[ juzznjak @ 03.05.2005. 18:16 ] @
na moj stari Powerbook je prikacen Apple Desktop Bus Mouse II (isto tako star). Kako je rad postao vrlo neprijatan, pokusao sam da ga otvorim, ali bez uspeha.
Ako neko zna kako se to radi neka mi objasni, ili ako neko prodaje ovakav miš, ili slican koji bi pasaovao uz moj G3, a da je u dobrom stanju, neka mi se javi.
[ SIT @ 03.05.2005. 21:42 ] @
skini nalepnicu
ispod je zavrtanj (šraf)
[ juzznjak @ 04.05.2005. 18:08 ] @
e SIT hvala! mojoj plitkoj pameti nije palo na istu da zaviri ispod nalepnice :)

malo je pomoglo ciscenje,i dalje tragam za boljim resenjem, da li ima neka fora da recimo neki opticki mis povezem na ovaj prikljucak? neki adapter?
[ madamov @ 04.05.2005. 19:51 ] @
Za obrnuto sigurno postoji, mnoge dongle zaštite su išle na ADB port, sigurno da postoji i ovakav dodatak. Samo se bojim da bi koštao više od novog ADB miša. Koliko je meni poznato, ADB Mouse II je bio medju servisnim delovima u Apple pre dve godine, da li je još možemo da se raspitamo, a ni cena nije bila velika, u rangu optičkih USB miševa.
[ SIT @ 04.05.2005. 21:23 ] @
mouse in a box usb/adb
(ma šta to značilo)
http://www.kensington.com/html/6389.html
[ juzznjak @ 06.05.2005. 18:20 ] @
jeste, ovaj kensigton mnogo nahvaljen, interesantno da se ne mozi naci slika kako to na kraju izgleda ?!? cak sam skinuo i originalne pdf-ove ali nema prikaza zavrsetka kabla (kriju adapter:)). Odmah sam pogledao linkove "where to buy" obzirom da se za 20ak dolara dobija vrlo upotrebljiva sprava.

obrnutih adaptera ima dosta, i to u svakakvim pomodnim bojama... ipak, postoji kakvo-takvo resenje u vidu geethree.com (ps/2 -> ADB).