[ Nuklearni Vojvoda @ 11.07.2002. 13:33 ] @
Dakle radim u osnovnoj skoli, i treba da napravim dve jednostavne baze podataka, jedna je maticna knjiga, znaci podaci o uceniku, ocene svih razreda, par povezanih tabela,jedna lepa forme sa jeziccima, query itd.Druga je u vezi sa zaposlenima.
Zanimaju me dve stvari:Koliko da trazim para za to, ako uopste ima smisla traziti nesto?
A druga stvar je pitanje, kako da oduzmem dva datuma u Accessu.Pokusavao sam i datepart i dateadd (sa minusom) i datediff ali nikako da dobijem ono sto hocu.Ne mora resenje, samo mi dajte hint.
Hvala unapred
[ ventura @ 11.07.2002. 15:34 ] @
Nema smisla traziti pare za to jer je to posao od pola sata... a i nije nesto komercijalan...
[ Nuklearni Vojvoda @ 11.07.2002. 16:19 ] @
Pa dobro, meni ce trebati mnogo vise vremene posto sam pocetnik. Ali meni, s obzirom na to radim u prosveti znaci i manja suma novca, pa me zanima da li mogu da kazem nesto oko 50 DM ili ne vredi ni toliko.

Sta bi sa ovim datumom? Nemoguce da nije ugradjeno u Access tako nesto bitno!Znaci:01-01-2001 minus 01-01-1998 da daje 00-00-0003 ??
[ alex @ 11.07.2002. 16:50 ] @
Takve sitne stvari kao ta dva programceta se rade za slavu, a ne za pare..
[ Nuklearni Vojvoda @ 11.07.2002. 21:14 ] @
Slazem se sa tobom i razumem sta hoces da kazes, ali opet ima i ono da ne treba nista raditi besplatno jer drugi nece ceniti tvoj rad...
Hvala na odgovoru

Sta bi sa datumom, dajte neki predlog ;-(
[ dostanov @ 12.07.2002. 00:35 ] @
Pogledaj u PC-Press-u (jedan od prolećnih brojeva). Sećam se da sam čitao neki članak o tome kako Access tretira datume.
Takođe možeš pogledati i Access-ovu radionicu na sajtu www.praktikum.co.yu
[ ultraKeen @ 12.07.2002. 07:24 ] @
Citat:
ventura:
Nema smisla traziti pare za to jer je to posao od pola sata... a i nije nesto komercijalan...


svasta!
NISTA u vezi baza podataka nije posao od pola sata...
i da je figurativno receno - mnogo je neozbiljno!
[ dekys @ 12.07.2002. 09:51 ] @
Mozda izgleda prosto ali nista nemoj raditi za badava. Mozda ti je glupo da razis pare ali nemoj da se stidis i da od poslodavca trazis da ti kupi nekakvu knjigu za koja ce ti koristiti tokom rada (pa makar i tih pola sata) i koja ce ti ostati kasnije! To je jedan od nacina da ti se rad isplati!
[ degojs @ 19.07.2002. 06:04 ] @
Pa naravno da ces da trazis da ti se plati.
Ovi sto rade za slavu, njih posalji na neku omladinsku radnu akciju ili tako nesto.
Ne daj Boze da si ovde gde ja, pa da nekom predlozis da ti nesto programira za dzabe... :)))))))))) Neko bi te tuzio za uznemiravanje hehehe

pozdrav:)
[ degojs @ 19.07.2002. 06:13 ] @
I da ne bi bilo da samo pametujemo da li da naplatis ili ne... :)

d = DateDiff("d", "01-jan-1991", "01-jan-2001")
MsgBox (d)


[ sanibo @ 19.07.2002. 13:16 ] @
Posao je posao, pa ma koliko mali bio. Mozes za to dobiti jedno 1200-1500 din.
Ko ne ceni sebe ni drugi ga nece ceniti!!!
Evo ti primer kako da oduzmes datumeovo je u SQL modu)
Prikazati imena i prezimena svih radnika i izračunati koliko ko ima radnog staža u danima mesecima i godinama.

SELECT Radnik.Ime_rad, Radnik.Prezime_rad, Radnik.Dat_zaposlenja, Now()-[Dat_zaposlenja] AS Radni_staz
FROM Radnik;

PS: Ovo radi na prvi pogled, hoću reći sa približnom tačnošću. Dobićeš rezultat u godinama tačan, u mesecima verovatno tačan i u danimaverovatno sa greškom. Greška će biti za onoliko dana koliko izmedju dva datuma ima prestupnih godina.
Ako ti koji dan u rdanom stažu ne znači ništa onda je OK.

[ degojs @ 19.07.2002. 15:18 ] @
>PS: Ovo radi na prvi pogled, hoću reći sa približnom tačnošću. Dobićeš rezultat u
>godinama tačan, u mesecima verovatno tačan i u danimaverovatno sa greškom.
>Greška će biti za onoliko dana koliko izmedju dva datuma ima prestupnih godina.
>Ako ti koji dan u rdanom stažu ne znači ništa onda je OK.

Ako je broj dana u radnom stazu pa cuj... a ako je broj dana za neki kredit i slicno???

Ma evo bez greske:

SELECT Table2.datum1, Table2.datum2, DateDiff("d",[datum1],[datum2]) AS brojdana FROM Table2;

Ako je datum1 npr 1-jan-1991 a datum2 1-jan-2001
polje brojdana ce biti 3653, dakle uracunata su i 3 dana iz 3 prestupne godine (92,96 i 2000.)

pozdrav:)