[ wex-alpha @ 06.05.2005. 06:49 ] @
Trebao bih localhosta prebaciti bazu sa dosta tabela na web. Prije sam za to koristio Navicat i sve je odlicno radilo. Sada imam jednog providera, koji ne dozvoljava bilo kakvu konekciju, drugim rijecima jedini alat koji imam za razvoj je PHPMySQL Admin.

Sa Navicat programom nisam uspjeo napraviti SQL fajl sa kojim bih na serveru kreirao bazu (tabele). Mislim jesam, ali PHPMySQL Admin ne priznaje te fajlove, izgleda da Navicat nije to u stanju.

Mogu ja sjesti i potrositi dane rucno kreirajuci sve te tabele, ali nemam vremena. Da li ima kakav program koji bi to mogao uraditi za mene? Po mogucnosti da mi i konvertuje ne samo strukturu, nego i podatke.

Hvala.
[ wex-alpha @ 06.05.2005. 07:12 ] @
Evp probao sam da uradim Dump svake tabele pojedinacno, i da ubacim ga ubacim koristeci PHPMySQL Admin. Doduse ne vidim klasicnu gresku, tipa error u strukturi tablele ili slicno nesto. Nego sada dobijem sljedecu gresku.

MySQL said:
#1044 - Access denied for user: 'XXXXXXXX@localhost' to database 'news'

Kako Access denied, kada sam ja admin? Cak i kada napravim bazu (test radi), ista stvar.

U samom SQL fajlu nema nikakvog govora o bilo kakvoj autorizaciji, ili ja nesto ne vidim :(

[ wex-alpha @ 06.05.2005. 07:17 ] @
LOL problem rijesen. Ovako najbolje volim rjesavati stvari, pitam i na kraju sam nadjem odgovore.

Problem je bio: /*
MySQL Backup
Source Host: localhost
Source Server Version: 4.0.20a-nt
Source Database: YYYYYYYYY
Date: 2005/05/06 08:04:30
*/

SET FOREIGN_KEY_CHECKS=0;
use XXXXXXXX;

Tacnije u izjavi
Code:
use XXXXXXXX;


Izvorna i odredisna baza moraju biti iste... kako samo to nisam vidjeo.