[ igorsa @ 10.07.2002. 04:36 ] @
Od kako imam svoj localhost ne mogu uploadovati site ni na jedan FTP klijent. U cemu je problem?
[ UroS @ 10.07.2002. 08:17 ] @
heh moras malo bolje postaviti pitanje ovako ti ne mogu pomoci...

prvo sta podrazumevas pod tim localhost ?

drugo sa ftp klijentom ti uploadujes site na server verovatno si ovo mislio...
[ igorsa @ 10.07.2002. 16:19 ] @
Ne znam u cemu je stvar, od kako imam svoj virt. server ne radi mi ni jedan FTP klijent (cute,ws, smart) sve sam probao....ne moze da se konektuje na FTP a sigurno unesem tacne podatke!
[ Jbyn4e @ 10.07.2002. 16:56 ] @
U ala si ga objasnioooooooooo... svaka ti cast.
1) Na KOJI host se kacis (ftp://naziv_servera_je_?)
2) Ako si podigao virtuelni host kod nekog provajdera - onda ti on daje parametre za pristup. Ako imas server housing - onda verovatno ti imas neki FTPd instaliran tamo koji si podesio.
3) Mozda nemas fizicku vezu do svog virtuelnog servera? Npr. neki rutercic ne radi? Mozda ftp server ne radi?Nisi naveo mnogo stvari - da li ence da te konektuje ili odbija password ili sta?

Daj malo vise informacija, koji provajder koristis za hosting, na koga pokusavas da se zakacis? Mozda je provajder ogranicio samo sa svojih linija ftp pristup a ti pokusavas preko nekog drugog?
[ UroS @ 10.07.2002. 19:23 ] @
samo pitanje, jel znas uopste sta je virtual server?
[ igorsa @ 11.07.2002. 00:39 ] @
Ne ne neee...virt. server, mislio sam na localhost,...na mom kompjuteru...a hostujem na nekom free serveru www.coolfreepage.com. Kada hocu da se konektujem preko npr. Cute FTP jos na pocetku mi kaze, cant connect...bla, bla,bla...
[ Sale81 @ 11.07.2002. 03:23 ] @
A da li je iko pomislio da je taj host mozda poceo da naplacuje FTP pristup. Kao i geocities ;)
[ Jbyn4e @ 11.07.2002. 15:49 ] @
Citat:
[shacky]:
Ne ne neee...virt. server, mislio sam na localhost,...na mom kompjuteru...a

Zemljace, ako ne znas o cemu pises - onda nemoj ni da pises. Lakse bi bilo da si rekao "ne mogu da prebacim fajlove sa svog racunara FTP-om na server, javlja mi se ta i ta greska" nego sto si pametovao sa raznoraznim izrazima koje ocigledno ne razumes :(

P.S. Knjigu u sake sa komp. terminima :)
[ igorsa @ 12.07.2002. 01:59 ] @
Super daj mi neki url gde mogu da skinem neku takvu knjigu!!!
[ Mihailo @ 12.07.2002. 02:17 ] @
Otvori command prompt ("DOS") i kucaj
C:ftp imeservera
ako neće, napišu koju grešku daje.
To što si imaš FTP lokalno (localhost) nema nikakve veze, ti klijentu daješ IP na koji treba da se poveže.
[ Jbyn4e @ 12.07.2002. 16:16 ] @
Citat:
[shacky]:
Super daj mi neki url gde mogu da skinem neku takvu knjigu!!!

Pa nije bas da ima da se skine, ali ima da se kupi ....
Evo ovde
http://www.knjizara.com/nove_k/nove_knjige_recnici.html
imas neke od njih... ili recimo u searchu upises kompjuter pa vidis sta sve dobijes od knjiga...
A imas na makedonskite jezik online:
http://twins.pmf.ukim.edu.mk/recnik.htm