[ voyager @ 15.07.2002. 03:24 ] @
Pre nego sto izlozim problem par podataka o platformi na kojoj se sve to desava:
PIII 650 MHz (Copper, FSB 100MHz),
Abit BE6 II,
384 MB SDRAM (2-2-2)
Maxtor D740X-6L (40GB)
Teac CD-W54E (4/4/32)
Matrox G-400 32MB (driver 5.72 WHQL),
Creative SB Live! (driver 5.12.01.3509 WHQL),
Lucent Win modem (generic driver 6.00)
Svi driveri su najsveziji sem drivera za modem.
OS: Windows 2000 Professional (SP2). Nije u pitanju verzija sa s/n: RM233-... mada je i sa tom verzijom situacija bila identicna. Swap je fiksiran na 256MB. Isto se desava sa svim verzijama DirectX zakljucno sa 8.1 verzijom.Redosled instalacije je standardan, Znaci: Win2k pa SP-ovi za Win2k, pa najoviji DirectX, onda ostali driveri.
Cim unesen pedesetak razlicitih "Artistic text-ova" sastavljenih od po par slova ili importujem nekoliko .cdr file-ove masina se uzasno uspori. Napominjem da se ne radi o komplikovanoj vektorskoj grafici, naprotiv sve je vrlo elementarno!Ako recimo snimim file i zatvorim ga, pa ga ponovo otvorim sve proradi standardnom brzinom. Probao sam i sa razlicitom kolicinom memorije dodeljenoj Corel-u (25/75/100%) ali se nista bitno nije promenilo!
Inace sve se identicno desava i na Windows XP Pro. Isti problem postoji i na CorelDRAW 9 ali sam tamo to delimicno resio instaliranjem SP 1 i 2 (usporenje je manje izrazeno). Rekoh da isto probam i na Corel-10. Medjutim, pri pokusaju instaliranja Service Pack-a 1 na CorelDRAW 10 (s/n: D10NR-3284....) dobijam poruku sledece sadrzine: CorelDRAW 10 aplication is active. Please close the aplication and try to run SP.... To se desava i pod win2k i pod winXP-om. Naravno da nista od Corel aplikacija nije aktivno jer je masina recimo tek butovana. Rekoh mozda je nesto rezidentno kao npr. Registration Reminder pa sam i njega iskljucio preko nekog utility-a. Ni to nije resilo stvar!
Pored s/n postoji i PIN code koji se dobija po registraciji Corel-a koji ja naravno nemam a cini mi se da je on upravo kljucan u celoj prici oko instalacije SP kod Corel-a 10.
Trebam da pomenem da se apsolutno identicno desavalo i na masini P4 1.6A + Intel D845BG + 512 MB PC2100@266MHz koja je takodje bila nahranjena najnovijim INF update driverom i Application Acceleratorom 2.2.
Ispada da se Corel bas ne slaze sa NT baziranim Windows-ima. Ali da li je moguce da se sve identicno desava sa dve verzije Corel-a i dve verzije OS-a. Inace sve ostalo ukljucujuci i igre radi perfektno!!!
Svaki savet je dobrodosao.
[ bOkIcA @ 15.07.2002. 04:11 ] @

Sve to sto si napisao me buni, radim u Corelu jako dugo (od 2-ke) i imao sam raznih problema, ali ne i takav.

Nedavno sam presao na 10-ku (pod XP-om) i digao oba SP-a bez ikakvih problema.

Ne vidim neko konkretnije resenje nego da probas da nadjes drugu instalaciju.
[ Almedin @ 20.10.2002. 20:54 ] @
Imam Corel 10 i Win XP. Corel 10 mogu pokrenuti samo kao administrator inače javlja grešku. Pokušao sam promijeniti ovlasti za direktorije koje koristi Corel i za ključeve u registriju ali prolem nisam riješio. Corel sam instalirao kao administrator.

Kako da pokrenem Corel kao običan User.
[ kUdtiHaEX @ 20.10.2002. 21:38 ] @
Predji na Corel 11. Klasicne situacije usporenja i pucanja su sada proslost
[ mzaklina @ 23.10.2002. 08:45 ] @
Imam Corel 10 na Win 98,kako da instaliram Corel 11?Da li da najpre obrisem ovaj stari ili moze i neki upgrade?