[ LGA 775 @ 26.04.2005. 18:04 ] @
Ovako je sve pocelo: ugradio sam mreznu kartu u PC, kupio 30 metara UTP crossover kabla (provereno ispravan) i povezao desktop PC sa notebookom (oba su Pentium III).
Podesim mrezu preko Microsoft Wizarda i dodelim desktopu IP 192.168.0.1 a notebooku 192.168.0.2 po uputstvima sa foruma. Workgroup je isti na oba kompjutera- Radnagrupa.
Kompjuteri pokazu da mreza radi, Ping sa desktopa radi, ali ne radi PING sa notebooka. Kad udjem u My network places i kliknem View workgroup computers, kompjuter izbaci poruku: "Radnagrupa is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of this server to find out if you have access permissions. The network path was not found."
Odneo sam notebook kod komsije koji ga je bez problema umrezio sa svojim PC-jem. Ovo me dovodi do zakljucka da je problem verovatno softverski. Molim za pomoc!
[ Milan Andjelkovic @ 26.04.2005. 18:21 ] @
Proveri firewall i share-ovanje za početak.
[ LGA 775 @ 26.04.2005. 18:21 ] @
Zaboravio sam da napomenem da su oba racunara pod Windowsom XP Pro, desktop PC koristi Zone Alarm, a notebook Windowsow firewall. Zone Alarm je iskljucen za "Trusted zone".
[ Milan Andjelkovic @ 26.04.2005. 18:39 ] @
Isključi oba firewall-a, pa onda probaj. Ne valja razmišljati više nego što je i pre nego što je neophodno u ovakvim slučajevima :)
[ LGA 775 @ 26.04.2005. 20:24 ] @
Oba firewalla su iskljucena, ali se i dalje javlja ista poruka. Sada notebook vidi desktopa, ali ne moze da pristupi podacima (u prozoru workgroup-a na notebooku vide se ikone oba racunara, ali kad mu dam da mi prikaze shared fajlove sa desktopa, izbacuje onu istu poruku).
[ Dusan Marjanovic @ 27.04.2005. 00:55 ] @
Da li imaš uopšte neki resurs na tom računaru podeljen? Jel uključen File and printer sharing na tom mrežnom interfejsu?