[ hiberfil @ 30.05.2005. 15:05 ] @
pre neki dan doshli su mi ljudi iz panline provajdera da mi provere jel imam uslova za wireless net... popeli se na krov zgrade i ispostavi se da je jedini AP sa kojim imam optichku vidljivost malo daleko (u NS, ja sam na novom naselju kod doma zdravlja, a AP je u cara dushana...). Tu su meni oni prosuli prichu da zbog te udaljenosti moram da uzmem neku jachu antenu koja koshta oko 100 evra... a onda bi mi tako sve u paketu sa montiranjem te opreme naplatili preko 200 evra. Meni je to malo neverovatno da poverujm, s obzirom da znam jednog lika koji je antenu napravio bukvalno od limenke u koju je bila upakovana bonito kafa!!! Veza mu je fenomenalna, znachi skroz stabilna i chovek je prezadovoljan...
Dakle moje pitanje je da li mi zaista treba ta skupa antena ako je AP udaljen? Ne zhelim dadajem 100 evra za neshto shto je nekoga koshtalo bukvalno 100 din...

Drugo pitanje ima veze sa kablovskim internetom, zvao sam SBB da se raspitam oko toga i kazhu da moja zgrada nema potrebne instalacije. a mene zanima da li za kablovski net stvarno trebaju posebne instalacije?? Kablovsku televiziju komotno gledam vec godinama, a pre oko godinu dana su stavljali nove instalacije...
[ Cyberghost @ 30.05.2005. 15:20 ] @
Kolika je razdaljina (odprilike) da li ima opticke vidljivosti ... Ja znam
lika kome Kantena (od NesCaffe) radi na 1200m, pa sto nebi i tebi.
[ djricky @ 30.05.2005. 18:46 ] @
Sve odgovore na ovo (i druga) pitanja mozete naci u forumu http://www.elitesecurity.org/forum/70

hvala...
[ IzzY @ 31.05.2005. 13:00 ] @
Novi Sad ima sjeban etar + ap na koji bi se ti kachio je odma pored Neobee pojachala. Shto se tiche neskafe batali to..u NS je to skoro pa neupotrebljivo. Ako zhelish da ti sa naselja radi panline, treba ti neki fancy 24db grid ili HL2424 ili ekvivalentni andrew. HL2424 koshta malo preko 80 eura, andrew preko 140 eura....



ZASHTO PANLINE???

[ hiberfil @ 05.06.2005. 23:46 ] @
[qoute3]Kolika je razdaljina (odprilike) da li ima opticke vidljivosti ... Ja znam
lika kome Kantena (od NesCaffe) radi na 1200m, pa sto nebi i tebi.[/quote]
pa otprilike nije vishe od 1500m vazdushnom linijom...

[ ns-c0de @ 06.06.2005. 05:53 ] @
Mani se kantena. Jedino čime bi od pravljenih stvari mogo da uštediš je kombinacija sat dish + biquad.. Imaš ih po netu, ali budi spreman na mnooogo zajebancije.
[ eki_yu @ 06.06.2005. 06:44 ] @
Daleko je to. Ima problema u kacenju na taj AP i sa upola krace razdaljine ...