[ pyc @ 23.05.2005. 10:03 ] @
potrebna mi je sto kvalitetnija veza, pogotovo bitan upstream. da ako pise da je 128, da bude toliko (15 k/s)... i mali ping.
[ Mister Big Time @ 23.05.2005. 10:57 ] @
Tesko da ti neko moze reci to sa sigurnoscu... bar za sada... za jedno pola godine kada se iskristalise stanje... mozda.
Jer svako ima adsl kod jednog provajdera.. i svako ce reci da mu je OK ili sta vec... retko ko je probao vise provajdera za ovo kratko vreme od kako je adsl aktuelan.

Tip: gledaj da ides kod provajdera koji ima sto manje adsl korisnika... znaci ovi neexponirani.
[ Milan Andjelkovic @ 23.05.2005. 14:44 ] @
Teško da ćeš naći tako nešto, jer sama ADSL tehnologija podrazumeva smanjen realni protok, kao što je markom objasnio u ovoj poruci.
[ MyWay @ 23.05.2005. 19:07 ] @
Citat:
Milan Andjelkovic: Teško da ćeš naći tako nešto, jer sama ADSL tehnologija podrazumeva smanjen realni protok, kao što je markom objasnio u ovoj poruci.

Nije baš tačno, što je i objašnjeno u toj istoj poruci.
[ Milan Andjelkovic @ 24.05.2005. 21:17 ] @
Misliš u trećoj poruci ispod linkovane? :)

Da, video sam taj podatak i ranije, i stvarno ne sumnjam da konfiguracija jeste takva.
Medjutim, moje dosadašnje iskustvo pokazuje da se definitivno ne može iskoristiti propagirani adsl protok u organizaciji korisnik - Telekom Srbija - provajder (a to iskustvo se ne zasniva na jednoj, ličnoj konekciji, već na popriličnom broju istih, testiranih na odgovarajući način).
Pritom je i markom napomenuo u sledećem postu:
Citat:
Lepo si rekao sa rezervom... Veoma zavisi od profila saobraćaja. To, na čalost, nije egzaktna nauka.

Iskren da budem, nemam dovoljno iskustva, a ni znanja, da pričam o stepenu egzaktnosti ove računice, ali imam dovoljno praktičnog iskustva da kažem da realna situacija nije takva da je moguće izvući propisani protok. Koji su sve faktori u igri, ne bih znao da kažem.
[ Variator @ 26.05.2005. 19:20 ] @
Provajderi su manje vise slicni. Verovatno Sezampro, Eunet, YUBC pripadaju vodecim.
U svakom slucaju, kao sto sam vec pisao na ovom forumu, Beocity je najgori ISP pa i po pitanju ADSL-a. Treba ga izbegavati u sirokom luku. U stvari tesko da se i mogu nazvati provajderom. Mozda Ovajderom, jer jedino oni imaju vajde od cele stvari. Korisnici sigurno nem zbof vec pomenutih muljavina oko dinamickog IP-a. treba se ipak drzati firmi koje imaju vise od 3 zaposlena.