[ hodac @ 24.07.2002. 12:10 ] @
Od pre 2 sedmice imam strasan problem sa windowsom me.Cim se digne zakoci, ili samo mis zakoci, skenirao sam se sa 2 antivirus programa i nista, avp je nasao neke i/o probleme, u sustini, uspeo sam nesto podesiti pa je 2 dana lepo radio, ali sada ponovo ne mogu da zivim, cim ga dignem zakoci, manji problem mi je u linu, jer tu samo mis seta bez moje kontrole , proverio sam memoriju, ne bi trebala da bude, jer sam ga dizao posto imam dve sa obadve posebne. Sta bi mogao da bude problem i kako da ga resim.
[ Flasica @ 24.07.2002. 18:08 ] @
Windows koci,
Bez uvrede, ali sta je tu novo... Usput, kako si mogao da insaliras 2 antivirusa, skeniras disk, ako ti mis seta po svojoj volji, a win se kao i obicno rusi :)))
Ajde posalji malo detalja pa cu probati da ti pomognem...

Flasica
[ hodac @ 24.07.2002. 22:45 ] @
Pa, tada je manje kocio, a sada ne mogu da zivim, sad je malo stabilniji, znaci problem nije u virusu verovatno, nije u memoriji, sistem je stabilno radio 3,4 meseca, defragmentovan je redovno, mozda je problem sto na disku drzim 5 particija, u ovo se ne razumem ali pretpostavljam da moze praviti problem, jer su nastali relativno posle kreiranja 5.
[ acid burn @ 24.07.2002. 23:14 ] @
Koliko ja znam za Windows Me je to je jedna od " normalnih "pojava. Moj ti je savet ako ne moras da drzis ovaj operativni sistem na hardu, brisi ga i instaliraj ili 98 ili XP.Jedno vreme sam i ja radila pod Windows-om Me i dobro je da je to vreme proslo.
[ jc denton @ 25.07.2002. 00:00 ] @
Ovo je stvarno uobicajena pojava za Win. ALI, pre nog sto kazes da je Win los, pogledaj memoriju. Velika vecina ovakvih problema desila mi se upravo zbog lose memorije na veeelikom broju masina. Kad ovo proveris, sledeca je graficka i drajveri za nju.

pozdrav
[ vlada13 @ 25.07.2002. 00:52 ] @
Sasvim uobichajena pojava za Win Me. Samo mi josh reci da ti se ponekad chuje "klang" (zvuk koji potiche od HD-a) i odmah mogu da ti prepishem lek.
A reshenje je: NOV WIN, bilo koji drugi osim ME. E da, hibernate nemoj NIKAKO da koristish (UBIJA HD!, tj. pravi bed sektore). Meni je za nekih 20 podizanja napravio pola Mb bed sect. Moj savet, WIN 2000. Jeste da ne podrzava MNOOGOO stvari, ali meni odradjuje sve zashta mi treba.
[ dekys @ 25.07.2002. 01:04 ] @
To sto ti imas kao problem, po mom misljenju ne bi trebalo da je u pitanju hardver! I ja sam do skora na svojoj masini imao ME dok ga nisam ostavio dva dana da radi bez prestanka a onda je on napunio particiju i posle toga je HD non-stop nesto radio. skenirao sam diskove protiv virusa na sve moguce nacine sa svin i svacim ali nista, a onda xormatiranje i instalacija XP-a i da ne cuje zlo radi skoro savrseno!!! KOLIKO SAM SHVATIO SA MS NISTA NIJE SAVRSENO!
[ caiser @ 25.07.2002. 02:28 ] @
Dakle, da povucemo crtu: bato, savet svih nas je menjaj WinME. Ja bih ti preporucio 2000 ili XP jer bi morao da formatiras disk ako bi hteo da stavis 98.
Srecno!
[ Deep|Blue @ 25.07.2002. 03:37 ] @
Citat:
hodac:
Od pre 2 sedmice imam strasan problem sa windowsom me.Cim se digne zakoci, ili samo mis zakoci, skenirao sam se sa 2 antivirus programa i nista, avp je nasao neke i/o probleme, u sustini, uspeo sam nesto podesiti pa je 2 dana lepo radio, ali sada ponovo ne mogu da zivim, cim ga dignem zakoci, manji problem mi je u linu, jer tu samo mis seta bez moje kontrole , proverio sam memoriju, ne bi trebala da bude, jer sam ga dizao posto imam dve sa obadve posebne. Sta bi mogao da bude problem i kako da ga resim.


-Kakve i/o probleme ti je AVP pronasao?
-Koji AVP koristis?
-Koci li ti masina kad pogasis antivirus monitore?

-Kako si proveravao memoriju?

-To sto imas dva memorijska slota ti nista ne znaci. Dovoljno je da jedan slot malo posandrca i komp ce da pocne da pravi velika sranja.
-Nadji na net-u programcice za testiranje memorije (GoldMem, MemTest, Mem86 ...), pusti program da testira masinu jedno 10-20 sati pa pogledaj rezultate. Postoji velika verovatnoca da imas problema sa memorijom.
-Ako pod "linom" podrazumevas Linux, onda ti je najverovatnije malcice prsla memorija, ako imas srece jedan slot, ako nemas onda oba.
A ako si baksuz, mozda i ploca

[ hodac @ 27.07.2002. 22:24 ] @
Pronasao sam problem, flashovao sam bios , ukjucio zastitu od virusa, i pronasao boot virus, formatirao sam sve particije, kreirao jednu veliku i sad sve radi.