[ bigs @ 22.04.2005. 07:47 ] @
Da li se moze placati na Internetu sa MAESTRO kartice Delta banke?
Jel neko probao?

Pozdrav!
[ cicika @ 22.04.2005. 12:12 ] @
Ne može. Nikako. To je nekakva debitna kartica koja pritom nije kreditna, i nigde nisam naišla na sajt koji prihvata ove kartice, a čini mi se da su mi i pri izdavanju kartice rekli da je to nemoguće.
[ fanfon @ 22.04.2005. 13:37 ] @
U pravu si. Ne moze. S njom trosis samo koliko imas na racunu i ne mozes placati preko interneta.
[ Shadowed @ 24.04.2005. 19:34 ] @
Citat:
cicika: To je nekakva debitna kartica koja pritom nije kreditna

Hehe, kako je to moglo da se dogodi da nije kreditna ako je vec debitna? :D
[ hecky @ 24.04.2005. 20:39 ] @
Cudno zvuci, ali postoje kredite & debitne kartice, tako reci.

Kod VISA Electron i Maestro karica se novac momentalno rezervise sa racuna prilikom potrosnje, pa se skine prilikom knjizenja, sto kao posledicu ima da nikako ne mozete otici u minus.

Kod VISA Classic debitne kartice, novac se ne rezervise sa racuna prilikom potrosnje, vec se skida prilikom knjizenja, tako da postoji mogucnost odlazenja u minus (kako su mi u Continental Banci rekli, to su neki ljudi vec provalili i ojadili banku). Tako da je VISA Classic debitna, prakticno kreditna kartica, odnosno odlaze placanje na par dana.
[ cicika @ 24.04.2005. 21:28 ] @
@Shadowed
Tek sam sad shvatila kakvu sam glupu rečenicu napisala :)

A što se tiče ovog trodnevnog kredita, kod Maestro kartice se ne knjiži odmah podizanje para sa automata, već isto treba da prodje nekoliko dana.
[ Davor Vlajkovic @ 24.04.2005. 22:29 ] @
Citat:
hecky: Kod VISA Classic debitne kartice, novac se ne rezervise sa racuna prilikom potrosnje, vec se skida prilikom knjizenja, tako da postoji mogucnost odlazenja u minus (kako su mi u Continental Banci rekli, to su neki ljudi vec provalili i ojadili banku).

Pa niko ne deli kreditne tek tako, obicno se trazi depozit od 100 eur pa navise, u zavisnosti od poslovne politike banke. Eventualno klijenti koji imaju solidan history mogu da dobiju kreditnu bez depozita ali je uslov da platu primaju preko te banke.