[ Rubiroza @ 02.05.2005. 19:27 ] @
Imam sajt sa 450-600 poseta dnevno. Problem je u tome sto posetioci ne rado i ne bas cesto kliknu na Google AdSense reklame. Posto se na mom sajtu mogu naci igre za mobilni, tj. svodi se sve na download, da li je moguce se napravi neki HTML kod koji treba da radi sledeci zadatak: Kada neko zeli da skine nesto, da se prvo otvori novi prozor gde ce pisati da mora prvo da se klikne na reklamu, a nakon klika da odmah pocne download ili da se eventualno pojavi jos jedan prozor sa download linkom.
Veliki pozdrav svima
[ Dragan Varagic @ 02.05.2005. 20:22 ] @
To što vi želite da zaradite preko Ad Sense programa je lepo za vas, ali vodite računa da ako primoravate korisnike sajta da klikću na reklame kako bi ste vi zaradili, Google lako može da vas provali i da vas skine sa programa, jer je to čist spam.
[ MicrosoftCorporation @ 03.05.2005. 00:24 ] @
svi bi hteli da zavucu ruku u tudj dzep , pa posle Vam drugi kriv. Svaki takav pokusaj se vrlo brzo otkrije ako ne drugacije onda tako sto svaki savesni webmaster treba da prijavi googlu takav pokusaj prevare..
[ Rubiroza @ 03.05.2005. 06:13 ] @
Ja san trazio neki konkretan odgovor, a ne da mi neki pametnjakovici sole pamet i da me drukuju neki cinkarosi.
Znaci, da li neko moze da resi moj problem ili takvo resenje ne postoji?

[Ovu poruku je menjao Rubiroza dana 03.05.2005. u 08:35 GMT+1]
[ noviKorisnik @ 03.05.2005. 06:56 ] @
Takvo rešenje ne postoji. Zamoli ljude da kliknu, lepa reč - gvozdena vrata... Ako ovo ne uspe, menjaj publiku, sadržaj i ključne reči.

Vidim da si se već potrudio da lenji posetioci sajta ne moraju dvaput da klikću da bi dobili ruskinje i arhivu, ali kod googla je to mnogo pipavije.

Pozdrav,
još jedan pametnjaković i smrdljivi cinkaroš
[ Rubiroza @ 03.05.2005. 07:38 ] @
Ako bi otisao do http://www.bgdcafe.com ili do http://www.crocovers.com i probao da skines MP3, odnosno CD omot, odmah bi video da je to moguce.
Jos jednom molim sve korisnike ovog foruma da mi odgovore samo oni koji nesto znaju.
Jos jedan pozdrav svima.
[ Miloje Sekulic @ 03.05.2005. 07:53 ] @
postavi pitanje na web dizajn ili web razvoj forumu

Miloje
[ noviKorisnik @ 03.05.2005. 07:57 ] @
Koliko vidim, tamo se traži da se registruješ i potom možeš da radiš download do mile volje. Na bgdcafe nisam uspeo da primetim prisustvo AdSense programa, tako da mi nije jasno šta to treba da se vidi da je moguće.
[ Rubiroza @ 03.05.2005. 08:26 ] @
Hvala Miloje
[ MicrosoftCorporation @ 03.05.2005. 08:31 ] @
Citat:
Rubiroza: Ja san trazio neki konkretan odgovor, a ne da mi neki pametnjakovici sole pamet i da me drukuju neki cinkarosi.
Znaci, da li neko moze da resi moj problem ili takvo resenje ne postoji?

[Ovu poruku je menjao Rubiroza dana 03.05.2005. u 08:35 GMT+1]


ma da mi ti solimo pamet i cinkarosi smo to je lose jel da? A to sto na primer ja imam reklamu preko google u adwords programu i sad moja reklama se pojavi kod tebe na sajtu a ti se tako ponasas i krades mi pare iz dzepa to nikom nista!?
[ Rubiroza @ 03.05.2005. 10:29 ] @
Ljudi, pa gde vi zivite? Ocigledno da niste iz Beograda, odnosno Srbije. Ovde samo kriminalci imaju para za bacanje, tj. reklamiranje preko AdSensa. Ni jedna se nasa kompanija tako ne reklamira. A obicni ljudi pokusavaju nekako do neke crkavice. A vidim da i vasi dragi Amerikanci prave razne programe da prevarom dodju do para prekoAdSensa.

@ Dragan Varagic
pogledaj malo bolje moj sajt. Sve igre su KOMPLETNO BESPLATNE.
[ Dragan Varagic @ 03.05.2005. 10:49 ] @
G. Rubiroza, ako sam bio na dobrom sajtu (koji stoji u vašem profilu), tamo piše sledeće:

Citat:

You must own the game to have this on your phone. These games are for review only. You can review the game for a period of 24 hrs, then you MUST erase it, or buy it from the vendor.

All games appearing on this site have to be bought, so let's thank Tommy, Liquid Cat, Taafe, and all the other contributors for making this site possible. Thanks guys!!!


Lepo ste napisali da igre treba kupiti, da nisu besplatne, i sl. izgovori koji kao štite vlasnika sajta da drži ilegalne kopije softvera.

Citat:
Ovde samo kriminalci imaju para za bacanje, tj. reklamiranje preko AdSensa. Ni jedna se nasa kompanija tako ne reklamira.


Zamolio bih vas da prvo pročitate veći broj tema na ovom forumu, da bi ste se informisali čemu sluči online oglašavanje i da li je ono skupo ili ne. Takođe, vi hoćete od istog tog oglašavanja da uzmete pare, a ne verujete u to. Ovo što ste vi ovde napisali naziva se politikantstvo - paušalne ocene nečega bez ikakve realne osnove.

Citat:
A obicni ljudi pokusavaju nekako do neke crkavice.


Mislite da je ovo izgovor za varijantu kreiranja sajta koji nudi nelegalan softver i pokušavate da prevarite servise za oglašavanje da bi ste zaradili "neku crkavicu". Znate, postoje i drugi načini. Još jednom, možete pogledati teme na ovom forumu, one služe da se nešto nauči, ako postoji volja...

[ Ivan Dimkovic @ 03.05.2005. 11:02 ] @
@Rubiroza,

Na ES sajtu neces biti u mogucnosti da dobijes informacije o prevarama ili bilo kakvim radnjama koje se mogu podvesti kao potencijalno kriminalne ili protivne licencama za odredjene proizvode i servise. Ovo vazi i za softver, i za sadrzaj a vazi i za komercijalne servise (recimo Google)

Siguran sam da postoji gomila underground sajtova koji se bave metodama kradje para od pojedinaca i firmi, i na njima ces sigurno naci ideje kako da prevaris i AdSense mehanizme.

Cisto "word of wisdom" - takve sajtove koji me posto poto teraju da kliknem na nesto ja zaobilazim u sirokom luku, a ja sam samo obican korisnik. Cisto da znas kuda te stvari vode i koliki ce biti konacan broj poseta posle uvodjenja dosadnih trikova, kakvi god oni bili.

Na kraju, procitaj sta ti drugi ljudi pisu, ima ovde dosta toga da se procita i nauci - ako tvoj sajt nije u stanju da generise pare (nudjenjem ilegalnog sadrzaja, pritom), mozda bi trebalo da razmislis o promeni?

Ova tema ide pod lock, mislim da nema vise sta da se kaze na ovu temu.