po čelu i srce mi se ozarilo, ali pre svega nezaboravna promena je bila ta što sam udahnuo kao nikada do tada, sa takvom snagom u utrobi, sa lakoćom, da sam odmah mogao raditi nešto drugo i polako izlaziti iz takvog stanja(gladovanja itd).

Ko bi mi verovao da sam u najluđem zanosu umiranja od gladi jednom bio video nekakve ljude kao nakaze, svi zagrljeni kao sportski tim pred slikanje, koji mi se kezu i smeju; to u mementu kao da sam video u vazduhu.

Tako je bilo to. Ono što je bitno, meni, to je da sam našao mir kao lek, sve moguće bolesti i grčevi isčezli su.

Pa vi sad vidite kako je to suočiti se sa smrću, a ne sada olako vređati i ismevati, i čak upućivati onako nepromišljeno, kako bolesnik na smrt treba da radi u životu(koji se gasi).

Pozdrav.
[ Ivan Dimkovic @ 25.10.2006. 11:01 ] @
Citat:

Šta je činjenica?
Svaka se bolest može izlečiti, i kada je reč o najtežim bolestima, treba se znati da se najtežim rešenjima treba pozabaviti.


Ja uopste ne razumem zasto se moderatori ovog foruma ne pozabave sa ovim - Nauka je prilicno egzaktna stvar i, jedno je sigurno - nije tacno da se svaka bolest moze izleciti.

Zakljucavam ovu temu jer ocigledno jedan deo sagovornika nije u stanju da prihvati cinjenicu da je frljanje izrazima "100%" , "svaka" i sl... jednostavno van koncepta nauke.