[ vlada13 @ 23.07.2002. 00:15 ] @
Odluchio sam da qpim TV kartu pa me interesuje koju bi mi preporuchili, sa cenom do 80Evra? Moze i kombinacija TV/FM, sa i bez daljinskog,.... samo da je dobra sa prijemom
[ Miroslav Cvejić @ 23.07.2002. 00:50 ] @
Mogu bezbedno da ti preporučim bilo koju Pinnacle (miro) karticu iz serije PCTV. Nedavno su konačno posle 2 godine izašli WDM drajveri pa kartice rade kako treba. Do skoro su bile neupotrebljive. I za snimanje i za gledanje.
Dakle, PCTV Rave, Pro, Studio, šta god.
[ jc denton @ 23.07.2002. 03:28 ] @
I ja mogu sa sigurnoscu da ti preporucim istu karticu, posto za te pare kod nas bar, bolje nema.

Jedno je sigurno, i pored novih drajvera, ima da vidis muku dok je nateras da radi kako treba. Probao sam je na vise masina, sa razlicitim zvucnim karticama, ali je na svim masinama postojao konflikt sa zvunom karticom.

Mozda je bolje da negde iskopas stari dobri Genius Video Wonder Pro2 V2, bar se ni sa cim ne 'gadja' a i nekako imam utisak da daje kvalitetniju sliku.

Pozdrav
[ Nemanja @ 23.07.2002. 08:13 ] @
Najbolja slika koju sam imao od TV tunera u svom kompu
Ati Tv Wonder VE,Miro PcTv,Voodoo 3500 daje upravo tjuner na
Voodoo 3500 , a celu graficku karticu znaci Voodoo3+Tv tuner mozes
nabaviti za do 150DEM,sto se uklapa u limit koji si naveo.
Jedino sto uz nju ne dobijas daljinski, ali dobijas sve moguce A/V ulaze i
izlaze i slabije grebuje od gorepomenute MiroPcTv,ali ako ti je to bitno
onda se odluci za neki amaterski model za obradu slike DC10,DC30+, ako
se jos mogu nabaviti.

Pozdrav!
[ Miroslav Cvejić @ 24.07.2002. 02:39 ] @
Citat:
jc denton:
Jedno je sigurno, i pored novih drajvera, ima da vidis muku dok je nateras da radi kako treba. Probao sam je na vise masina, sa razlicitim zvucnim karticama, ali je na svim masinama postojao konflikt sa zvunom karticom.


Nije to do TV Tunera. već striktno do ploče.
ja sam uspeo na BX ploču da nakalemim TV Tuner, SB Live!, mrežnu karticu, SCSI kontroler, naravno grafičku, modem, IRDA i još gomilu periferija i da se ništa ne kolje... Gde ima volje(čitaj dovoljno IRQ) ima i načina!

Tako da, to nije mana kartica.
[ jc denton @ 25.07.2002. 00:12 ] @
E, jeste do ploce nego do cega bi bilo, ali kako onda genius TV kartica radi ok, a kad nju izvadim i stavim PCTV, sve zivo se 'pokvari' (realtek mrezna i xwave zvucna) ?

Mislim, pa ipak je nesto 'falichna' ta PCTV kartica ...
[ Miroslav Cvejić @ 25.07.2002. 07:02 ] @
Primer:

SB Live! na BX ploči NEĆE da radi na IRQ11. Kao rezultat toga kartica je izgorela, crkla, šta već, dok u isto vreme PCTV Studio nije hteo da radi ni na jednom IRQ osim 10. A SB Live! je hteo striktno na IRQ7 ili IRQ5!

A sad na KT333 SB Live radi na IRQ18 a PCTV IRQ19!!! Pazi ti to. I rade bez problema.

A još na staroj ploči samo u određenim slotovima su uopšte htele da rade kartice. SB Live1 u PCI2 a PCTV u PCI3. A sad stoje na dnu u 4 i 5 da bi GeForce mogao da se hladi bolje.
[ ||NeX|| @ 27.07.2002. 11:37 ] @
Meni treba kartica da je od marke ASUS, te da radi genijalno i imam Fm prijemnik i daljinski.
Cijena uopšte nije važna, samo da radi kako Bog zapovijeda.
Koja bi to bila?
[ MontSAT @ 27.07.2002. 13:33 ] @
Ne vjerujem da ima TV kartica marke Asus... Ja imam plocu Asus TUSL-2C, a nedavno sam uzeo TV karticu Leadtek WinTV 2000 XP i mogu ti reci da je slika odlicna, a radio prijem je jedan od najboljih sto sam imao prilike cuti. Cijena joj je 60 eura, a dolazi u punom pakovanju (kartica, cd, audio kabl za spajanje sa zvucnom, s-vhs kabl, radio-antena, cd). Interfejs je odlican, a moze da radi capture u kojem god formatu hoces (mpeg,avi...) Audio snimanje radi i u mp3 i u wav.
Jedini problem koji sam imao je da se klala sa Genius muzickom karticom...
Izvadim Genius TV tjuner radi, ubacim Genius - TV tjuner ne radi i uz to jaaaako se grije... Naravno, stvar se resava, makar sam je ja tako rijesio, promjenom IRQ-a. Promjena slota nije dala nikakve rezultate...
Eto, da ne dosadjujem vise...
[ deki999 @ 22.01.2004. 12:31 ] @
Citat:
sa i bez daljinskog

obavezno uzmite sa daljinskim, jer moze da vam radi i sa drugim programima. asus tv/fm ima daljinski (usb) koji moze da se koristi kao mis (pomera kursor).
Citat:
Probao sam je na vise masina, sa razlicitim zvucnim karticama, ali je na svim masinama postojao konflikt sa zvunom karticom.

potpuno tacno, posle jednog takvog slucaja, odlucio sam se za asus (i dobio 30€ kusura).