[ Rodd @ 13.07.2002. 15:01 ] @
Posto znam da dosta ljudi, iako se bave nekom granom IT-ja, nije upuceno u VI (AI), zelim samo da navedem sta uglavnom spada u to. Naravno, granica nije jasna, tako da ima tu i jos stvari, ali ovo je danas najustaljenija podela:

1) Ekspertni sistemi
2) KDD (Knowledge Discovery in Databases) ili Data Mining
3) Intelignetni agenti
4) Neuronske mreze
5) Semanticki internet (meni licno najzanimljivija stvar, the next big thing)

Reci cu samo da do ove godine nisam znao nista o AI. Onda sam na VETS odslusao taj predmet kod Prof. Vladana Devedzica, sa FON-a (mozda najvece AI face kod nas) i sada vec mislim da ce mi to biti zivotno opredeljenje.
[ Boris Stevanovic @ 13.07.2002. 15:19 ] @
U kojoj godini se to slusa na vets ? I koliko (pretpostavljam I semestar i manje) ?
[ Rodd @ 13.07.2002. 20:15 ] @
U III semestru.

Ali nemojmo o tome ovde, nego pravac www.vets.du.yu, pa pogledaj plan i program NRT-a. U pitanju je predmet Inteligentne Racunarske Tehnologije.
[ Boris Stevanovic @ 14.07.2002. 12:53 ] @
Da znam za taj sajt. Inace adresa je http://www.vets.edu.yu . Posto nemam neko lepo misljenje o toj skoli nisam zeleo da se zamajavam.
[ cedomir @ 15.07.2002. 03:06 ] @
AI se bavi jos i

fazi logikom,
genetickim algoritmom,
inteligentnim agentima,
masinskim ucenjem uopste,
prepoznavanjem govora

i jos gomilom stvari
[ neshns @ 11.10.2003. 09:45 ] @
Pa, zeleo bi da te pozdravim medjutim ne znam ti ime ali vidim da imamo slicno interesovanje inace ja sam student Fakulteta Tehnickih Nauka-FTN-a u Novom Sadu, a ime mi je Nenad. Citao sam dosta o VI i veoma me zanima ta oblast, pa nadam se da bi mogli da vodimo interesantnu debatu o tome. Pozdavljam te i nadam se da cemo se cuti.
P.S. Jesi li citao knjigu pokojnog profesora Jockovica?