[ Ucenik25 @ 12.05.2005. 07:34 ] @
Zelim da kupim laptop ali me interesuje gdje su najjeftiniji. U Americi, Zapadnoj Evropi ili...?
[ zus @ 12.05.2005. 07:39 ] @
Verovatno u Singapuru.
[ Ucenik25 @ 12.05.2005. 07:47 ] @
Mislim na USA, Zapadnu Evropu ili nase okruzenje...

U Singapuru nemam nikog. :(
[ JOJO847 @ 12.05.2005. 11:08 ] @
mislim da ti se to ne isplati baš. koliko češ uštediti pri kupovini toliko češ se namučiti da to dovedeš do "naših" krajeva.
[ vindic8or @ 12.05.2005. 17:03 ] @
^ jea. kupi ovde. izaci ce te otpr. isto kao i preko+carina, samo uz mnogo manje cimanja i cekanja.
[ nakoch @ 13.05.2005. 03:14 ] @
ako ti granica nije problem,frend mi je reko da su u USA cene smeshne.Ako imas nekog u Italiji,mozes i odatle....konkretno sam cuo za neke Dell-ove modele,a kad im je akcija i kad su na popustu onda je to prava stvar.....naravno ako mozes da nadje i nesto "ispod zita",onda je to najbolje.
[ Ucenik25 @ 13.05.2005. 07:08 ] @
Iz USA bih mogao naruciti, a granica nije problem, laptop se valjda moze unijeti kao licna stvar.

Nego, kako onda ide sa garancijama?
[ SpasojeGredic @ 19.09.2005. 18:38 ] @
Naravno da se moze unijeti samo ga izvadi iz kutije. Inace imas mnogo veci izbor i mnogo jace modele od onih koji se ovdje nude po mnogo manjim cijenama.
[ Mister_rap @ 19.09.2005. 23:22 ] @
Taiwan Rules :) Ma kupi bre Lap Top negdje po Srbiji. Ponuda zaista nije ni malo losa. Ako ga uzmes u USA sta ce ti garancija ako moras da ides u New York da ga servisiras...
[ Kosta ******um Rex Persia @ 19.09.2005. 23:33 ] @
Upravo tako,poslušaj čoveka.
[ SpasojeGredic @ 20.09.2005. 01:06 ] @
Pa ako kupis na primer hp notebook vjerujem da ovdje mozes odraditi servis u predstanistvu. Ne zivimo prije 50 godina.
[ Cyman @ 20.09.2005. 08:27 ] @
Upravo tako. Danas mnogi proizvodjaci imaju "internacionalnu garanciju" sto ce reci da nisi vezan za servis u zemlji gde si laptop kupio. Registrujes se (putem neta) na njihov server prilikom kupovine laptopa i - to je to. Gde god ima predstavnistva i zvanicnog servisa, garantni rok je vazeci. To uostalom i pise u tehnickoj dokumentaciji koja dolazi uz novi laptop.
[ Mister_rap @ 20.09.2005. 11:27 ] @
Citat:
Cyman: Upravo tako. Danas mnogi proizvodjaci imaju "internacionalnu garanciju" sto ce reci da nisi vezan za servis u zemlji gde si laptop kupio. Registrujes se (putem neta) na njihov server prilikom kupovine laptopa i - to je to. Gde god ima predstavnistva i zvanicnog servisa, garantni rok je vazeci. To uostalom i pise u tehnickoj dokumentaciji koja dolazi uz novi laptop.


Tano. Mada u Crnoj Gori fakticki da nema predstavnika jacih firmi Inace ovo govori da covjek moze da ode direktno u prestavniste a ne u USA i naruci odredjeni model u koliko ga nemaju u ponudi. Jel tako?
[ SpasojeGredic @ 20.09.2005. 18:03 ] @
Nije isto predstavnistvo i zastupnistvo:), nadam se da sam rekao kako treba. Svaka firma ima nekog ko je njihov diler ali mislim da nema svaka predstavnistvo. U predstavnistvu mozes naruciti sta zelis ali cijena nece biti kao u zemljama sa strane. I naravno u predstavnistvu mozes odraditi i garanciju.
[ Mister_rap @ 20.09.2005. 20:46 ] @
Citat:
SpasojeGredic: Nije isto predstavnistvo i zastupnistvo:), nadam se da sam rekao kako treba. Svaka firma ima nekog ko je njihov diler ali mislim da nema svaka predstavnistvo. U predstavnistvu mozes naruciti sta zelis ali cijena nece biti kao u zemljama sa strane. I naravno u predstavnistvu mozes odraditi i garanciju.


Naravno. Ali posto sam rekao predstavnisto.... Sto se tice cjene pa naravno da ispane veca nego u inostranstvu ali sagledaj malo sire. Avionska karta + viza + maltretiranje + carina... Definitivno se vise isplati kupiti ga ovdje.
[ SpasojeGredic @ 20.09.2005. 21:39 ] @
To naravno, niko nije lud da ide samo zbog notebook-a. Ali ako vec neko ide ili dolazi zasto da ne.
PS: pomozite malo u topicu o pavilionu:) 2-3 topica nize
[ Mister_rap @ 21.09.2005. 21:34 ] @
Ej nisam ni primjetio da je covjek postovao ovo 12.05.2005. u 08:34. Iskreno mislim da se odlucio mnogo ranije nego sto smo mu mi dali odgovore :)