[ mrleus @ 08.05.2005. 15:49 ] @
Jel zna neko neki software za mape (IPAQ POCKET PC). Treba mi mapa beograda i srbije. Naravno da je za dz :) pa makar i morao da ga crackujem. Probao sam vito ali neshto im ne radi sajt pa ne mogu da skinem. Ako neko ima software a moze da ga shine na moj mail [email protected]. btw u pitanju je ipaq 3760.. hvala
[ moscow @ 09.05.2005. 18:16 ] @
Ja sam postavio sebi Vito i jedan ruski program GisRussa na FujitsuSiemens LOOX 720 Pocket Pc i bar koliko sam mogao da vidim po kartama za Rusiju, odlicno radi... To bih ti preporucio, mogu da rade i na tvom modelu bez problema, samo ne znam kakav GPS koristis...
Ako ti trebaju programi ili karte za nas Balkan, imam nesto pa se javi... Mada ih jos nisam provjerio kako rade jer sam van zemlje :(

Pozdrav!
[ r0dfx @ 06.06.2005. 11:41 ] @
Imas garminove mape za tomtom Beograda, nije losa ubaceni su novi nazivi ulica itd. ali je malo velika za mail!!
[ radovic @ 09.06.2005. 08:32 ] @
A gde mogu da se nadju garminove mape?
Postuj neki link ovde.
[ broker @ 09.06.2005. 09:01 ] @
www.garmin.co.yu
[ radovic @ 09.06.2005. 09:15 ] @
thx
[ petarta @ 21.06.2005. 21:37 ] @
Ma kakve garminove mape za TomTom. Prvo Garminove mape moze da cita samo garminov soft. ili eventualno PocketMV. Sa tim programom mozes da procitas mape radjene za Garmin, pa i Srbija ili Beograd. Ukoliko nadjes ovaj program javi se poslacu ti neke mape!
[ MikeLDN @ 21.06.2005. 23:04 ] @
iPaq + Bluetooth GPS + Ozi Explorer + plan grada skinut sa MagicMap (onaj CD sto se prodavao na kioscima), referencirano sa nekoliko tacaka u predgradjima... radi ko zmija. :-)
[ petarta @ 22.06.2005. 18:35 ] @
Kolika je to mapa (mb) i da li moze da se koristi neka druga, s obzirom da danas nisam nasao na trafici ni jedan komad.
[ MikeLDN @ 24.06.2005. 17:36 ] @
Obican gif:
srbija 3.7mb
beograd 14.6 mb

Mape za OZI explorer (referencirane):
srbija 3.4mb
beograd 6.4mb

Ne vredi pokusavati sa skeniranjem iz delova, tesko je uklopiti delove tako da na kraju zadovolji GPS tacnost (nekoliko metara). Eventualno skeniranje na velikim skenerima ali to je skupo.
[ petarta @ 24.06.2005. 18:17 ] @
A da li se samo ucitaju u program. Da li je potrebna neka kalibrasa GPS uredjaja i sta znaci "referencirane".?
Da li negde mogu da ih skinem?
[ MikeLDN @ 24.06.2005. 19:01 ] @
Referenciranje (kalibracija):
kad imas kartu kao "sliku" (gif, jpg) da bi mogao da je koristis program mora da zna koje su njene stvarne (svetske) koordinate. to radis tako sto rucno das poziciju najmanje 2 tacke na karti i posle toga je karta upotrebljiva. za dobro referenciranje je potrebno imati 3 ili vise tacnih koordinata i to npr. uhvatiti sto veci trougao tih tacaka da bi greska bila manja. (naravno podrazumeva se dobra karta koja nema "distorzije").
OZI karte (a verovatno i ostali GPS softveri) su kompleti od 2 fajla, jedan je sama "slika" a drugi je fajl sa podacima i koordinatama vezanim za nju. ja koristim takve setove. mogu da ti posaljem ali pre toga nadji negde (preko p2p) sam program (postoji verzija za PC i za WinCE).
Kad instaliras posalji neku mail adresu...
[ petarta @ 24.06.2005. 21:13 ] @
OK, saljem ti na PP.
[ Lightspeed @ 09.07.2005. 21:52 ] @
Moze li malo detaljnije objasnjenje za upotrebu ipaq+bluetooth gps-a za Beograd / Srbija

Koliko vidim Ozi explorer ima i neki tool img2ozi. Da li ovo znaci da moze da konvertuje Garmin mape?

Da li postoji negde da se skine MagicMap posto na njihovom sajtu nema ni pomena o ovom CD-u.

Postoji li mogucnost da se PlanPlus prebaci na pocketpc?


[ petarta @ 11.07.2005. 11:12 ] @
Citat:
Lightspeed
Postoji li mogucnost da se PlanPlus prebaci na pocketpc?


E to i mene zanima. Eto posla za ekipu planaplus. Extra sto koliko ja znam PlanPlus radi sa GPS-om na PC-u.
[ Lightspeed @ 12.07.2005. 19:16 ] @
Citat:
petarta: E to i mene zanima. Eto posla za ekipu planaplus. Extra sto koliko ja znam PlanPlus radi sa GPS-om na PC-u.
Citat:
petarta: E to i mene zanima. Eto posla za ekipu planaplus. Extra sto koliko ja znam PlanPlus radi sa GPS-om na PC-u.



PlanPlus sa GPS radi fenomenalno, samo je mana sto na suvozacevom mestu stoji laptop i tesko je za voznju ali recimo testirao sam postavljanje polazne i krajnje adrese i prosao ceo put uz gps bez problema.


[ petarta @ 13.07.2005. 19:49 ] @
Citat:
Lightspeed: PlanPlus sa GPS radi fenomenalno, samo je mana sto na suvozacevom mestu stoji laptop i tesko je za voznju.


Pa to i pricamo. Da li ce ekipa Plana plus da uradi verziju z PocketPC. Koliko ja vidim imalo bi kupaca!!!
[ scekic @ 17.07.2005. 15:49 ] @
da li to znaci,ako nabavim taj program Pocket MV i kupim garminovu mapu npr beograd ili rutabilnu mapu madjarske da ce raditi na konfiguracija Dell 50 plus GPS ali koji nije Garminov

j
[ petarta @ 17.07.2005. 18:25 ] @
Za tu rutabinu kartu Madjarske ne znam ali mislim da nece. Sto se tice Pocket MV-a on radi sa kartom SCG ver. 1 koju ja imam. Ustvari to je karta srbije srbija.vtm velicine 1.15 mb. Za novu verziju zaista ne znam, nisam je probao.
Imam recimo Garmin que, to je program za Pocket PC koji radi sa Garminovim mapama pa i sa svim rutabilnim ali nisam uspeo da ga nateram da radi sa klasicnim GPS-om.
[ scekic @ 18.07.2005. 09:57 ] @


Samo pitanje,extenzija vtm, a zar pocket ne trazi extenziju img,mozda gresim,a inace il valja nesto ta verzija 1.0 kakva su iskustva

j
[ scekic @ 18.07.2005. 10:00 ] @
"Imam recimo Garmin que, to je program za Pocket PC koji radi sa Garminovim mapama pa i sa svim rutabilnim ali nisam uspeo da ga nateram da radi sa klasicnim GPS-om. "


Koliko sa secam po nekim forumima garminov softwer ne moze da radi sa klasicnim GPS uredjajem jer Garmin ima neki svoj protokol.Medjutim,Garminov GPS uredja ka npr BT 10 moze da radi sa drugim sofwerom,ali mora da se "prebaci" na klasican NMEA protokol

J
[ petarta @ 18.07.2005. 10:47 ] @
Citat:
scekic:Koliko sa secam po nekim forumima garminov softwer ne moze da radi sa klasicnim GPS uredjajem jer Garmin ima neki svoj protokol.Medjutim,Garminov GPS uredja ka npr BT 10 moze da radi sa drugim sofwerom,ali mora da se "prebaci" na klasican NMEA protokol



Video sam da ne moze da radi sa klasicnim GPS-om, ali kako bih znao da se nisam malo mucio.

Citat:
scekic: Samo pitanje,extenzija vtm, a zar pocket ne trazi extenziju img,mozda gresim,a inace il valja nesto ta verzija 1.0 kakva su iskustva
j


Sto se tice ekstenzije to nema veze sa Pocket PC-om vec sa programima koji koriste odredjene fajlove. Inace 1.0 nije los ali ima nekih nepreciznosti. Recimo vozis se nekim delom puta a on pokazuje da si 10 m van puta ili recimo u Beogradu ide Kneza milosa do glavne poste i odjednom nema ulice! Takovska nije ucrtana. Citao sam u PC PRESS-u da je sve to ispravljeno u novoj verziji i da su u Beogradu ucrtali do poslednje ulice.
Inace iako ne rutabilan ova se karta "isplatila" u par navrata. Recimo udes na ibarskoj ti vidis koji od sporednih puteva obilazi to mesto i prodjes. Neverovatno ali zaista da nisam imao tu kartu verovatno ne bi znao da kroz neka sela ide put!!!
[ Radivojevic @ 11.08.2005. 19:51 ] @
Imam Garmin BT 10 i Garmin Que software na Qutek-u, sve radi super sa kartom SiCG 2.0 ali posto nisam iz Beg bio sam dokon i nacrtao kartu Paracina, imam je u IMG fajlu ali kako da je ubacim a da je Que "vidi"? MapSource preko koga se uploaduju mape koje zelis u Que ne mogu da otvorim IMG fajl, kada ga samo iskopiram on je ne vidi. Postoji li neki konvertor ili sam dzaba crtao ;-(
[ Andrej Čvoro @ 27.08.2005. 13:49 ] @
A jel ima neki free program za GPS navigaciju?Gledam,ovi tomtom-ovi kostaju i po 300$.I jel moze neko da mi posalje mapu beograda za pocket pc na acvoro et gmail tacka com ?



Pozdrav
[ petarta @ 27.08.2005. 21:33 ] @
Citat:
andrej: Gledam,ovi tomtom-ovi kostaju i po 300$.
Pozdrav
Vala vrede svaku paru. Koristio sam TomTom 5 po Italiji, Franc., Nemackoj i mislim da je to definitivno najbolji program za navigaciju. Apsolutno ne razmisljas o putu, adresama, prenocistu, restoranu... On misli za tebe! Neverovatno, plus sa zvanicnog sajta skines voice na srpskom.
[ Andrej Čvoro @ 27.08.2005. 22:17 ] @
Ok,jasno mi je to,ali ne razmisljam o tome da dajem tolike pare za software
[ Lightspeed @ 28.08.2005. 22:03 ] @

Sto se tice Garmina, kod nas postoji diler ali su cene prevelike. Preko neta sam kupio CF Que 1620 i cena je oko 3 puta manja nego kod nas (sve stiglo novo neotpakovano i bez placanja carine posto je ispod granice koja se carini) tako da kada se uzme u obzir da za SCG mapu se dobije neki popust uz kupljen uredjaj kod nas, to se ne isplati u odnosu na kombinaciju nov uredjaj (kupljen napolju) plus puna cena za SCG mapu.

[ petarta @ 28.08.2005. 23:22 ] @
Da, ali problem sa tim Garminovim softverom je sto radi samo sa Garminovim antenama. Probao sam i sa klasicnom antenom nece da radi!
[ Andrej Čvoro @ 29.08.2005. 12:53 ] @
Uz asus a620bt pocket pc sam dobio i neki gps risiver GM210.Povezao sam ih kablom,instalirao ozi explorer na pocket pc-u,i kada pokusam da se konektujem,javi mi gresku "No data recived from GPS".Jel zna neko u cemu je problem?



Pozdrav
[ petarta @ 29.08.2005. 17:08 ] @
Pretpostavljam da nisi dobro izvrsio konfiguraciju GPS uredjaja. Dakle programu moras reci gde se nalazi uredjaj (obicno COM1) kojom brzinom radi uredjaj (Baud Rate - obicno 4800).... Pokusaj ponovo, pa javi!
[ Andrej Čvoro @ 29.08.2005. 19:54 ] @
Isprobao sve moguce kombinacije podesavanja,al i dalje ne radi.Jel moram da budem napolju da bi mogao da uhvati signal?
[ petarta @ 29.08.2005. 22:48 ] @
Jedna od bitnih stvari je da budes NAPOLJU!
[ Andrej Čvoro @ 30.08.2005. 11:22 ] @
Probah i napolju,al nece da moze.Ne znam da li treba da ukljucim ono Sirf u podesavanjima?I jel bi to trebalo da radi u svim delovima grada?
[ Andrej Čvoro @ 04.09.2005. 23:13 ] @
Ljudi help!
Zar niko nema nikakav predlog?
[ petarta @ 05.09.2005. 09:13 ] @
U, pa ti nisi jos resio problem!

Citat:
andrej: Probah i napolju,al nece da moze.Ne znam da li treba da ukljucim ono Sirf u podesavanjima?I jel bi to trebalo da radi u svim delovima grada?


Vidi sve jedno je gde si! Kada se poveze sa antenom jednostavno ces znati da li radi jer ce ti (zavisi koji je program) ti prikazati trenutnu geografsku sirinu i duzinu i nadmorsku visinu. Kod tebe je sigurno problem do programa. Probaj neki drugi.
Recimo VITO Navigator, mozes ga skinuti sa
http://vitotechnology.com/en/products/navigator.html Program nije nesto posebno ali sigurno radim, tako da ce mo utvrditi da li je do programa.
[ Andrej Čvoro @ 05.09.2005. 10:19 ] @
Hvala,evo sad cu da skinem program.I jos sam zaboravio da napomenem da PDA i risiver povezujem takozvanim "Y" kablom,tj. kablom koji je istovremeno punjac za auto i kabal koji povezuje pda i risiver.E sad nisam siguran da li mora da bude na punjenju u automobilu da bi radio...?Mislim jeste glupo,ali nisam upucen,a u uputstvu se ne spominje nikakav GPS :(


Poz
[ petarta @ 05.09.2005. 15:18 ] @
Citat:
andrej: Hvala,evo sad cu da skinem program.I jos sam zaboravio da napomenem da PDA i risiver povezujem takozvanim "Y" kablom,tj. kablom koji je istovremeno punjac za auto i kabal koji povezuje pda i risiver.E sad nisam siguran da li mora da bude na punjenju u automobilu da bi radio...?Mislim jeste glupo,ali nisam upucen,a u uputstvu se ne spominje nikakav GPS :(
Poz


Izgleda da cemo resiti i tvoj problem. :) 99.9 % da je zbog struje. Sto bi rekli nasi "a jesi li probao da ga ukljucis". Naime ako GPS receiver nema nezavisno napajanje (baterija), potrebno mu je napajanje, u ovom slucaju 12V uticnica!
[ Andrej Čvoro @ 05.09.2005. 17:56 ] @


Dodje mi da placem

Ja sam PDA kupio najvise zbog GPS-a,a sada sam saznao da on radi samo u kolima...(imam 15 godina,i dok ja dobijem auto verovatno ce se korstiti neki novi standardi )

Da ne znas mozda jel postoji neki risiver koji se napaja preko uredjaja?Moj pocket pc ima CF slot,a vidjao sam dosta risivera koji idu preko Compact flash-a.

P.S. Ni vito ne moze da uhvati GPS signal,tako da je sigurno zbog napajanja


Poz,i hvala na ukazanoj pomoci
[ petarta @ 05.09.2005. 22:51 ] @
Ma ne ocajavaj, nemoras da imas kola, samo akumulator!:) Ma stvarno probaj sa nekom baterijom (ako imas UPS on ima 12V baterije) ili sa pretvaracem!
[ Andrej Čvoro @ 06.09.2005. 11:12 ] @
Cekaj,ne izvaljujem,gde da ukljucim ovo?Jel to ono ispod upaljaca?

I tesko ce to ici sa baterijom,mislio sam kako ce mi biti tesko da nosim ove kablove i risiver pored uredjaja,a sada jos i bateriju :)
[ Lightspeed @ 08.09.2005. 23:08 ] @
Citat:
andrej: :(

Dodje mi da placem :(

Ja sam PDA kupio najvise zbog GPS-a,a sada sam saznao da on radi samo u kolima...(imam 15 godina,i dok ja dobijem auto verovatno ce se korstiti neki novi standardi :))

Da ne znas mozda jel postoji neki risiver koji se napaja preko uredjaja?Moj pocket pc ima CF slot,a vidjao sam dosta risivera koji idu preko Compact flash-a.

P.S. Ni vito ne moze da uhvati GPS signal,tako da je sigurno zbog napajanja


Poz,i hvala na ukazanoj pomoci


Evo ovako - posto imas Holux GPS (ja koristim Holux GPS 231 bluetooth) vidim na njihovom sajtu sledece:
*
Builds on SiRF Star II chipset with embedded ARM7TDMI CPU available for customized applications in firmware.
*
12 parallel satellite-tracking channels for fast acquisition and reacquisition.
*
High speed signal acquisition using 1920 time/frequency search channels.
*
Built-in hardware Tracking Loop Processor WAAS/EGNOS Demodulator and NDGPS/U.S
Coast Guard Beacon support
*
Low power consumption.
*
Built-in rechargeable battery for memory and RTC backup and for fast Time to First Fix.
(TTFF)
*
Support NMEA0183 v2.2 data protocol.
*

Enhanced algorithms provide superior navigation performance in urban, canyon and foliage environments.

Applications:
*
Car Navigation, Marine Navigation
*
Fleet Managemnt
*
AVL and Location-Based Services
*
Auto Pilot, Personal Navigation or touring devices
*
Tracking devices/systems
*
Mapping devices application.

Sto znaci da mora da moze...

Interfejs ti je RS 232 tako da me interesuje kako povezujes gps sa PDA - da li imas CF RS232 card?

Ovde stoji i da imas bateriju vec ugradjenu?!

[ petarta @ 09.09.2005. 09:34 ] @
Citat:
Lightspeed:Built-in rechargeable battery for memory and RTC backup and for fast Time to First Fix.


Pa lepo pise da sluzi samo za cuvanje memorije i brzinu pri prvom startovanju, sto u prevodu ynaci da na tu bateriju nece raditi!
[ Andrej Čvoro @ 09.09.2005. 23:42 ] @
Au,pa dogovorite se jel ima bateriju ili ne :)

Inace,na pozadini risivera pise:

HOLUX GPS Receiver

Model: GM-210
P/N: 96014-xx
S/N: 3020...

Made in Taiwan


http://www.holux.com.tw/Temp%20web/GM-210.html


Poz
[ Andrej Čvoro @ 10.09.2005. 11:48 ] @
Ljudi,sta mislite jel valja ovo:


http://store.yahoo.com/semsons-inc/lecfgps95xv2.html
[ JOBAH @ 10.10.2005. 02:09 ] @
Da li neko ima ideju gde povoljno nabaviti neki BT GPS prijemnik?
[ petarta @ 10.10.2005. 15:22 ] @
Kod nas samo u Garminu. www.garmin.co.yu Sa njim dobijas i SCG roadmap 2.0. i program za navigaciju po zapadnoj evropi.
[ Andrej Čvoro @ 10.10.2005. 17:07 ] @
Cekaj,jel to u garminu pda uredjaj ili samo prijemnik koji moze da se poveze sa PDA?
[ petarta @ 11.10.2005. 21:59 ] @
Citat:
andrej: Cekaj,jel to u garminu pda uredjaj ili samo prijemnik koji moze da se poveze sa PDA?

Pa jesi li uopste pogledao sajt koji sam ti dao? Sve je objasnjeno. Ima i kompletan uredjaj, a ima i samo antena (i to vise vrsta).
[ Andrej Čvoro @ 12.10.2005. 14:03 ] @
Ej,pa ovi deru.Obican GPS prijemnik kosta 30000 dinara!

http://www.garmin.co.yu/proizvodi.php?id=97

PDA sam platio dosta manje...Jel ima jos negde?
[ Andrej Čvoro @ 12.10.2005. 14:43 ] @
Sta mislite koji od ovih da uzmem: http://store.yahoo.com/semsons-inc/comflasgpsre.html ?


Poz
[ Ser_Boyler @ 01.11.2005. 18:29 ] @
Da li je neko probao Destinator?
Na njihovom sajtu ne mogu da nadjem podatak da li je pokrivena Srbija.
[ petarta @ 02.11.2005. 14:58 ] @
Citat:
Ser_Boyler: Da li je neko probao Destinator?
Na njihovom sajtu ne mogu da nadjem podatak da li je pokrivena Srbija.

Na zalost, NIJE. Probao sam ja, samo ne znam koja je bila verzija, kao ni Navigon, TomTom...
[ MINGBG @ 09.11.2005. 18:05 ] @
Molim Vas da li je nekom definitivno upalio gps ya beograd. Skinuo sam ozi explorera i kupio magic map ali ne mogu u magic mapu da napravim jedinstveni fajl mapu celog beogara. Ako neko ima mapu mogao bi da mi je pusti na mail [email protected].

Hvala
[ Andrej Čvoro @ 09.11.2005. 21:11 ] @
Citat:
Ako neko ima mapu mogao bi da mi je pusti na mail [email protected].


Imam ja mapu Beograda za OziExplorer, ali mi se nesto ne salje sada (6 Mb) :(
Videcu da ti posaljem kada malo rasteretim vezu.


Poz
[ ivcha1976 @ 15.11.2005. 22:37 ] @
ajd te mape za Bgd za Ozi na [email protected],ako nije problem!!!


Tnx in advance!!!!
[ alexkovin @ 20.11.2005. 10:43 ] @
Momci,
problem koriscenja GPS i tih kvazi mapa je u razlicitom datumu ili koordinatnom pocetku. Te mape i karte su sve radjene da ima je matematicka osnova od pre 100 godina. I pre samo deset godina su digitalizovane. Dok GPS koristi sasvim drugi koordinatni pocetak u sistemu XYZ.
Znaci potrebno je da se urade digitalizovane karte koje ce biti kompatibilne su GPS ili tacnije WGS84 sistemom(da se karte georefernciraju) ili da se odrede dovoljno tacni transformacioni parametri za GPS uredjaje da bi oni mogli da se koristi sa sadasnjim digitlanim kartama koje mozete da nabavite.
A to ce biti kod nas uvek neko krpljenje, jer mi nemamo lovu da odradimo stvar do kraja.
[ Carnivore @ 18.12.2005. 11:13 ] @
Malo kasno se javljam, ali samo da se nadovezem na alexa - morace oni to da urade jer je i to jedan od uslova da se udje u EU.
[ petarta @ 10.01.2006. 09:37 ] @
Citat:
Carnivore:morace oni to da urade jer je i to jedan od uslova da se udje u EU.


Ma kakav uslov za ulazak u EU. To nema veze. Gde se vi ljudi informisete za uslove za ulazak....
Znaci definitivno nema veze sa EU, jer ima par zemalja clanica koje nemaju svoje karte za GPS. Bez obzira na to, u izradi je prva rutabilna karta Srbije i mislim da ce na prolece biti predstavljena. Radice sa Garmin uredjajima!
[ broker @ 10.01.2006. 10:07 ] @
Trenutno ima oko 200 datuma koji se koriste za geografsku orjentaciju mapa. Razlozi postojanja razlicitih datuma su razni i nema u to mnogo smisla ulaziti. Ocekivati da ce neko da precrta sve mape da bi ih uskladio sa nekim drugim datumom su nerealna.

GPS uredjaji u potpunosti omogucuju da ih korisnik podesi prema datumu mape koju upotrebljava za orjentaciju.

Problem sa nasim mapama je sto ni VGI nije sasvim siguran po kom su datumu radjene, a dodatno otezava stvar to sto je jedan deo mapa radjen po jednom a drugi po drugom datumu, jer se datumska zona "lomi" bas preko Bosne.

Garmin mapa je preracunata u WGS84 i u tom smislu je standardizovana. U praksi sve digitalizovane mape za GPS su uradjene u ovom datumu.

E sad, koliko je datum bitan? Ako se razmenjuju podaci izmedju korsinika koji koriste razlicite reference, izuzetno je bitan, jer greske mogu biti bas velike. Ako pak, oba korisnika imaju istu referentnu mapu, mogu da koriste bilo koji datum (ali isti), jer se greska u tom slucaju nece pojavljivati: ako jedan ocita koordinate sa greskom, drugi ce te koordinate da unese sa greskom i dobice tacku na istoj poziciji na mapi.
[ scekic @ 10.01.2006. 12:58 ] @


U aprilu "izlazi" I-Go system za centralnu i istocnu Evropu,ali nece biti Srbije,ali se prica da ce Navteq imati mape,ali je opet pitanje kad ce Srbija doci na tapet.Problem je sto dva glavna distributera Tele-Atlas i Navteq cak i mogu da naprave rutabilne mape Srbije ali je veliko pitanje kad ce proizvodjaci GPS softvera da ih ukljuce u svoj pakete

Pored Garmina koji ima za sad ima rutabilne karte okolnih zemalja,ukljucujuci Bosnu i Hrvatsku jedini za sad Co-pilot 6 ima karte:

"Updated coverage of Czech Republic with detailed coverage of Prague and surrounding areas.

Principal motorways and certain major city coverage of the following countries: Hungary, Bulgaria, Croatia, Poland, Latvia, Ukraine, Lithuania, Estonia, Slovenia, the Slovak Republic and Romania".

kao sto vidite nas i dalje nema.Za Garmin lokalne karte prave lokalni distibuteri

jaksa
[ ljubaljuba @ 04.04.2006. 23:15 ] @
TomTom sistem je baziran na Navteq tehnologiji.
[ DigitNBG @ 06.04.2006. 08:30 ] @
Citat:
ljubaljuba: TomTom sistem je baziran na Navteq tehnologiji.


Nije tacno - TomTom koristi Tele Atlas mape.

http://www.teleatlas.com/Pub/P...&ssSeparator=;&lang=EN

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao DigitNBG dana 06.04.2006. u 09:34 GMT+1]
[ sksk @ 18.04.2006. 21:25 ] @
i jedno i drugo,za tomtom rider upotrebljene su Navteq karte a zs seriju tomtom go i ostale Atlas


j
[ miljan82 @ 19.04.2006. 10:53 ] @
Da li Garminove mape mogu da rade na PDA uredjajima (palm)?
[ Lightspeed @ 19.04.2006. 11:39 ] @
Citat:
miljan82: Da li Garminove mape mogu da rade na PDA uredjajima (palm)?



Naravno - potrebno je da PDA ima :
1) bluetooth i u tom slucaju ti treba bluetooth GPS prijemnik (recimo Garmin BT10)
2) CompactFlash (CF) port i u tom slucaju ti treba GPS prijemnik sa CF portom (Garmin cfQue 1620)

Resenje pod 1) je nesto skuplje ali u tom slucaju mozes da se povezes lakse na notebook posto obicno bluetooth GPS uredjaji imaju i USB port na sebi (nisam siguran za ovaj Garmin model) tako da moze da radi kao GPS "mouse"

Resenje pod 2) je nesto "kompaktnije" za recimo setnje po gradu (peske) posto sve stoji na jednom uredjaju.

Sto se tice primene u kolima oba resenja su zadovoljavajuca s'tim da bluetooth GPS prijemnik mora da se dopuni posle otprilike 17-20 sati upotrebe posto obicno upaljac u kolima koristis za napajanje PDA. Naravno posto se ne ocekuje da vozis kola bez prekida 20 sati onda napajanje bluetooth GPS nije problem.

Sav Garmin software podrzava PDA i prebacivanje mapa sa PC=> PDA je trivijalno.


Bogdan
[ zloduh @ 18.01.2007. 07:40 ] @
E sad ovako
Ja imam HW ipaq HW6915 on ima integrisan GPS.
Koje rešenje bi bilo napametnije za mapu Srbije?
[ zlatko_indult @ 21.05.2007. 00:36 ] @
Prijatelju,

Ako mi posaljes karte Srbije i BG za Ozi, mogu ti dati Skoplje i Makedoniju na 4 karte u ozf., naravno ako ti trebaju. Interesuje me sve sto imas od karata za Ozi.
Hvala puno unapred.
Pozdrav Zlatko, Skopje
[email protected]
[ pgoran2509 @ 25.05.2007. 16:07 ] @
imam hp rx ipaq5710,
potrebno mi je neko uputstvo i saveti gde skinuti softver za gps.
mape srbije i beograda
koji softver?
itd.

hvala unapred
Goran

[email protected]
[ ventura @ 25.05.2007. 21:27 ] @
Da li neko zna gde mogu nabaviti GPS modul za Ipaq 5500 seriju (tačnije 5550 model)?

Može i na PP ako nije dozvoljeno ovde...
[ miskot @ 26.05.2007. 09:52 ] @
Bilo koji BT GPS ce raditi sa tvojim iPAQ-om. Preporuka neki sa Sirf III cipom
[ opmo @ 11.06.2007. 19:17 ] @
jel moze mapa Bgd-a za OziExp. i meni na mail [email protected]?
Poz