[ darkofdoom83 @ 17.07.2002. 12:25 ] @
Interesuje me da li mogu da namestim na Siemens s35 da odbije poziv
sa odredjenog broja? Znaci ne sve pozive vec samo odredjene.
[ Krsta @ 21.07.2002. 00:30 ] @
Nema sanse.
[ Bad Habbit @ 21.07.2002. 10:15 ] @
Nemoze to da se uradio ni na jednom SIEMENS-u,a koliko ja znam ni na jednom drugom telefonu. Bilo je nekih najava da bi na SIEMENS-ovoj x45 seriji trebali uvesti u nekim novim verzijama software-a takozvanu opciju CALL FILTER koja bi trebala upravo to da predstavlja ali za sada nema nista od toga. Naravno uvek su ti na raspolaganju one fore za postizanje tog efekta ali malo je sve to komplikovanije.
[ darkofdoom83 @ 21.07.2002. 17:10 ] @
Koje su to fore ?
[ MatezYU @ 22.07.2002. 23:45 ] @
Koliko sam ja video Siemens x35 serija ima mogucnos CALL SCREENING-a. To ti je kao neka vrsta filtera da ti se ne cuje zvono telefona na odredjenim brojevima. Nisam do kraja provalio ali pogledaj pod opcijama. Trebalo bi da ima tako neku svrhu. Pozdrav!
[ Bad Habbit @ 23.07.2002. 09:08 ] @
Pazi, imas dve fore koje se manje vise svode na isto ali su ipak dve. Prva je da ukljucis CALL SCREENING koji predstavlja opciju koja omogucava da telefon zvoni po onim parametrima po kojima je podesen ukoliko neko ko zove ima svoje mesto u tvom imeniku. Znaci recimo ja te zovem i mene imas u svom imeniku, tebi ce telefon lepo zvoniti, a ukoliko te zove neko koga nemas u imeniku telefon niti ce zvoniti, niti ce vibrirati, samo ce se na ekranu pokazivati broj koji te zove. Na taj nacin mozes omoguciti da te samo ljudi iz imenika zovu a ostali da te neuznemiravaju.
Druga fora je vrlo slicna prvoj i svodi se opet na isto. Znaci u imenik sve brojeve snimis recimo kao normalne brojeve, a neke brojeve koje neces da mogu da te zovu snimis kao VIP, nadam se da znas kako se to radi. Onda za VIP podesis da ti telefon niti zvoni, niti vibrira i neko ko te zove iz VIP imenika jednostavno ne moze da "natera" telefon na bilo koju vrstu signalizacije.
[ darkofdoom83 @ 23.07.2002. 11:13 ] @
Aha,razumem..Ja sam hteo da kad me zovu njima kaze ona mashinerija
u Mobtelu da "vas broj nije dozvoljen" ili slicno :)
[ Bad Habbit @ 23.07.2002. 12:20 ] @
Pa znam ja da bi ti to hteo, ali to ne moze. Najblize tome sto se moze uciniti i to na svim telefonima je upravo ovo sto sam ti rekao i to se moze samo na SIEMENS-u.
[ vivicav @ 23.07.2002. 12:50 ] @
Pa i nije da moze samo na Simensu.Svaki Erikson ima mogucnost pravljenja liste sa brojevima za koje si dostupan, tj. za koje ce zvoniti.Svi ostali ce dobiti ton zauzeca, tj. biti odbijeni.
[ darkofdoom83 @ 23.07.2002. 13:38 ] @
Taj call screening sam provalio,nije lose.Ipak,cuo sam od jednog kolege
da može da se uradi to što sam napisao ("vaš broj...."),pa zato i pitam.
Ovo odbijanje poziva je još bolje urađeno na Eriksonu,pošto odbije poziv.