[ bluesman @ 03.07.2002. 16:46 ] @
Interesuje me koliko se naplacuje izrada bannera za web?
[ ||NeX|| @ 06.07.2002. 13:44 ] @
Od đaba, do animiranih u flashu do 30DM (900din).
[ Malcolm @ 06.07.2002. 16:19 ] @
Zavisno od toga sta zelis... :-))))

Koliko para toliko muzike
[ bluesman @ 19.07.2002. 13:00 ] @
OK, recimo dodje ti neki lik i kaze "Ja hocu da mi napravis 10 razlicitih bannera, od toga 5 treba da budu animirani". Ti njemu kazes "Vazi, to ce da te kosta $_____" (upisi vrednost) :-)
[ Mario @ 19.07.2002. 13:12 ] @
Sto se blamiras, uradi ih sam. Ako neznas u flashu, savrsen program za banere je swish 2.0, u kome mozes za par minuta napraviti vrlo jake banere.

http://www.swishzone.com/download_file.php
[ Mario @ 19.07.2002. 13:22 ] @
Stvarno se izvinjavam ako sam te pogresno razumeo,tj, da pitas za cenu zbog toga da bih znao koliko da ih naplacujes.
[ bluesman @ 20.07.2002. 03:03 ] @
Izgleda da fuflam dok pricam, mene ovde niko ne razume :-))

Ma trazi mi jedan lik da mu pravim bannere pa ne znam koju cifru da mu trazim.
[ Mario @ 20.07.2002. 10:19 ] @
Zavisi od toga koliko ga dobro poznajes. Ako ti je neki drugar, dzabe. Ako nije, cena zavisi od kvaliteta banera i ide izmedju 10 i 30 dm.
[ bluesman @ 22.07.2002. 01:01 ] @
Nije mi ortak, a za tu cifru necu da gubim vreme.

Hvala svima na odgovorima.
[ ||NeX|| @ 22.07.2002. 11:50 ] @
Ti si lud!
Kao prvo ne znaš sam odrediti cijenu za neki popišani banner,
a kao drugo to tebi predstavlja gubljenje vremena.

"Halo Bill Gates nisam te odmah prepoznao!"
[ bluesman @ 22.07.2002. 15:20 ] @
Prvo, ne radi se o jednom nego o 10

Drugo, moja cena bi bila bar 50EUR po banneru, a znam da je to puno

Trece, imam posao koji je dobro placen + radim freelance nocu + dete od 2,6 godine + bebu od 2 meseca + spavam 4 sata dnevno + ne zelim da "otaljavam" posao nego da ga odradim ljudski. Za 10-30 DEM bolje da legnem da spavam ili da se igram sa sinom, ili da legnem sa zenom, nego da gubim sat-dva po banneru (ionako vise zaradjujem na sat)
[ Mario @ 22.07.2002. 18:18 ] @
Super baner u swishu mozes da odradis za 10-15 minuta maximum.
[ Malcolm @ 22.07.2002. 19:35 ] @
www.ozduran.com evo malo maste i uradis ovakav baner za nekih 5 minuta vazno je smao da znas otprilike sta ces da radis .. a ako neces ti da radis to uputi ga meni ja cu mu uraditi za 40 dm po baneru a ako treba 10 tak banera moze za 150 eura sve !
www.zemun-online.net/asshaus
ovo ti je isto baner koji je napravljen za jednu stranicu a izrada je tajala nekih 15 minuta!
[ ventura @ 22.07.2002. 19:43 ] @
Malcolm, takvi banneri se prave za 5min, ali oni ne vrede ni 10dem..









[ Vukan Karadžić @ 22.07.2002. 21:30 ] @
A u cemu su ovi banneri radjeni, ventura ?
[ bluesman @ 23.07.2002. 18:09 ] @
"Super" je diskutabilno, ako je to ovde sinonim za lepo. Ako je "super" da ubacis tekst efekatu u swish-u i otaljas, onda - SUPER! Ali ako je super da napravis nesto da se i tebi svidja, onda se to ne radi za 5 minuta, a narocito ne u swish-u.

Osim toga, baneri su vise od 15 minuta "efekata", prvo stil (mora da bude u skladu sa sajtom koje se reklamira), pa velicina file-a (ispod 10K), pa proporcije, pa animacija, pa optimizacija. Ako ti to radis SUPER za 5-15 minuta, dacu ti ja posao kod mene.
[ nexus @ 16.08.2002. 05:46 ] @
ja nebi pravio baner nikad iz jednostavnog razloga sto ljudi to ovde ne cene kako treba ... izgubis previse vremena da napravis nesto da valja a nisi placen tako... a da trazis cifru tipa 30-50e to ce da kapiraju u sledecem fazonu - "izvini skup si" :)))) i nece biti od toga nista ... imam iskustva sa takvim stvarima
tako to funkcionise kod nas
obicno se u sklopu sajta sve to odradi pa se uracuna u ukupnu cenu sajta i to je to

&peace
Nexus

ps. ekvivalent ovoga je kad ti neko dodje i kaze ocu da mi uradis vizitku i da je odvalis... takve poslove rade ljudi po stamparijama za 10dm pa nam tako smanjuju cene... ko ce da plati recimo 100dm za fenomenalnu vizitkartu.. retko ko
i to se ovde radi u paketu ...
npr dizajn necega pa sve na gomili kosta toliko :)))
drugacije takve male poslove netreba prihvatati jer su nista drugo do ... waste of time
[ Dragan Varagic @ 16.08.2002. 09:42 ] @
Ovde neki definitivno imaju problema sa stavom.

Citat:
bluesman:
Prvo, ne radi se o jednom nego o 10
Drugo, moja cena bi bila bar 50 EUR po banneru, a znam da je to puno


Cena od 50 EUR je sasvim OK. Pre dve godine uspeo sam da naplatim izradu banera 100 DEM, ali bio je samo jedan uslov - baner je morao biti KVALITETAN. To vam je i odgovor na ovu pricu o cenama za izradu banera (bez obzira da li je flash ili gif) - ako mozete da garantujete dobre efekte (preko 2% click through), mozete traziti i vise od 50 EUR. Za ovo je potrebno znanje i iskustvo. Za flash cena moze da bude i preko 250 EUR, ali opet zavisi od postavke.
[ nexus @ 16.08.2002. 15:00 ] @
slazem se , o tome se i radi
sve ispod 40-50e je waste of time
retko ko zeli da plati toliko za banner bez obzira na to ko ga pravi i koliko to kvalitetno radi, cast izuzetcima
rekao si i sam "...pre 2 godine..."

&peace
Nexus /stardiver


[ Trunks @ 16.08.2002. 18:48 ] @
Mario, ovde se ne radi o tim instant swish-like bannerima, već o naplati za profesionalno izrađen banner.

Ja ga, recimo, ne bih naplatio više od 20 eura po banneru.
[ Trunks @ 16.08.2002. 18:51 ] @
A recimo 10 bannera * 20 eura, nije loša cifra, tako da nije baš gubljenje vremena.
[ bluesman @ 21.08.2002. 16:38 ] @
Citat:
Dragan Varagic:
Ovde neki definitivno imaju problema sa stavom.

Ne znam na koji stav mislis?

Kazem, moja cena je 50EUR => klijent ne zeli da plati => ne radim nista.

Ako je problem u tome sto ne zelim da radim nesto sto kosta 5-10eur, da se zajebavam danima (nocima) sa 10 bannera, jer ne zelim da skarabuddzim, onda sam i ja zbunjen.

Kako ti mozes da garantujes nekome posetu kada je to izvan tvoje mocu. Evo dokaza: Pre godinu dana sam pravio banner za Verano motors. U prvih nedelju dana bilo je preko 300 poseta dnevno samo sa tog bannera. Kasnije je taj broj opadao da bi se na kraju sveo na ispod 10. Razlog: sajt im je ocajan - nemaju nikakav sadrzaj pa ljudi koji dodju jednom nikada vise ne dodju jer nema sta da se vidi. Mozes da imas kakav god hoces banner ali ako je sajt bez veze - mozes da zajebes samo one koji ne znaju.
Obaska sto su postavili banner na samo jedan portal koji je specijalizovan i na koji dolazi uglavnom ista ciljna grupa.
Kako garantovati bilo sta osim kvalitetne izrade?
[ bluesman @ 21.08.2002. 16:41 ] @
Citat:
Trunks:
Ja ga, recimo, ne bih naplatio više od 20 eura po banneru.

Ne zelim da se osetis prozvan, ali davno je proslo vreme kada sam radio za "slavu" odnosno "referencu". Ne zelim da radim nista sto se ne isplati, narocito ako za to vreme mogu da uradim druge poslove ili ne daj Boze, ako drugi poslovi moraju da stoje zbog neke sitnice koja mi oduzme previse vremena.
Uvek ce biti ljudi koji ce raditi i za dz, mozda cak ispadnu i bolji nego sto ja mogu da napravim, ko zna?
[ Trunks @ 23.08.2002. 21:24 ] @
Nisam se uopšte osetio prozvan, nemoj da brineš. ;)

U pravu si, tebi takvi poslovi ne trebaju, dok meni i još nekima trebaju, upravo zbog reference.
Znači, hoću da proširim portfolio, i profesionalno ću napraviti šta god treba, bez obzira na to da li je baner ili nešto jednako banalno.
[ kizo001 @ 22.08.2004. 12:09 ] @
Dajte, nemojte mi zajebavat prezimenjaka. :)