[ Informator @ 18.07.2002. 21:04 ] @
Da li programi koji softverski hlade CPU poseduju neke lose strane? Koristim CPUIdle i stvarno mi je smanjio t za nekih 10ak stepeni, ali opet me zanima da li mogu da ostete CPU?

Thanks,
Jovan
[ Mihailo @ 18.07.2002. 21:48 ] @
Koliko ja znam nema nikakvih posledica po CPU, jer se "hlađenje" CPU softverom radi tako što program pošalje instrukciju CPU-u (kada je ovaj idle) koja ima za posledicu prestanak procesiranja komandi (koje se inače obavlja besprekidno, čak i kada ti kao korisnik nisi aktivan) dok se ne dogodi neki događaj, tipa pomeriš miša ili nešto ukucaš. Recimo da je CPU na stand-by-u u tom periodu. Možda hardveraši znaju bolje da objasne :)
[ srki @ 19.07.2002. 00:21 ] @
Savetujem ti da iskljucujes CpuIdle kad igras quake ili neku drugu zahtevnu igricu. Moze samo da ti koci i da te zeza. Posle ga ponovo ukljucis kada prekines igranje. Dok se igras ionako ti ne bi koristio jer maltene uopste ne bi procesor isao u IDLE mode.

[ Informator @ 19.07.2002. 14:30 ] @
Zahvaljujem obojici na odgovoru
[ Miroslav Cvejić @ 20.07.2002. 18:58 ] @
Zar nema opcija "Disable on high CPU usage" ili tako nešto?
Koliko se ja sećam on se sam isključi kada provali da pravi više štete nego koristi, tj. kada se igra neka igra ili pak pakuje DivX ili tako neštp, kada je zauzeće procesora >90%...
[ sarca @ 22.07.2002. 01:34 ] @
Nema štete, ali nema ni Bog zna kakve koristi...
Ako pokreneš intenzivne aplikacije, beskoristan je, jer procesor nema "prazan" hod. S druge strane, ako ne ganjaš procesor, nema ni pregrevanja, pa će i sam kuler da posluži.
Ukratko, dobro hlađenje - dobar kuler.

Usput, probaj da pustiš MP3 sa uključenim CPUIdle-om.
[ Informator @ 27.07.2002. 22:09 ] @
Citat:
sarca:
Usput, probaj da pustiš MP3 sa uključenim CPUIdle-om.


Probao sam, i nastavlja da ga hladi. Procesor radi okruglo 20%, a 80% idluje.
[ chivitli @ 30.07.2002. 22:31 ] @
Ja koristim VCool i isto hladi za 10 stepeni u idle. Jedino ne valja sto je optimizovan samo za KT133 cipsete, pa na ostalim i nema neke svrhe koristiti ga