[ markoub @ 11.05.2005. 13:02 ] @
Ako nekoga zanima slanje SMS-a besplatno sigurno ce ga zanimati itware.com.ua/smsgate. Ta strana je radjena u JS, i ono sto bih ja hteo je da pokusam da sklonim sav kod koji postavlja reklame i slicno, ustvari (u idealnoj varijanti) da napravim neki program koji ce da radi na fonu, da preko GPRS-a salje poruke, to bi bilo dosta jeftinije, samo bi trebalo provaliti kako radi ta skripta... Je l` ima neko ideju?
[ NikolaVeber @ 11.05.2005. 16:38 ] @
Da li ovaj servis radi sa nasim mrezama? (de li si ga isprobao?)
[ rajco @ 12.05.2005. 14:48 ] @
Da servis radi sa svim nasim mrezama, jedino poruke ne stizu na 063 postpaid od 6 cifara.
[ NikolaVeber @ 12.05.2005. 15:51 ] @
Da bi se pravila plaikacija tog tipa, tj da bi se isplatilo zezati se sa time, trebalo bi naci neki SMS Gateway, kupiti tamo odredjeni broj poruka, ili flat ako je moguce, onda ce sigurno biti poznati svi podaci i moze se napraviti bez problema aplikacija u j2me koja ce to preko gprs-a da radi.

A ovako, za servise koji mozda rade, mozda ne rade, rade za odredjene brojeve i sl, ne isplati se maltretirati se :)

Ako neko zna malo vise o sms gateway-evima, kako, koliko, gde, posto i sl. neka pise, ja sam zainteresovan.
[ defufna @ 09.06.2005. 14:12 ] @
Pa evo ti ideja koju ja koristim, nije SMS ali ako se dopisujes samo sa jednom osobom moze da funkcionise ( mene izadje 6 para po poruci otprilike ) napravis WAP Stranicu koja se sastoji od jednog polja za unos i jednog dugmeta(send), i sad onaj ko salje poruku dodje na stranicu otkuca u polje za unos poruku i pritisne send, posle tog pritiska na send PHP/Perl/ASP ili sta god je kome drago izmeni stranicu tako da izgleda
(poslata poruka) (polje za unos) (send) , e sad posto to nije SMS ne postoji nikakva notifikacija da je poruka poslata pa je potrebno cimnuti onoga kome je poruka poslata zatim taj ode lepo na tu WAP Stranicu uradi refresh i procita poruku.. ukuca dole svoj odgovor pritisne send i cimne i tako u krug.. u sustini ideja je nesto kao Wapchat samo sto se stranica ne osveza svakih n sekundi nego je korisnik sam osvezava.. ne znam kolko sam dobro objasnio.. ali eto ja sam ovim zadovoljan... nekad mi kredit ( 064/230din) nije drzao 3 dana sad moze i mesec ( i to potrosim ga na pozive a ne na poruke )
[ orada @ 03.09.2005. 01:45 ] @
http://www.kannel.org
[ Riblja corba @ 20.09.2005. 13:43 ] @
Niti sam skinuo, niti znam o cemu se radi, ali probacu.
No posto se i ne snalazim najbolje u Linux-u, za Knoppix mogu da downloadujem sebi i neki od ovih Debian paketa jel?
[ Marcony @ 21.09.2005. 08:17 ] @
Citat:
defufna: ...napravis WAP Stranicu koja se sastoji od jednog polja za unos i jednog dugmeta(send)...


Extra ideja!
[ NikolaVeber @ 26.09.2005. 15:40 ] @
Takodje mozes napraviti interfejs u javi i tako smanjis kolicinu podataka koji se prenose. A mozda biste trebali da pogledate chat klijente (tj IM klijente) pisane u javi koji rade na telefonima.
[ nikolica1981 @ 09.04.2006. 02:50 ] @
Za sve one koje zanima slanje sms poruka preko gprs-a imam pravo resenje
Program koji se brzo skine i instalira na vasem telefonu (velicine 60 KB), brzo i pouzadano salje porukice(mogu se ostvariti i besplatni pozivi) .U prvo vreme dobijate 1$ kredita, tj 10 besplatnih poruka ali se lako dodje do dodatnog kredita preporucivanjem novog korisnika.Sve sto je potrebno da uradite jeste da mi posaljete zeljeni user name i password na 0638156096.
Nakon toga ce te dobiti sms poruku na koju treba da odgovorite sa “yes” i adresu gde mozete skinuti program.DALJE JE SVE LAKO.UZIVAJTE!
[ fanfon @ 09.04.2006. 09:33 ] @
Ma ko ce da pada na to. Na onom mig33 dobijes 3$ kredita i na svakog registrovanog prijatelja jos 3$. Samo ga skines sa interneta. Ne moras nikom slati sms, a narocito sa userom i passwordom. Ne pada mi napamet da ti saljem nekom svoj user i password. I drugi pre tebe su pokusali da izmisle toplu vodu...
[ Milan Gligorijevic @ 09.04.2006. 09:46 ] @
Pa on i govori za mig33.
Sad su smanjili, nije vise 3$ neko 1$
A pogledaj njegov profil, ima 5 postova i samo ide copy/paste :)
[ rakijaman @ 17.10.2011. 00:28 ] @
ovo nije lose binu sms java aplikacija za free sms bilo kuda sa vasheg reg broja potpuno free bez reklama. Ima i za android ta app. Uostalom pogledajte
[ rakijaman @ 17.10.2011. 00:32 ] @
pa imate sms servis mJoy prakticno neograniceno slanje sms-a ka bilo kuda takodje sa vasheg reg broja, samo ide reklama uz sms. I da bi ste dizali kredit samo klikajte na reklame pa back i to je to