[ dreamer-type @ 19.07.2002. 17:52 ] @
U dilemi sam koji monitor od ova dva da uzmem, Hansol ima ravan ekran ali kazu da Hansol kao firma nema kvalitet, dok je Samsung standardno dobar... Ima li neko iskustva sa nekim od ovih monitora?
[ jc denton @ 19.07.2002. 19:38 ] @
Zemljak, pozdravljam te i dobrodosao na forum.

Hansol je po meni bolji izbor iako ova dva modela spadaju u istu klasu. To je moj stav iz prostog razloga sto pomenuti model Samsunga nema dovoljno osvetljenje slike vec u startu, a za kasnije da ne pricam. Takodje je osetno bolja ostrina slike na Hansolu, po meni.
I na kraju, ne slazem se sa kontantacijom da je Hansol firma sa losim kvalitetom.

pozdrav
[ McKracken @ 19.07.2002. 20:01 ] @
Kad poredis ova dva, Hansol je definitivno bolji, jer je S serija samsunga jako slabasna ..

Ako gledas neke druge, Samsung je u profesionalnoj klasi neuporediv (ali i znatno skuplji) npr 757P je fantastican monitor (ja koristim 750P na jednoj masini i prezadovoljan sam)

[ @ 19.07.2002. 22:19 ] @
Za male pare a idealan SAMTRON 76V/17". U Jugodati-Bgd.
[ Marvin Freestyle @ 22.07.2002. 00:16 ] @
Re: Hansol 720EDT Dynaflat vs. Samsung SyncMaster 753s
Za male pare a idealan SAMTRON 76V/17". U Jugodati-Bgd.

Ako chesh neshto za male pare onda je moja preporuka LG StudioWorks 773N, Hyndai ImageQuest v770 ili NEC MultiSync v721. S tim shto meni nekako najsimpatichniji owaj NEC, Hyndai najlepshi dizajn i neshto lepshe boje, ali manja vidljiva dijagonala (oko 15.7), a LG mu nekako dodje najstandardniji ...
[ Marvin Freestyle @ 25.07.2002. 13:38 ] @
Ako ikoga interesuje, evo bash chujem da je danas cena za Hansola E, otishla brda dole. Znachi, sada je pravo vreme za kupovinu.

Mada, ja za sebe Hansola nikada nebih uzeo. Zbog A i P serija sam prestao da ga radim, jer mi se toliko njih vratilo na reklamaciju da to nije normalno. Samsung je ono ... ne znam pojma ... drze mu cenu zbog reklame ERCa, mada su i oni otishli dole pre nekog vremena. Treba razmisliti o NECu, eventualno VisionMaster, a i Eizo se ponovo vratio u YU.

Ali ... ja sam zabatalio CRT-ove ... ;)
[ hanibal @ 25.07.2002. 14:10 ] @
Care iskreno ti preporucujem HANSOL jer je izuzetno kvalitetan,jer ja ga koristim vec 1,5 god i super se pokazao!