[ Jok@ @ 27.04.2005. 23:40 ] @
Zanima me sto je od "alata" potrebno za izradu aplikacije tipa :mobitel prima odredjene informacije( pozivom, SMS-om, ...) te ih
putem bluetooth-a prenosi na racunalo pod time mislim da se vjerovatno
trebalo "nesto" dodatno ukljuciti u VS .Net kako bi se moglo komunicirati sa uredjajima
tipa mob,..


Ako netko ima volje zamolio bih ga da mi malo pojasni kako takav nacin komunikacije funkcionira, posjetio sam neke od foruma( nokia..) ali se razgovara o konkretnim
problemima a potrebne su mi opce informacije o tome kako uopce pristupit USB-u
poslat/primit podatke sa moba itd...

unaprijed zahvaljujem
[ Cr4x0r @ 08.05.2005. 09:49 ] @
bluetooth ja zapravo WLAN smao radi na drugom tipu modulacije, to je zapravo mreza i kao to svaki BT uredaj ima svoju posebnu adresu, nesto tipa MAC adrese koliko sma ja skontao.

znaci komunikacija se odvija protokolom nekim sad ne znam kojim al nebi trebalo biti problem skontati kako komunicirati izmedu uredaja, nailazio sam na neke primjere na netu, al istina jedva sma ih nasao !, znaci kad je bluetooth aktivan on salje svoju adresu(nazovimo MAC mada nisam siguran jel bas to, ta adresa je jedinstvena za svaki uredaj vjerovatno) u ether, pa znas ono na mobitelima iams search for devices tad valjda mobitel slusa imal sta u etheru i saznaje adresu uredaja sa ubaljenim BT-om. NAravno mozes i BT adresu rucno unjeti.

kad na kompjuteru ukucam ipconfig /all dobijem sljedece

Ethernet adapter Bluetooth Network:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Bluetooth LAN Access Server Driver
Physical Address. . . . . . . . . : 00-02-72-81-C2-90
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Autoconfiguration IP Address. . . : 0.0.0.0
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 0.0.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . :
DNS Servers . . . . . . . . . . . :

00-02-72-81-C2-90 znaci to bi trebala biti ta tvornicka adresa,ja mislim da sam vidjeo nesto tipa
bt://00-02-72-81-C2-90 , tako ja mislim komuniciraju, procackaj jos malo