[ turncoat @ 05.07.2002. 17:55 ] @
Imam WinMe i FreeBSD instalirane na disku. Ocu da vidim kakav je Windows XP, ali da posle instalacije ostane FreeBSD-ov loader. Jel XP automatski stavlja boot manager (kao win9x) ili postoji opcija u instalaciji? Kako je sa Win2000?
Drugo pitanje: jel bese ima neko ogranicenje da particija sa nekim os-om da bi mogla da se boot-uje mora da bude ispod odredjenog broja cilindara na disku? Uzeo sam hd od 40Gb (umesto dosadasnjih 3Gb!) pa ne znam da li mogu da snimam os-ove po celom disku ili samo na pocetak?
I trece pitanje, jel 64MB ram-a premalo za XP? Treba mi za net, tekst, mp3 i sl. (bez igara i najverovatnije bez NTFS-a) Kako je sa w2k?
Hvala!
TurnCoat
[ Deep|Blue @ 08.07.2002. 03:21 ] @
Teoretski minimum za XP je 64 mb rama, je tu jeko naglaseno teoretski, jer i milenijum moze da radi teoretski na 64 ali kako?!?!?

sto se tice 2000 situacija je slicna

Ako ti je bas stalo do NT-a, instaliraj NT4 i par patch-eva.

Sto se tice particija, rasipaj ih koliko god hoces

a za loader nisam siguran
[ McKracken @ 08.07.2002. 03:38 ] @
Citat:
turncoat:
Imam WinMe i FreeBSD instalirane na disku. Ocu da vidim kakav je Windows XP, ali da posle instalacije ostane FreeBSD-ov loader. Jel XP automatski stavlja boot manager (kao win9x) ili postoji opcija u instalaciji? Kako je sa Win2000?
net, tekst, mp3 i sl. (bez igara i najverovatnije bez NTFS-a) Kako je sa w2k?

Hvala!
TurnCoat


Ako ti treba samo za net, text i mp3 sto onda ne ostanes na win98 ko covek? Nemas ni jedan dobar razlog da predjes na XP ili W2000 ako ces da ih koristis za tako nesto... Cak i win3.11 ce da ti uradi posao

W2K ce ti raditi ali tuzno ... XP ce ti verovatno napraviti gomilu problema...
[ turncoat @ 09.07.2002. 23:27 ] @
> Teoretski minimum za XP je 64 mb rama, je tu jeko naglaseno teoretski, jer i
> milenijum moze da radi teoretski na 64 ali kako?!?!?

Ja imam milenijum i sa 64 (od kojih je 8 za integrisanu graficku!) i radi sasvim lepo, brzo i ne pada cesto, dosta redje od Win98.

> Ako ti treba samo za net, text i mp3 sto onda ne ostanes na win98 ko covek?
> Nemas ni jedan dobar razlog da predjes na XP ili W2000 ako ces da ih koristis
> za tako nesto... Cak i win3.11 ce da ti uradi posao
> W2K ce ti raditi ali tuzno ... XP ce ti verovatno napraviti gomilu problema...

Ocu da budem upoznat sa trenutnim >fancy< sistemima. Moze meni sve to da odradi odlicno i FreeBSD, ali ga retko ima po Internet kaficima. Svi sada stavljaju XP (zbog stabilnosti mreze). Ne bih da moram da odem u neki kafic, a da ne znam da pojacam zvuk ili neku slicnu glupost... (jednom sam se tako izblamirao kad nisam predpostavio da se na Mac-u pojacava preko tastature... :)