[ Shadowed @ 01.05.2005. 20:01 ] @
Nisam siguran oko izbora foruma...

Interesuje me da li je dozvoljena upotreba pomenutih u komerzijalne svrhe - u software-u. Bilo u aplikacijama koje bi to koristile kao sporedne podatke (npr. prikazivanje nekih polozaja na karti/planu) bilo kao glavne podatke (kao npr. neki atlas ili plan grada kao PlanPlus ili BeoInfo). Zapravo, znam da je dozvoljena jer inace pomenuti programi ne bi postojali ali pod kojim uslovima je dozvoljeno? Da li su ti podaci slobodni (moze se koristiti npr. karta/plan kupljen(a) u knjizari pa skeniran(a)) ili je potrebno dobiti ih na odgovarajucem mestu (kojem) i da li je mozda potrebna neka dozvola?
Naravno, sve dodatne informacije su dobrodosle ;).
[ broker @ 01.05.2005. 20:48 ] @
Ako su u pitanju karte nasih prostora, svi putevi vode u Vojnogeografski institut. Koliko znam, revnosni su u tuzbama protiv onih koji objavljuju karte bez licence. Ako to ne urade oni, onda to uradi onaj ko je platio licencu, napravio i objavio kartu pa je takva karta koriscena kao podloga.
[ Shadowed @ 02.05.2005. 19:04 ] @
Da li su oni nadlezni samo za karte ili i za planove gradova?
Znas li mozda bar red velicine cene? Sajt im je bedan.
[ broker @ 02.05.2005. 23:11 ] @
Moraces njih da pitas, ne znam detalje ali mislim da nista ne moze da ide mimo njih. Niko drugi ne raspolaze takvim podacima.
[ Miloje Sekulic @ 03.05.2005. 10:32 ] @
Republicki geodetski zavod, Beograd, Bulevar vojvode Misica ??? (preko puta Sajma)

Miloje
[ Shadowed @ 04.05.2005. 21:08 ] @
Hvala obojici.
[ valeksic @ 06.05.2005. 01:14 ] @
Raspitaj se i u Geokarti.

Mislim da postoji mogućnost da od njih kupiš i digitalnu verziju.