[ aksa @ 01.05.2005. 09:27 ] @
Znam da su za obradu video zapisa najbolji programi Sony Vegas, i Adobe Premier, medjutim interesuje me da li su oni isto tako dobri i za capturing, jer vidim da cesto preporucujete druge programe kao sto su IuVCR, pinnacle studio 9, Ulead studio 8, virtualVCR... Da li je to zbog jednostavnosti ili zbog toga sto su bolji? Ja sam relativno nov u ovoj oblasti a interesuje me konkretno prebacivanje sa VHS kaseta na DivX odnosno DVD...
Mislim da prva dva programa, koje sam pomenuo, nude sve sto je dovoljno...Ali zelim da cujem vase misljenje, i iskustva da bih znao koje da upotrebljujem za odredjene poslove...
[ -sfx- @ 01.05.2005. 13:51 ] @
IuVCR, pinnacle, virtualVCR su posebno pogodni za upravo to sto ti treba - sa VHS na divx i tako dalje. Meni licno je najbolji IuVCR. Vegas i Premiere su za obradu.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 01.05.2005. 16:59 ] @
Takođe su ya capturing sa TV kartice u DivX ili WMV format dobri programi WinVDR Pro 3.60 i ChrisTV 4.20 Professional.Ya snimanje je po mom mišljenju ubedljivo najbolji WinVDR Pro 3.60,jer najmanje opterećuje procesor pri snimanju,a u njemu se može snimati u MPEG1/MPEG2,svim mogućim DivX kodecima,ali i u Quciktime MOV i WMV formatu.

Isključivo za MPEG2 najpogodniji je Intervideo WinDVR 3.0.
[ aksa @ 03.05.2005. 11:06 ] @
OK, hvala...Mislim da cu koristiti WinDVR...Cini mi se da je on najjednostavniji...
[ StrujaES @ 08.05.2005. 16:58 ] @
Kod mene Win DVR nece da radi.
Instaliram ga, i kad ga pokrenem - zapuca se.
Jel moguce da je to do smrdljive Asusove TK kartice?
Slicno mi se desava i sa Adobe Premier.
Na kraju, kad treba da snimim video zapis, stane i nikom nista.


I jos nesto?

Da li Vegas ima da se skine za dz?

tnx
[ Kosta ******um Rex Persia @ 09.05.2005. 03:03 ] @
Ima,ali o tome ne mogu ovde javno da govorim.Posalji mi privatnu poruku pa cu ti odgovoriti.
[ ilijev @ 15.05.2005. 11:34 ] @
Da li Vegas ima da se skine za dz?
Procitao sam na forumu da imas nesto za Sony pa reko da se javim. Sta imas (creck, s/n) i za koju verziju?
Unapred zahvalan.

ilijev@beotel

PS probao sam privatnu poruku ali kaze da mi je tema prazna?!
[ voorhees @ 20.05.2005. 02:53 ] @
Sonyeve aplikacije uključujući i Vegas 6.0 su ti na ovom linku:
http://download.sonypictures.com/current/
http://dspcdn.sonypictures.com/current/
(napomena: trial i w/o trial nije isto)
[ ilijev @ 26.05.2005. 00:38 ] @
Vegas sasvim lepo radi. Jednostavan sa dosta opcija a dosta kompatibilan. Jedini je problem a zbog njega sam izgubio 10h svog zivota, je to sto kada ubacim video zapis u DivX 5.3 kompresiji ne ubaci dobro i audio zapis. Ispadne da mi je audio zapis duzi od video zapisa.
Molim za pomoc, relativno je hitno!