[ nIce Cream @ 02.06.2005. 02:10 ] @
Probao sam neobee wireless, cisto da proverim to sto iznogud okolo stalno propagira...

Soho paket 512kbps.
Celih mesec dana sam forwardovo neke portove na taj link, pa jedno vreme i sve.
Avereage je bio ~100kbps, iako je stalno nesto letelo ka njemu.
Samo cu napomenuti, da je u test periodu od 36 sati, 512kbps bilo zakucano do daske, cim je prosao pomenuti test period, protok je uglavnom bio avereage...
Posle sam pokusavao da menjam uredjaje (cisco Aironet350, AWAP 600G - ateros, dlink900) i nista bolje rezultate nisam dobijao ni sa modifikacijom raznih parametara.

Da ne govorim da imaju gomilu rupetina u sistemu, pocev od toga da im je ceo wireless bridgovan (sramota), nigde nema izolacije klijenata, tako da vam se ladno desi da flesujete tudji uredjaj slucajno primera radi.
Zatim, da ne govorim da sam upao njihov canopy, sasvim slucajno pri pokusaju da pristupim svom uredjaju, koji (eto opet sramote) naravno nije imao password. Javio sam liku koji je tamo neki baja, pa se nadam da su to ispravili...

Jos jedan poklon svima vama, pa se grbavite za net od neobee-a, mozda ce ih "objavljivanje" (mada je mozda neko ovo vec pre napisao, ali ja slabo pratim ovaj forum) ove rupe naterati da zaposle nekog ko ima malo vise materije u glavi:

Pribavite Wellenreiter komadic software-a (http://mesh.dl.sourceforge.net...eiter/Wellenreiter-v1.9.tar.gz) i prism2, orinoco ili cisco karticu.
Jednostavno povatavajte jedno vreme po vazduhu klijente sa nekom slabo usmerenom antenom. Nabavite nekoliko MAC adresa asociranih na neki od njihovih APova.
Klonirajte pribavljenu MAC adresu, i upadnite na odgovarajuci AP.
Povucite IP od dhcpa, i dobicete naravno, javni IP i odgovarajuci GW kroz koji imate 64kbps.
Naravno, necu vam ni spomenuti da mozete da bridgujete karticu sa kojom ste se nakacili na njih, i pustite dzabe net na celu svoju mrezu, i naravno, svako ce imati svoj javni IP i 64kbps (assignovace vam dhcp), koji jest da su shapovani sramotno, ali bolje i to nego dialup. Jos jedna varijanta vam je da uzmete (budjavi) ovislink 1120, klonirate MAC na wi interfejsu, zakacite se na njihov AP i samo ga zakacite na switch.

Ovako ne kradete internet od pojedinaca, vec od samog provajdera... Ovo je dokaz rezanje troskova na strucnosti ljudi, zna itekako da stvori deficit. Gazdo neobee-a, menjaj "strucni" kadar

Opsti utisak o neobee-u: ...

Trenutno testiram panline.net, pa cu da javim kako oni sljakaju.
Ako neko zna jos nekog wireless ISPa vrednog pomena, neka mi javi, da probamo i njega....
[ weetah @ 02.06.2005. 21:24 ] @
Dakle, ne mogu a da izdrzzim...

Prvo, moram priznati da je neko uspeo da nadje gori nick od mog... Mislim... Lep Krem? bwahahaha

Drugo, nikad nisam branio neobee, ali ljudi rade korektno, bog zna shta si ti radio pa ti ne radi. Josh si ti mali i ne kontash. Evo ja imam megabit prema njima, SOHO i radi ko popizdelo, non stop je zakucano na 128 kb/s. Mora da si ti neshto nesretno spojio.

Trecce: shto je ovislink budjav? To je bre najbolji uredjaj ikad! To mora biti da si ti OPET neshto nesretno spojio. Munja bre, radi sve radnje, nema nikakvih opcija (nikad nisam voleo opcije, samo se zbunim)

A taj Cisco i te gluposti... koji cce ti to? To je bre djubre... sve je to djubre... i cisco i dlink i onaj shit breeze, sve bi ja to zakonom zabranio... Ovisnik rulez!
[ tbb @ 03.06.2005. 09:07 ] @
Weetah, nemoj da se nerviras zbog napaljenih klinaca sa muzgama od sladoleda oko usta. ili to mozda nije sladoled?

U svakom slucaju, ja sam taj 'lik koji je tamo neki baja', Coing. Ocigledno da nemas dovoljno sive materije u svojoj glavi, pa pametujes po forumu o user-izolaciji (sto je po mom misljenju pure bullshit, zabraniti share izmedju korisnika?), bridge-u (ni ne znas sta je to?), ili spoofin'-u? A kad smo kod laznih HMAC adresa, spooferi se vrlo lako otkriju, ako imas materije u glavi. I za tvoju informaciju Nenade, prvi spoofer na nasoj mrezi je 'vidjen' da padne u bajbokanu za koji dan (decxkonja iz Mitrovice, zloupotreba tudjih resursa i dobara, po krivicnom zakonu, do 3 godine zatvora + skidanje divxa = prekrsaj iz zakona o autorskim pravima, do 5 godina zatvora).
Dakle, lepo sto si nam ostavio adresu, broj telefona i JMBG, pa ako primetimo nesto sumnjivo, cisto da znam kome da se obratim.
A imam i jedan predlog za tebe Nenade: zasto ne otvoris sopstveni WISP, 100% secure, das svakom korisniku 2Mbps po 100 dinara godisnje, i budes 'super Baja', Robin in da Hood.
[ weetah @ 03.06.2005. 13:17 ] @
Ko? Ja da se nerviram zbog Lepog Krema (oko usta) ?

Ma da...

Garant on u dushi nije losh "baja", al eto zaleteo se u pogreshan pos'o, ne ide mu bash to, kladim se da stavlja BNC konektore, nije ni chudo shto ne radi. Htedoh mu predlozziti da proba sa chinchevima, ima na pijaci jeftino.

Josh je on mali, dobro je shto je lepo javno priznao da voli hakeraj, eto sad je popio upozorenje, pa cce se mozzda manuti toga. Koliko god da je maloletan i mozak-free, ne bih bash voleo da ga vidim u zatvoru. Verujem da cce sve to biti kristalnije u njegovoj glavi kad malo naraste, i pochne sam da zaradjuje za zzivot. Tatino sponzorstvo je verovatno lepa stvar, i svakako je bolje shto se, eto, bavi wirelessom nego da se drogira ko shto to veccina tatinih sponzora radi. Ja mu, inache, neke druge stvari zameram, al sad neccu o tome, nije red. Simpatichno je to shto je on tako drchan, samo cce se jednom zameriti nekom ko nije bash chist u glavi i kome mrak padne brzze na ochi nego nama, pa kad popije ccebovanje, biciklicu ili neku drugu vojnu zajebanciju, zakopchacce cibzar na ustima.
[ time @ 03.06.2005. 13:26 ] @
e da se i ja javim povodom ove teme nemam nameru da pljujem po bilo kome imam samo jedno pitanje.do juce su mi lepo radili p2p programi ali sada nece da rade.u pitanju su dc++ i emule.emule se retko konektuje ali i kada uspe da se konektuje imam low id.DC++ uopste nece da se konektuje.mislim da imam public ip i da nije do toga.sta bi jos moglo da bude?
[ nIce Cream @ 04.06.2005. 07:43 ] @
Veliki pozdrav za gospodina tbb-a, prodavca magle na veliko i gospodina weetaha, preprodavca magle.

Citat:

Drugo, nikad nisam branio neobee, ali ljudi rade korektno, bog zna shta si ti radio pa ti ne radi. Josh si ti mali i ne kontash. Evo ja imam megabit prema njima, SOHO i radi ko popizdelo, non stop je zakucano na 128 kb/s. Mora da si ti neshto nesretno spojio.


Da, imas megabit ka njima. Pitam se koliko jos klijenata ima na APu na koji si ti nakacen i koliko si morao da grickas smoki tbbu da ti omoguci da budes sam na shaping pipe-u. Verovatno pljuganje nije bilo dovoljno, pa je uz to pao i dogovor da ih branis po forumima u zamenu za cbq privilegije. Kada bi svi imali takve drugarske privilegije, neobee bi morao mnogo vise CIR-a da povuce nego sto ga sada ima, jedno 15x vise.
Budimo realni! Kakvi crni megabiti na 802.11b?! Ako ti vuces sa jednog APa pun megabit, svi ostali se nabiju u preostalih ~500KB/s? Verovatno svi klijenti imaju sjajnu opremu pa nema retransmisija, i to sve uvek radi bez greske. Jeste, kako da ne.

Citat:

Trecce: shto je ovislink budjav? To je bre najbolji uredjaj ikad! To mora biti da si ti OPET neshto nesretno spojio. Munja bre, radi sve radnje, nema nikakvih opcija (nikad nisam voleo opcije, samo se zbunim)


Da, ovislink verovatno izbacuje najkvalitetniju wireless opremu na planeti, i da, mora da sam ja nesto nesretno spojio.

Citat:

A taj Cisco i te gluposti... koji cce ti to? To je bre djubre... sve je to djubre... i cisco i dlink i onaj shit breeze, sve bi ja to zakonom zabranio... Ovisnik rulez!


Da, toliko o tvojoj kompetentnosti o komentarisanju uredjaja. Verovatno ti je ovislink u glavi.

Citat:

Ocigledno da nemas dovoljno sive materije u svojoj glavi, pa pametujes po forumu o user-izolaciji (sto je po mom misljenju pure bullshit, zabraniti share izmedju korisnika?)


"user-izolaciji"? Pa da, to je s*****. Bas je lepo kada po komercijalnoj mrezi namenjenoj za ozbiljan provajding lete netbios/windows networking paketi. Mislim stace nekome izolacija, to mora da je neko glupav izmislio.

Citat:

bridge-u (ni ne znas sta je to?)


Ma naravno da ne znam, a to sto ja, koji sam bio zakacen na dnevnik sasvim slucajno uletim na klijentski uredjaj (ista IP adresa), koji se kaci na B01, to nema nikakve veze sa primitivnim bridgovanjem 2 APa. Garant ti je trebalo 4 sata da provalis u koju, od dve vrsta rupa na switchu se bode RJ45 konektor. Posle toga ste morali verovatno morali da menjate konektor za napajanje, posto si dok si vezbao razglavio isti.

Citat:

. I za tvoju informaciju Nenade, prvi spoofer na nasoj mrezi je 'vidjen' da padne u bajbokanu za koji dan (decxkonja iz Mitrovice, zloupotreba tudjih resursa i dobara, po krivicnom zakonu, do 3 godine zatvora + skidanje divxa = prekrsaj iz zakona o autorskim pravima, do 5 godina zatvora).


E steta za decka, treba vam odati priznanje na tako plemenitom gestu.

Citat:

Dakle, lepo sto si nam ostavio adresu, broj telefona i JMBG, pa ako primetimo nesto sumnjivo, cisto da znam kome da se obratim.
A imam i jedan predlog za tebe Nenade: zasto ne otvoris sopstveni WISP, 100% secure, das svakom korisniku 2Mbps po 100 dinara godisnje, i budes 'super Baja', Robin in da Hood.


Vazi, javi mi se slobodno, udelicu vam par saveta samo zato sto mi je zao da gledam kako sa hiljade eura opreme rukuju pajseri, ili sarlatani koji samo cekaju da im istekne radno vreme pa da pale kuci.
Sto se tice tih 2Mbps za 100 dinara godisnje, da nije vas monopolista, mozda bi se to i desilo skoro. Jako mi je zao sto je verat vama prepustio "poslovanje" u NS, vama ce jedini spas biti da vas neko kupi, ali ocigledno niko nece.

Citat:

Garant on u dushi nije losh "baja", al eto zaleteo se u pogreshan pos'o, ne ide mu bash to, kladim se da stavlja BNC konektore, nije ni chudo shto ne radi. Htedoh mu predlozziti da proba sa chinchevima, ima na pijaci jeftino.


Zaleteo se u pogresan poso?! Koji posao? Kada zavrsim fakultet onda cu da se bavim poslom, a ne kao vi, da glumim ludilo i prodajem maglu pod imenom internet. Teski overseling linka ce vas kostati gubitka mnogo korisnika, samo je pitanje kad ce da shvate.
Samo se ti kladi, ide ti dobro za sada.

Citat:

Josh je on mali, dobro je shto je lepo javno priznao da voli hakeraj, eto sad je popio upozorenje, pa cce se mozzda manuti toga.


Koji hakeraj? U pitanju je cista glupost u planiranju mreze, a vas dvoica ste, vidim, u lepim licnim odnosima cim tako back-2-back prosipate gluposti. Naravno da su se samo prozvani sa mojim prvim postom javili...

Vas komercijalu samo treba tovariti. Cim vas neko opljuje, vi necete nista uraditi da ispravite propuste, nego cete poceti da spominjete fleke oko usta i podsecati se licnih iskustava.
[ weetah @ 04.06.2005. 12:30 ] @
Vidi, nIce, sad ccu ti ja objasnim. Najvecca frustracija kod nas 'matorih' javlja se kad se neki mlad momak poput tebe, ponasha kao da je chuvo ovce sa nama. Zzao mi je shto moram da zvuchim kao moji roditelji, ali pre se znalo da ako si 15 godina mladji ima da se ponashash u skladu sa tim i da imash duzzno poshtovanje. A vi, danashnji klinci, koliko god da ste napredni, nemate taj osnovni kodeks, bezobrazni ste i nemogucce je dogovoriti se sa vama. Kod mene na mrezzi ima isto jedan takav drchan, balav i bezobrazan, i ti vrlo dobro znash ko je to, da ga ne imenujem.

Sklonimo sad zajebanciju na stranu (ono - ovislink roolez, cisco je shit, heh, to je bila ironija, koju ti, eto, nisi umeo da prochitash izmedju redova) i pogledajmo tvoj prvi post koji je sve ovo izazvao. Kad dobro prochitash shta si napisao, videccesh da si direktno uvredio ljude u Neobee-u, koji svoj posao rade savrsheno korektno, I TIME ZARADJUJU DA PREHRANE SEBE I SVOJU DECU. Onda se jedno takvo dete u vidu nIce Creama pojavi i pochne da pljuje u lice choveku koji hrani istog takvog jednog dripca kucci. Taj isti chovek se trudi da vaspita tog svog dripca da mu na pamet ne padne da radi to shto ti radish. Jer, "gazdo neobee-a, menjaj struchni kadar" je provokacija koju ne bi trebalo da se usudish da izustish, da te je otac vaspitao kako treba. Ljudi tamo su duplo stariji od tebe, shto znachi da imaju najmanje duplo vishe iskustva od tebe i izjave kakve ti sebi dozvoljavash su u najmanju ruku neukusne.

Razlika izmedju tebe i nas je shto ti pripadash toj cyber generaciji, kojoj bi mi verovatno skidali kapu zbog brzine kojom napredujete, samo kad bi vi imali malo vishe poshtovanja prema konkurenciji. Treba da vidish kako ja pricham o tvojoj mrezzi kad je pominjem, nikad nisam nishta ruzzno rekao. Vi ste tu, mi smo tu, uvek cce pre raditi neki dogovor nego svadja. A pogledaj sebe shta radish. Kladim se da tako kao shto si ocrnio Neobee, pljujesh i sve druge koji imaju svoj SSID u etru. E, vidish, ljuti se ti koliko hoccesh, ali tek kad odrastesh shvaticcesh zashto se ljudi koji imaju godine i iskustvo iza sebe, razlikuju od dece koja ochigledno poseduje neko znanje ali ne i taktiku.

Stoga ti lepo kazzem, kao detetu svom (heh) pochni da poshtujesh starije od sebe, bez obzira da li su to rivali, konkurencija ili samo obichne komshije, da ne bi izazivao ovakve sukobe.

Ti sad sedi, pa reci da nisam u pravu.
[ nIce Cream @ 05.06.2005. 13:04 ] @
Citat:
Sklonimo sad zajebanciju na stranu (ono - ovislink roolez, cisco je shit, heh, to je bila ironija, koju ti, eto, nisi umeo da prochitash izmedju redova) i pogledajmo tvoj prvi post koji je sve ovo izazvao. Kad dobro prochitash shta si napisao, videccesh da si direktno uvredio ljude u Neobee-u, koji svoj posao rade savrsheno korektno, I TIME ZARADJUJU DA PREHRANE SEBE I SVOJU DECU. Onda se jedno takvo dete u vidu nIce Creama pojavi i pochne da pljuje u lice choveku koji hrani istog takvog jednog dripca kucci. Taj isti chovek se trudi da vaspita tog svog dripca da mu na pamet ne padne da radi to shto ti radish. Jer, "gazdo neobee-a, menjaj struchni kadar" je provokacija koju ne bi trebalo da se usudish da izustish, da te je otac vaspitao kako treba. Ljudi tamo su duplo stariji od tebe, shto znachi da imaju najmanje duplo vishe iskustva od tebe i izjave kakve ti sebi dozvoljavash su u najmanju ruku neukusne.


Time zaradjuju da prehrane sebe i svoju decu? I sta sada, ako od toga zive to znaci da ja treba sedim skrstenih ruku, i budem hladnokrvan ka stavljanju visevatnih pojacala na omni antene, katastrofalnoj usluzi za dati novac, uzasnoj tehnickoj podrsci?! Da li ja da kuliram to sto zbog njihove intelektualne nemogucnosti da isplaniraju mrezu bez pojacivaca, trebam da odvajam svoj dzeparac na kupovinu skupih CM-9 kartica i antena za 5.8GHz da bih mogao svoju drugarsku/zajebancija mrezu da proteram da radi normalno? Da li mozda panline nekome smeta sa normalnim izlaznim snagama i horizontalno polarisanim antenama? NE! Problem je sto je pajserima iz neobee-a lakse da kazu "Gazda, kupi nam cisco AP sa watnim izlazom i canopy linkove, culi smo da to radi najbolje i najace, posto sve sto je komplikovanije od kliktanja po html web interfejsu je za nas spansko selo, a i naravno necemo staviti pristupnu sifru na njega". To sto oni hrane decu tim poslom, i pritom meni stvaraju probleme, nije nikakvo opravdanje. Imaju 3.5GHz pa nek tamo rade sta hoce.
Ako vec rade nesto od cega zive, zasto to ne rade kako treba, nego sarlatanski? Ako ne znaju da rade normalno, ne-ugrozavajuci druge, neka se nose sa 2.4.

Citat:

Razlika izmedju tebe i nas je shto ti pripadash toj cyber generaciji, kojoj bi mi verovatno skidali kapu zbog brzine kojom napredujete, samo kad bi vi imali malo vishe poshtovanja prema konkurenciji. Treba da vidish kako ja pricham o tvojoj mrezzi kad je pominjem, nikad nisam nishta ruzzno rekao. Vi ste tu, mi smo tu, uvek cce pre raditi neki dogovor nego svadja. A pogledaj sebe shta radish. Kladim se da tako kao shto si ocrnio Neobee, pljujesh i sve druge koji imaju svoj SSID u etru. E, vidish, ljuti se ti koliko hoccesh, ali tek kad odrastesh shvaticcesh zashto se ljudi koji imaju godine i iskustvo iza sebe, razlikuju od dece koja ochigledno poseduje neko znanje ali ne i taktiku.


Ni ja nemam nista protiv vas, u friendly sam odnosima sa vecinom, pa cak i za iznogudom, sa kojim sam se svadjao X x. I veruj mi, pljujem samo neobee, i da ne bi pljuvao samo na osnovu nicega, probao sam ih u praxi, i uvideo da treba da ih nastaviti pljuvati, kao sto cu pljuvati i beogrid ako budu radili po principu "pojacalo gde god imam konektor".

Citat:

Stoga ti lepo kazzem, kao detetu svom (heh) pochni da poshtujesh starije od sebe, bez obzira da li su to rivali, konkurencija ili samo obichne komshije, da ne bi izazivao ovakve sukobe.


Konkurencije nemam, sa komsijskim mrezama sam OK, a sa bezobraznim neobee tuljanima nisam niti cu biti.
Vazi, videcemo sta cete vi pricati o meni kada popizdim, i pocnem da nabadam pojacala svugde, gde treba i ne treba.

I da, to sto mi se obracas kao detetu ti nece povecati tezinu argumenata, cak sta vise, iz toga se vidi da se hvatas za slamke.

Pozdrav
[ ns-c0de @ 05.06.2005. 13:56 ] @
Pobogu... umesto nekog izvinjenja svojim korisnicima il tako nečeg, mali provajderi uvek odgovaraju napadom na onog ko je u javnost izneo argumentovane primedbe na njihov rad.

Kakvo bre životno iskustvo, kakva "frustracija matorih", "napaljivanje klinaca", otvorena je tema o radu wireless provajdera. Temu o vaspitanju dece ste slobodni otvoriti negde drugde.

To što neki ne vide u čemu je problem sa NBee, neko zbog neznanja, neko zbog rodbinskih veza.. to je njihov problem.

S poštovanjem,
code
[ Interactivs @ 06.06.2005. 07:50 ] @
Uzimam 1mb/s od Neobee-a i mogu reci da radi OK!
[ Stator @ 06.06.2005. 14:46 ] @
Dosta neozbiljno i naivno izgleda kada neko nokoga optuzi na tehnickom nivou a ovi mu vrate sa replikom "ti si bre mali i balav".
[ SashaM @ 06.06.2005. 16:30 ] @
Citat:
Stator: Dosta neozbiljno i naivno izgleda kada neko nokoga optuzi na tehnickom nivou a ovi mu vrate sa replikom "ti si bre mali i balav".


Zato sto nemaju drugih argumenata tj. decko je verovatno u pravu.
[ vojans @ 06.06.2005. 18:04 ] @
Jeste... Svi su oni sabani... I tbb i hyperbaba i string i podrska a i NSWireless, i njegov gazda i svi ostali... Svi su sabani i ne vrede ni 100 dm...

A tako je sve moglo lepo da radi, ali kad sabani rade na odgovornim mestima... Ma sve bi ja to... Nek' idu i nek' hrane tu svoju decu... Ali na svoj racun...
[ PPZ @ 07.06.2005. 00:38 ] @
@weetah,
Ti zaista umes da odgovoris.Nadam se da si procitao pravilnik ES-a i shvatas koje si clanove istog prekrsio.Zabranjeno je vredjanje clanova po bilo kojoj osnovi.Post je bio tehnicke prirode, a ti si odgovorio uvredom.Da li zato sto nemas argumenata ili ti je priroda da vredjas druge, to ne znam.Da li radite korektno ili ne, ja to ne znam, a nije me ni briga.

Cinjenica je da VI radite protivzakonito, a jos se i busas, umesto da preduzmes nesto i ispravis greske vodjen n_Ice_Cream-ovim iskustvima.Covek je napisao sve ovo u dobroj nameri da ukaze na propuste u mrezi, a ti jos imas hrabrosti da napadas?

Da si ovde u Grckoj tvoja mreza bi trajala ravno 24h, jer posle toga bi bio preplavljen raznim policajcima, poreznicima, opstinarima.Umesto da kazes hvala sto ti gledaju kroz prste i ostavljaju te da radis na bandu REZERVISANOM ZA AMATERSKU UPOTREBU, ti se nesto ovde bunis.

Ja da sam na tvom mestu bih skresao malo rogove i prionuo na posao, da udovoljim musterijama, jer neka nezadovoljna bi mogla i da te prijavi za to sto radis, pa bi onda imao drugacijih problema osim wireless interneta....


JEDINO STO MI NIJE JASNO STA MODERATORI RADE I NE REAGUJU.....



P.S. Vidim da i moji "zemljaci" iz Zrenjanina imaju probleme sa slavnim Neobee....prema tome uradi nesto, nemoj da si sav od usta....
[ IzzY @ 07.06.2005. 07:08 ] @
Ja sam se obratio dvojici tehnichkih konsultanata u vezi ove teme, a oni nisu izreagovali.

Shto se tiche neobee-a oni imaju papir/dozvolu da rade shta god hocje na 2.4 ghz. I u Srbiji je to legalno shto rade.



Citat:
Da si ovde u Grckoj tvoja mreza bi trajala ravno 24h, jer posle toga bi bio preplavljen raznim policajcima, poreznicima, opstinarima.Umesto da kazes hvala sto ti gledaju kroz prste i ostavljaju te da radis na bandu REZERVISANOM ZA AMATERSKU UPOTREBU, ti se nesto ovde bunis.
Na shta se ovo odnosilo?


Toliko od mene.

Zeljko Dulic
[ nIce Cream @ 07.06.2005. 12:38 ] @
Izzy, nije mislio na "vas", nego je verovatno mislio da vita radi u neobeeu. PPZ, vita ne radi u neobee netu, nego je on samo uvlaka, posto, kao sto sam gore napisao, gricka smoki tbbu za samocu na cbq pipe-u (za one koji ne znaju, cbq pipe je mogucnost band shapinga pomocu kojeg mozete da natrpate odredjen broj korisnika linka na odredjenu sirinu linka koji ce da dele, ili popularno nazivano agregacija) a to sto me je vredjao da sam mozak free i slicno, me ni malo ne dotice obzirom da mi je te lepe reci uputio jedan cyber nocni cuvar, kojem ta organska materija zvana mozak ni ne treba.
[ weetah @ 07.06.2005. 14:23 ] @
Aman ljudi!

Prvo, ovde nIce vredja, ako niste zapazili. Nisam uvlaka kako on to kazze, sve shto imam uredno sam platio. Drugo, ne znam o kakvoj samocci prichash, mi smo klijentski vezani na gerontoloshki i nishta drugo. Nikakve beneficije nemamo, placcamo redovno, i usluga je besprekorna.

@PPZ, stvarno ne znam shto si mene napao, pogledaj bolje ko ovde vredja. Mene je iznerviralo to shto je post-ovao "zzalbu" na osnovu nekog svog probnog iskustva, a ja imam tu istu uslugu vecc vishe od godinu dana, i radi sasvim ok. I znam bar josh 20 njih koji koriste istu i nemaju nikakvih problema. I ko je sad tu u pravu?

Takodje je jako uvredljivo napisati "gazdo neobee-a, menjaj struchni kadar" a ljude ni ne poznaje. Iako ljude iz Neobee-a poznajem samo povrshno, znam da su struchni i da znaju svoj posao. Navodi u kojima gospodin nIce govori kako ja "grickam smoki" tamo nekom, direktno vredjaju mene, i to neosnovano jer ja stvarno nemam nikakve prednosti u odnosu na druge korisnike. Kako bi se vi oseccali da vas javno oklevetaju na taj nachin?

Pogledajte redosled postova, pa ccesh videti da i pored toga shto me je vredjao tako nisko, nisam odgovorio istom merom, bash zbog toga shto se uvek nadje neki "pravdo-delioc" poput PPZ-a, da mi moralishe, a ni ne zna o chemu se radi.

Dakle nIce, ja se izvinjavam (teshka srca) ako sam te JAKO uvredio. Mislim da i ti dugujesh izvinjenje i meni i Neobee-u. Probaj malo za promenu da poshtujesh konkurenciju i ako nemash shta lepo da kazzesh o njima, nemoj ni ruzzno.

Izvinjavam se ako sam prekrshio neke klauzule pravilnika, nisam ni znao da to ovde postoji, uopshte se ne stiche takav utisak. (bez uvrede)
[ a1200 @ 07.06.2005. 14:33 ] @
Bilo je jos komentara u vezi neobee...

http://www.elitesecurity.org/tema/116949-Los-ping-prema-provideru
http://www.elitesecurity.org/t...wireless-katastrofa-Zrenjaninu

Ja nisam njihov korisnik, ali mozda bi bilo dobro da ovo objedinite u jednu temu i stavite tacku na diskusiju, ili nesto konstruktivno uradite u cilju poboljsanja usluge (za one koje se zale).

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 07.06.2005. u 17:38 GMT+1]
[ abudabi @ 07.06.2005. 15:10 ] @
Pozdrav svima,

koristim dva odvojena neobee linka:

1. na Ž.stanicu (BO1) 256SOHO koji smo okrenuli sa DNEVNIKa posto
se dešavalo da ponekad drop paketa buge 90%,
dobro kumili molili nakraju su nam poverovali pa je dosao momak
okrenuo antenu na BO1 i gle sve je proradilo. Ako se naravno izuzme povremeno
penjanje na tavan i resetovanje AP pošto ispada sa mreže.

Naravno tada još nije bio uveden PPP/ethernet sistem pa je zajebancija sa duplim IP adresama na serverskim karticama bila normalna pojava,pošto je svako mogao ukucati svoju IP adresu iz opsega i da sve funkcioniše i pored DHCPa, a da o otimanju IP adresa APova i ne pričam.

Zatim je usledio period prisile od strane mreže na prelazak na ppp/eth sistem
koji se ogledao u redirekciji surfa (svakih 30min po 5min) na nekakvu stranicu sa upustvima, gde se vrlo jednostavno objašnjavalo da to što internet koji redovno plaćamo sada ne radi i da SAMO treba da instaliramo neke pizdarije, downlodujemo neko petcheve, flashujemo APove i da cemo ponovo ugledati internet!!!

A, da naravno, na obe lokacije je za kompletnu instalaciju opreme plaćeno NeoBee-u
tada 20.000,00 din (€ 71 din) gde su momci došli sve odradili, stavli odlične antene (koje ce u jednom razgovoru sa tehničkom podrškom okarakterisati kao dobre za download, ali vrlo loše za upload?!?) i naravno vrhunske AP uređaje firme OvisLink.

Uglavnom da se vratimo na ppp/eth zajebanciju koji naravno moramo sami da obavimo pošto se izlazak na teren naplacuje jer naravno to što je NeoBee promenuo tehničke karakteristike mreže .......

I gle nakon par jednostavnih instalacija, patch-ovanja, resetovanja...
je sve proradilo, da bi nakon dvadeset dana počelo da zajebava, drop paketa, 70%
da bi saznali da naravno Microsoft XP i njegova podrška za PPP/eth naravno nije dobra za NeoBee te treba instalirati tamo neki RASPPoE koji je napisao neki drugi gari te će to da radi..

I ok instaliramo mi RAS... i BI Interneta.

Back to the future (7jun05)

poslednjih 20 dana je net na bo1 (barem meni) radio je radio usrano, dropovi paketa, na svaki link moram kliknuti 2-3 puta , poslati mail veci od 32k naja...

neobee thnička:
proverite antenu, restartujte uređaj, antena vam ne valja.....
da bi jedan od njih rekao da su imali problema na bo1 i da su radovi u toku...

Evo danas dok ovo pišem po prvi put nakon tih usranih 20dana sve radi normalno, a to što sam verujuči njima proteklih dana njakao, verao po krovovima, tavanima, registriju, to nikom ništa da bi jednog dana sve proradilo bez ikakve moje intervencije..
I naravno na kraju meseca mojih 10 dana interneta ce biti fakturisano kao 30...

A sad naravno link broj 2:
koji je bio do pre neki dan usmeren na DNEVNIK a sada je na blcl31(kule na limanu),
koji je radio kao GOVNO pošto je AP srećom ovaj put u kancelariji a ne na tavanu bilo potrebno resetovati n puta dnevno. Ok žalili se , žalili se , i u glavnom da skratim
neobee je za godinu dana tog likna 3 puta menja AP na našoj adresi, prvo je bio ovis, pa sparklan, pa ovis ponovo....
uglavnom drkanje!!!
(izvinjavam se na ružnim rečima, ali one stvarno odražavaju količinu vremena i novaca potrošenih na neobee, koji je sada zamenjen sbb-om 256k za 2000din koji radi pun gas)

NAstavak
i prebacimo opremu na telep uz krajnje ljubaznu (mislim stvarno )pomoć neobee teh podrške podesimo parametre i YuHU sve proradi i to preterano kao da sam se zakačio na pogrešnog provajdera ;-)
Ping na 80.74.164.241 vraca u proseku 9ms, i tako to san..
Da bi vec kasnije te noći počeli dropovi i tako dalje...
Da zavšim više, treba kući ići
NeoBee ma koliko mi bio drag kao naša novosadska firma, ekipa iz grada, pioniri interneta, setimo se preteranih flajera, novih usluga... je izgubio moje poverenje.

Izvinjavam se na broju reči, ali ovo je stvarno ukratko.
[ popusicko @ 07.06.2005. 16:04 ] @
Od početka maja i ja imam identičan problem kao Abudabi ali na Panline-u.I drugu -veću antenu sam probao ali opet isto.Nekako mi se to poklapa sa početkom rada Beogrida u NS pa se nešto pitam da nas nisu oni polili sa zgade Novgajtana.
[ ns-c0de @ 07.06.2005. 16:08 ] @
Citat:
IzzY: Ja sam se obratio dvojici tehnichkih konsultanata u vezi ove teme, a oni nisu izreagovali.

Shto se tiche neobee-a oni imaju papir/dozvolu da rade shta god hocje na 2.4 ghz. I u Srbiji je to legalno shto rade.



Imaju papir koji ne može biti dozvola, pošto se ne može izdati dozvola za taj opseg, nego može biti jedino "mišljenje", a ja u špajzu imam veću količinu "Perfexa" koji ima jednaku pravnu snagu.
[ IzzY @ 07.06.2005. 20:00 ] @
Ukratko: u celom svetu je 2.4ghz FTA frekvencija..ali do odredjene izlazne snage....znachi ako zhelite npr da napichite 10W pojachalo i USA morate da imate dozvolu ili da ste vojska,policija...... Kontam da cje tako biti i kod nas.....
[ tbb @ 08.06.2005. 12:47 ] @
Diskusija na ovu temu je ocigledno otisla do djavola...

kao prvo, svako ko iole ima neko iskustvo na temu 802.11b/2.4GHz DOBRO ZNA da na ovoj frekvenciji, u konfiguraciji terena kao sto je urbana sredina grada NE MOZES postici utilizaciju 100%, pa cak ni 90% na p2mp vezi. Naravno, govorim o multipath-u signala i Fre(s)nelovoj zoni, kao elementarnim aksiomima radio veze. Cudi me da se Nenad nije setio ovog, pa da nam lamentira na temu.

kao drugo, opet iskusni wireless-ash ZNA da kvalitet veze zavisi od 10E6 faktora, da ukoliko pomeris antenu 1m levo-desno/gore-dole, dobijas totalno drugacije vrednosti signala? Priznajem, ne znam da objasnim zasigurno zasto, ali iz 5-godisnjeg iskustva i to je to...

kao III, niko i slovima NIKO nema vise bandwidth-a u wifi mrezi od Neobee.net-a! Sta vise, ne verujem da OTE u Grckoj daje vise, a cene su im duplo vece na dial-up od najskupljeg provajdera u SCG! Naravno, govorim o komercijalnim mrezama, ne o komshijskim prebacivanjima filmova Sambom...

4. Bez vezeje truccati o pojacalima i razbacivati se Wattima zato sto neko ima jaci signal!!! Da li je neko mozda merio spektrometrom etar? Naravno da nije, i zato treba da ccuti ako nema sta pametno da kaze! To sto mu elvisometar pokazuje da je neki signal 100% (sic!), ne znaci da na nekom APu imamo nukleranu elektranu koja napaja Cisco!!! Tjah... Kakve gluposti...

i na kraju (a mozda je trebalo na pocxetq): U 99% slucajeva, na servis bilo kog tipa, pa cak i ne samo u slucaju ISP-a, zale se NEZNALICE, i to naj-ortodoxnijeg tipa! Ne samo sto koriste XP OS kao platformu, nego imaju i nabudzenu video kartu, i net im ne radi dobro? Pa kako to? A pentijum IV-ka? Monitorcici u uglu kod sata ne pokazuju tih 512K, vec samo 64? Bit? Byte? Koja je razlika? Ma, sve u q....

Pozdrav svima...
PS Za Neshu nema smokija, samo TOPGUN - Deltin sladoled u obliku haubice 150mm ;)
[ ns-c0de @ 08.06.2005. 13:15 ] @
Opet si izneo po strane nasumičnih informacija, od kojih vas ni jedna ne opravdava, niti odgovara na prvobitni post.
[ xensho @ 08.06.2005. 13:46 ] @
Ja imam DIAL-UP koji radi !!! A te bezicene talase i taj talasni internet zamislite kao more nekad naleti cunami i onda svi cute i svi su zadovoljni, a kad dodje oseka onda telefon u ruke i NE RADI, NE RADI NE RADI... Dial Up rulzzzzzzzzzz....

Somebody STOP meeeeeeeee....
[ weetah @ 08.06.2005. 17:41 ] @
E, ovaj Abudabi je majstor! :) Svaka chast choveche, tako se pishe zzalba :) Zzao mi je shto imash takve probleme, znam kako wireless mozze da iznervira a iz ovog tvog posta se TACHNO mozze zakljuchiti kako se oseccash, opis je nenadmashan! :)

Svi mi koji smo omirisali wireless, znamo da tu ima dosta chudnih stvari koje se deshavaju, linkovi rade odlichno, pa bez nama vidljivog razloga prestanu, komshija ukljuchi mikrotalasnu pa i to nekako utiche - samo u jednom trenutku drastichno opadnu performanse. Jedino reshenje za ovakve stvari, po mom iskustvu, lezzi u stvarno dobrim antenama (znachi H-L ne SH-L) dok je ovislink kao uredjaj stvarno dobar izbor, ako ne radi link, veruj, nije Ovislink kriv.

Etar u Novom Sadu je postao jedna zagadjena wi-fi deponija. :( Seccam se pre godinu dana, okrenesh se sa antenom 360 stepeni na krovu i uhvatish 10-15 SSID-eva, max 20. A sad? To su 4 ekrana ako ne i vishe, kojekavih linkova sa chudnim imenima tipa "Dzzontra" ili "kljakavi link" "guzica" i ko zna shta sve ne. Da ne govorimo o navali home-made gridova (gore pomenuti SH-L), koji rasipaju ko nezdravi, i ponashaju se vishe ko omni antene nego gridovi, poshto hvata AP-ove koji su direktno IZA njega.

Takve stvari chine da je wireless postalo (skoro) nemogucce namestiti. Ostaje josh samo pitanje - koliko ccemo se brzo pomiriti sa tim? Bolje da se udruzzimo svi i da iskabliramo ceo grad, i reshimo sve svoje probleme. :)
[ PPZ @ 08.06.2005. 22:12 ] @
Citat:
kao III, niko i slovima NIKO nema vise bandwidth-a u wifi mrezi od Neobee.net-a! Sta vise, ne verujem da OTE u Grckoj daje vise, a cene su im duplo vece na dial-up od najskupljeg provajdera u SCG! Naravno, govorim o komercijalnim mrezama, ne o komshijskim prebacivanjima filmova Sambom...


@tbb , OTE u Grckoj NIJE i NIKADA nece biti komercijalni wireless internet provajder !!!!

Usluge wirelessa se pruzaju samo kompanijama UNUTAR istih, kao i Hot-Spotovi po javnim mestima.Naravno takvih mesta ima zasada 3 ili 4 (jedan HS na aerodromu, jedan negde u centru grada, za ostale ne znam), na grad od preko 6 miliona stanovnika.Jedini problem koji mi imamo ovde je od privatnih nabudzenih AP-ova, koji rade sa maksimalnom snagom i omni antena, sto zbog neznanja njihovih vlasnika, sto zbog toga sto im je jeftinije da kupe omnicu nego da postave par interfejsa u razlicitim smerovima.....
Ja licno sam jedan od BB linkova nase mreze ovde, i da ti kazem iskreno nemamo internet servis, ali nam ni ne treba.Za toliko koliko nam treba svako ima svoju DSL, ISDN ili PSTN konekciju.Radim sa 3 (!!) sat. tanjira + feederi, i da znas da je 90% nase mreze napravljeno po tom sistemu.Nema AP-ova u podrucjima gde ZAISTA nema potrebe, sve se radi sa P2P linkovima.Zato jos uvek, sa 5000 REGISTROVANIH node-ova, mi uspevamo da odrzimo nivo suma u izdrzljivim granicama.

Citat:
Takve stvari chine da je wireless postalo (skoro) nemogucce namestiti. Ostaje josh samo pitanje - koliko ccemo se brzo pomiriti sa tim? Bolje da se udruzzimo svi i da iskabliramo ceo grad, i reshimo sve svoje probleme.


@weetah , Eto i ja sam imao isti predlog.Nek Neobee da DZABE internet, a mi cemo svi da se organizujemo, da se kablovi razvuku kako treba.Evo i ja cu da se dovucem iz Grcke da pomognem
[ weetah @ 09.06.2005. 22:18 ] @
Citat:
PPZ: @weetah , Eto i ja sam imao isti predlog.Nek Neobee da DZABE internet, a mi cemo svi da se organizujemo, da se kablovi razvuku kako treba.Evo i ja cu da se dovucem iz Grcke da pomognem


Jel ovo ozbiljno? To bi stvarno bilo ostvarenje snova, ali mislim da to ne bi moglo da se realizuje nikako. Jedino da nekako sam grad shvati koliko bi to bilo dobro i izdvoji (ogromne) pare iz budzzeta, ali poznavajucci nash nivo nazadnosti to cce, otprilike, biti na svetog Nikad.
[ PPZ @ 09.06.2005. 22:59 ] @
Citat:
weetah: Jel ovo ozbiljno? To bi stvarno bilo ostvarenje snova, ali mislim da to ne bi moglo da se realizuje nikako. Jedino da nekako sam grad shvati koliko bi to bilo dobro i izdvoji (ogromne) pare iz budzzeta, ali poznavajucci nash nivo nazadnosti to cce, otprilike, biti na svetog Nikad.



Veruj mi da ako se dobije NAPISMENO da ce ljudi imati dzabe internet, svako bi kupio kabl od najblizeg cvora do sebe.Ja sam u to siguran.Svi su vec umorni i razocarani poplavama raznih kvazi-internet provajdera, sto zicanih sto bezicnih.Kada bi postojala garancija da to ne rade uzalud, SVI bi se prihvatili toga.Ja se secam davne 1978 ili 1979, kad su nasi ocevi izdvajali za telefonske linije (ne znam za NS, ali 80% pretplatnika u ZR su platili i kablove do svojih kuca, kao i prikljucke po full ceni).I sve je trajalo super dok Telekom nije prisvojio NASE linije, a onda ih prodao Grckom OTE-u.....
[ katics @ 12.06.2005. 15:21 ] @
ja sam takodje na neobee-ovom wirelessu tj. Metrohive i naravno imam problema sa netom...kao sto je neko u ranijem postu rekao "cas radi cas ne radi" i to bez ikakve moje intervencije(nista nediram samo odjednom stane).E onda to tako bude par dana,dok ja lupam glavom o zid i mislim "sta sam sad uradio pa ne radi" takodje kada sam zvao podrsku rekose mi da gubim signal (svaki put kada zovem oni kazu da gubim signal) e sad jednom sam ih zvao da pitam da li su me prebacili na 512kb iz tehnicke podrske su rekli da sam prebacen na 512 a kad sam ja rekao da mi d/l ne ide preko 28KB/s onda opet kazu kako gubim signal(i da zato nemogu da imam punih 512kb) trazio je da ostavim br. telefona i da ce me neko kontaktirati naravno niko me nije zvao.
evo moj trenutni ping pa probajte da zamislite pacenje pri surfovanju!!!

C:\WINDOWS>ping metrohive.net -t

Pinging metrohive.net [80.74.164.194] with 32 bytes of data:

Request timed out.
Request timed out.
Reply from 80.74.164.194: bytes=32 time=11ms TTL=63
Reply from 80.74.164.194: bytes=32 time=135ms TTL=63
Reply from 80.74.164.194: bytes=32 time=54ms TTL=63
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Reply from 80.74.164.194: bytes=32 time=106ms TTL=63


Ping statistics for 80.74.164.194:
Packets: Sent = 9, Received = 4, Lost = 5 (55% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 11ms, Maximum = 135ms, Average = 76ms
Control-C
^C
C:\WINDOWS>

ovo netreba svatiti kao mrznju nego samo kao VELIKU kritiku..trenutno se dvoumim da predjem na dail-up posto se ne isplati vise ovako.
[ nIce Cream @ 12.06.2005. 18:55 ] @
Bolje predji na panline. Njihova tehnicka podska ne radi po principu "gledanje na listu mogucih uzroka i resenja problema".
Pogledaj atachment, to je do neobee-a preko panline wirelessa. Meni se nesto ne gubi signal?! A ni oprema nije bog zna kakva, grid 24 i 900tka.
[ dacdac @ 16.06.2005. 18:46 ] @
Imam NeoBee link sa gradom (zivim u Rumenci) SoHo paket 256k i bio sam do nedavno poprilicno zadovoljan. Naime, u zadnjih 10tak dana sve radi vrlo lose i na mahove. Poznate su mi sve muke oko wirelessa a znam da ni ljudima u NeoBeeu nije lako, ali sve vise sumnjam da se padovi u kvalitetu veze i razne neobjasnjive "rupe" desavaju namerno.

Da li vam se nekad desilo da veza ne radi i onda nazovete tehnicku podrsku, oni procitaju par saveta sa papira, vi izgubite zivce i odustanete od objasnjavanja... kad odjednom malo kasnije sve proradi i to izvrsno. Lepo se obradujete i sve to traje dan, dva a onda sve iz pocetka, radi sve slabije i na kraju stane.

Priznajem da sam mozda previse paranoican, pomisljao sam na svakakve mogucnosti, da je ozelenelo drvece, da je nisko antena, da je slab signal, zaglupljen AP... i posto radim sa hardwerom, sve lepo zamenim, namestim i isprobam i nista.

Ima li neko pametan savet, polako gubim strpljenje i ako se nesto ne desi bicu prinudjen da isprobam drugog provajdera

PS. Ostavite Nice-a na miru, decko je vizionar i bilo bi lepo da imamo jos takvih u gradu da nam podignu prosek.
[ katics @ 18.06.2005. 20:39 ] @
ostavio sam preko dana komp upaljen i namestio sam da mi pinguje metrohive.net
evo rezultata:


Ping statistics for 80.74.164.194:
Packets: Sent = 7237, Received = 3127, Lost = 4110 (56% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 5ms, Maximum = 2185ms, Average = 43ms


katastrofa.....

[ srlexic @ 18.06.2005. 21:42 ] @
Tek danas sam video ovu temu, pa zelim da napisem svoje komentare.

Metrohive se pojavio juna prosle godine u Zrenjaninu, i na frku i vest da daju neograniceni protok, uzeo oko 20-30 korisnika. Da napomenem da najveci konkurent, Localnet koji inace drzi 90% wirelessa u gradu, daje 660MB za 1.100,oo dinara.
Lokalni partner je firma Fedra Computer, najneozbiljnija i najneodgovornija firma u gradu, zbog cijih nestrucnih instalacija je Metrohive izgubio i to malo korisnika, da ne govorim da planira da se povuce (nema potrebne dozvole takodje).
Iako je instalacija kod konkurenata oko 150EUR, Fedra vam uzme oko 220EUR, zatim da ne govorim da sam posle prelaska na Localnet, morao da doplatim jos oko 100EUR zbog brzog raspada kabla, a da ne govorim da strujni kabl nije bio uopste zasticen, tako da sam mogao nebrojeno puta da odletim u vazduh.
Takodje, kod konkurenta sam presao jer je protok bio neverovatno slab, tesko da sam preneo i 100MB za mesec dana preko Metrohive, iako daju NEOGRANICENO.
Sve u svemu, veoma lose iskustvo sa Metrohive-om.
[ vojans @ 21.06.2005. 11:39 ] @
Ako smem da primetim, kod retko kog korisnika koji je ovde na ovom forumu/diskusiji o NeoBee-u pise "Linux" kao operativni sistem koji korisnik koristi? Mislim da jedan ozbiljan korisnik i/ili haker to ne bi sebi smeo da dozvoli...

Btw, jel znao neko da je paket radio jos ziv? I to ne da je ziv nego ima protok kao wireless!!! Po SiCG (do duse kazu kao samo u "akademske svrhe") ide na 1.2 Mbit, a po "belom svetu" i do 34Mbit !?! Ajd sad svi pobacajte "Ovisnike" i juris na radio stanice!!! ))
[ ns-c0de @ 22.06.2005. 12:06 ] @
Aj na offtopci da ti odgovorim offtopicom :D:

"jedan ozbiljan korisnik i/ili haker" se ne igra s prozorčićima u linuxu nego u njemu radi kroz ssh nešto korisno ;)
[ vojans @ 22.06.2005. 14:07 ] @
...Neko je morao da odgovori, sto je i bio cilj... ;-)) Nista licno i podrugljivo, samo peckam da ozivim temu...
Necu da se nastavljam i ova poruka nije zbog toga napisana, ali "moja iskustva sa neobee wireless-om" se pretvotilo u "e vidi i meni ne radi" "jeste, ni meni ne radi" i tako x puta...
Imam tak'e kolege na poslu koji pricaju "e za ove pare necu da radim ni...", a kad bi se pokrenulo pitanje odlaska u privatlook, onda...
Ne propagiram i ne pljujem NeoBee - mislim da je vreme da se zatvori tema...?
Izvinjavam se na jos jednoj delom off-topic poruci...
[ Miroslav Jeftić @ 28.06.2005. 10:11 ] @
Evo još malo "dobrih" iskustava...

http://www.elitesecurity.org/tema/116949/1
[ ns-c0de @ 18.07.2005. 11:26 ] @
Ja bih stvarno najlepše želeo da zamolim NBee tehničku podršku da počne da radi svoj posao i da naglasi svojim klijentima da se NE MOGU obraćati meni za pomoć i da NE RADIM postavljanje opreme ljudima koji žele da se priključe na Neo Bee. Pošto ovo već postaje naporno...

[ IzzY @ 18.07.2005. 13:51 ] @
ns-c0de opet si pushio neke trave ??
[ ns-c0de @ 20.07.2005. 16:51 ] @
Ne nego mi je opet došlo da bacim telefon sa 8. sprata. Aj što me pitaju za moju mrežu... aj još što zovu iz Vrbasa za novu godinu da pitaju koju antenu da uzmu, pa još mogu da zamislim i za BGWireless ovog što me je zvao... al "brate, prijatelju, pomagaj, kako da se nakacim na neobee" pa to je već bezobrazluk
[ nIce Cream @ 21.07.2005. 03:28 ] @
C0DE, sada ti je jasno zbog cega treba da uzmes jos jedan broj za privatne potrebe i da ne treba da se javljas na pozivne brojeve van NS-a.
Iste probleme sam imao.
[ DarkMan @ 21.07.2005. 13:51 ] @
Mislim da je glavni problem sa neobee-om tj. metrohive-om to sto preopterecuju svoje ap-ove. Ovde u Rumi postoji jedan ap sa 20-tak korisnika. Do prosle nedelje je bio Breeze BU.11 ap koji teoretski moze da podnese 128 korisnika ali definitivno ne moze da opsluzi ni ovih 20-tak (bar ne posle povecanja na 128kbps, od kojih su bar dva na 512kbps). Mislim da su sada promenili ap (nisam potvrdio) i od prosle nedelje radi bolje tj. radio je skoro savrseno 4 dana a sada radi polovicno, radi preko noci a danju je signal ocajan.
Znam da oprema nije jeftina ali od jedne mesecne pretplate korisnika iz Rume mogu sigurno dokupiti bar jos jedan ap.
[ IzzY @ 21.07.2005. 18:02 ] @
ns-code , ja tebe ne razumem. Lepo kazhesh: Sve to mozhe chovek, al to cje te koshta. Lupish cifru neku lepu MASNU...ako te nazove SUPER, ako te ne nazove opet SUPER :)

Evo u NSwireless.net ima 2 lika koji postavljaju opremu za sve zhivo..i to uglavnom za neobee..kad te neko gnjavi nek ti ostavi broj pa mi prosledi pa cje ti bude skinut sa kurca.
[ nIce Cream @ 21.07.2005. 19:06 ] @
Citat:
ns-code , ja tebe ne razumem. Lepo kazhesh: Sve to mozhe chovek, al to cje te koshta. Lupish cifru neku lepu MASNU...ako te nazove SUPER, ako te ne nazove opet SUPER :)


Pa to mozda tako kod tebe funkcionise, dok mi imamo u zivotu pametnija posla od uzimanja kikirikija. ;)
Mrezu pravimo za sebe, i one koji je razumeju. Pare nam nisu bitne, u tome je razlika. Dranje i lupanje cifara cemo da prepustimo tebi. Ja cu samo da navedem sta nekome treba od opreme, pa nek ostalo odradi sam ili neka plati trecoj osobi, ako mu je stalo da se spoji na mrezu.
Mrzim kapitalizam.
[ IzzY @ 21.07.2005. 21:13 ] @
Ja jednu opremu nisam ugradio u zhivotu nekome ko se kachi na NSwireless.net a da sam imao od toga ikakvu korist znachi ni euro meni na ruke nije ishao.....

Molio bi te da ne iznosish klevete...

Unapred hvala!!

P.S.
1)zar je code tako mutav da mu treba drveni advokat i blago njemu ako je tebi dao pravo da govorish u njegovo ime...
2)zar je neko spomenuo neku povezanost mrezhe da postavljanjem? Ja sam samo rekao kako da se reshi ako ne zheli da ima problema sa time, bolje to nego da kuka po forumima kako ga spopadaju....
3)osobe koje ja znam da postavljaju opremu, a na mrezhi su to rade jel imaju zhene i decu i STVARNO im treba ta lova.
4)ja i dalje ne vidim nishta loshe da ako nekone zna,ne zheli sa time da se bahcje ,......plati nekome da mu neko postavi opremu pa makar se kachio i na neobee,panline.......
[ ns-c0de @ 21.07.2005. 22:38 ] @
Pa to lepo neobee nek stavi na sajt brojeve telefona tih što postavljaju.. Da se ja i bavim postavljanjem opreme, pa nebi kacio na nejobi za 1000 evra po izlasku, jer znam da ce svaki njihov klijent kome preporuce _bar_ 200 mW posle da me kosta u opremi za moju mrezu.

A da kojim slučajem želimo pare... pa lepe bi uzeli od ovih par firma što su zivkale..
[ ns-c0de @ 21.07.2005. 22:52 ] @
Evo, mislim da se adekvatno rešenje od sada nalazi na stranici nodeovi našeg sajta.

[Ovu poruku je menjao ns-c0de dana 21.07.2005. u 23:53 GMT+1]
[ LafcinaNS @ 25.07.2005. 23:11 ] @
Veliki pozdrav svima. I ja sam korisnik pomenut nacine povezivanja pomenutog provajdera. Mogu reci da mi je sve bilo korektno dosta dugo a korisnik sam vec nekih godinu dana i vise.
Problem se pojavio nedavno,barem sam ja primetio od nedavno. Pre mi je poceo net za sporije ide ali sam kontao da je zbog kompa koji je bio u rasulu. Sredio sam komp ali problem ostade.
Primetio sam da mi signal jako jako varira. U recimo 5 minuta signal mi bude od jedne crtice (od mogucih 5) do svih pet. I to se menja svakih par sekundi. Kada sam ugradjivao opremu covek koji mi je to radio je proverio lap top racunarom signal i signal je bio maximalan. I dugo vremena posle. Sada se pojavilo pomenuti problem. Nista se u medjuvremnu nije promenilo. Okolina i sve je isto. Cak nema veze ni sam vremenom,kisa,sunce,dan,noc uvek isti cudo. Moze li mi neko barem priblizno reci sta bi mogao biti prob i da li je do mene (moje opreme) ili do provajdera. Mislim malo mi cudno da bude do mene kad je pre sve bilo ok a oprema je ista. Unapred hvala.
[ vojans @ 26.07.2005. 18:16 ] @
Ne znam jel neko primetio jednu stvar kod nekih "glupljih" zivotinja, odnosno primeraka: sremni su besomucno da udaraju glavom u plafon (npr. papagaji) ili da pokusavaju da prodju kroz staklo jer ne mogu da skontaju da prolaza nema... Kao one igracke sto se naviju pa dok se opruga ne odmota, ide napred... Ne znam da se i jedan problem resio tako sto su ga besomucno ponavljali/pricali/prepricavali? Moja bivsa sefica je htela metodom beskonacnih pokusaja da ozivi jedan DLT uredjaj resetujuci racunar (ne, nije tajvanac ni uredjaj ni racunar), pa joj je poslo za rukom... O:-) ...Zamalo...
Cita li iko ovde prethodne poruke?

...Ajde da vidim da neko napise NESTO NOVO... :-)
[ Miroslav Jeftić @ 28.07.2005. 08:35 ] @
Vi sa nswireless-a, o čemu uopšte pričate? Takav razgovor je za PP, ovde je to skroz offtopic, ako nemate ništa korisno da dodate ovde, mi ostali ne moramo slušati vaša prepucavanja...
[ ns-c0de @ 28.07.2005. 17:35 ] @
A nije offtopic da ljudi mene zovu da im namestim opremu za xy provajdera?
[ Miroslav Jeftić @ 29.07.2005. 07:12 ] @
Ma šta mi ovde imamo s tim što tebe ljudi zovu da im namestiš opremu?! To raspravi s njima ;))
[ IzzY @ 29.07.2005. 09:34 ] @
ns-c0de sav si ti jadan ugrozen cjuti tu i tako te niko ni za shta ne zove pa neka te makar smaraju za neobee. U stvari shta nas boli uvo zashto tebe zovu ljudi? Jel se ja zhalim na forumu kad me neka budala u 4 ujutru zove na fiksni? Naravno da ne jel nisam budala zeljna foliranja....eto mene svi zovu za wireless ja sam faca za to..... Nego nadji zhivot ***o te wireless.......



kad svi vecj lupate gluposti onda cju malo i ja
offtopic:WEETAH SRECJAN TI RODJENDAN, SVE NAJBOLJE I MNOGO SHVALERKI ZHELIMO TI VOJANS I JA

[Ovu poruku je menjao IzzY dana 29.07.2005. u 10:42 GMT+1]
[ ns-c0de @ 30.07.2005. 16:17 ] @
Ima veze sa tim što njihov provajder nije sposoban da to uradi. Ako ti je samo dosadno pa trućkaš tako po temama eno ti drugih... Ako nisi u stanju da sam shvatiš kakve ima veze šta ti ja mogu.

A samo kad tiiii liznomude znaš ko mene za šta zove i koliko. Ti nisi sposoban ni za normalnu komunikaciju sa drugim ljudskim bićem, pa zato znaš najbolje.

[Ovu poruku je menjao ns-c0de dana 30.07.2005. u 17:21 GMT+1]
[ IzzY @ 30.07.2005. 16:31 ] @
ns-c0de, samo kad si ti merodavan da ocenish shta je neki provajder sposoban da uradi.Jel ti sebe mozhda smatrash sebe struchnijim od Bobe<tbb> ili Gruje?


Upoznaj te ljude pa se onda javi.

Kad skontash povezanost ljudi koji rade u neobee-u i koji se javljaju ovde na forumu mozhda ti neshto bude jasno, potrudi se malo vishe.

hint:saznaj ko je vojans!

Samo ti vredjaj i foliraj se...meni znachi shta o meni misle ljudi me poznaju i koji mi znache u zhivotu, a za ostale me bash briga. I nemam bash neki obichaj da idem po forumima da se FOLIRAM kao neki < da kao ti ns-code, nadam se da si se prepoznao> u nadi da cje neko da pomisli da sam sada ja neki baja za wi-fi...kom non stop zvoni telefon i svi me kao neshto pitaju tu za wireless...

Ja pojma nemam shta je wi-fi, nemam ja nishta sa time...ja studiram<FTN>, shljakam u NIS-u i uzhivam u zhivotu....aj cao sada...
[ zekic @ 31.07.2005. 03:57 ] @
Ne zelim da ulazim u vasu raspravu ali mislim da ovo nije mesto za prepucavanja ko sta zna a ko sta ne zna. Nemojte biti takvi. Cilj ovog foruma je da neko nesto sazna, da neko nekome pomogne, itd. a ne da se neko svadja sa nekim i prepucava oko gluposti kao sto je ova.
Pa ljudi meni je draze da nekome pomogne ako mogu ili ukoliko me muci neki problem pronadjem odgovor, a ne da govorim nekome da je glup, pravi se ovakav ili onakav, da je ovo ili ono. Pa tako mozete u nedogled a oni kojima ova tema nesto znaci nece naci odgovor zbog vas!

Daj zar ovde nema nikakav admin na ovoj temi da ovo regulise???

ps.odo ja spavat previse piva za veceras a ako sam nekog od vas uvredio izvinite nije mi namera zamerati se sa ljudima koji mi mogu zatrebati jer nekada necu nesto znati a oni ce mi moci pomoci(sto nece hteti jer sam im rekao da se nose tamo gde netreba itd.)

Ajd laku noc!!!!!!

[Ovu poruku je menjao zekic dana 31.07.2005. u 04:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zekic dana 31.07.2005. u 04:59 GMT+1]
[ ns-c0de @ 31.07.2005. 08:43 ] @
Samo kad je važno za temu to šta ti radiš u životu i šta ti misliš o meni.

Ja sam rekao jedno, ti trućkaš drugo.

Džaba im struka kad ih bole dupe (da izvinete) da se iscimaju da to znanje primene. Pri tom su tolko puni sebe i misle da opseg pripada samo njima da uspeju sami sebi da ubiju APove. Mislim da kada bi radili kablovski, razvlačili bi od zgrade do zgrade kablove metar debljine. Koristili bi neki spejs tehnolodži $$$$ head end koji bi držali iza čeličnih vrata od 3 metra sa onom univerzalnom bravom koju bi još zaboravili da zaključaju. lol

Gde sam ja to rekao da sam stručniji? Baš zato i nisam prihvatao da nekom pomognem jer nikad nisam radio pppoe i možda bi mi trebalo 5 minuta da provalim i završim, a možda ima neka zvrčka zbog koje bih se ubijao dva sata, a tolko nemam za to, nit me zanima da provaljujem, pošto mi ne treba.
[ IzzY @ 31.07.2005. 08:44 ] @
Slazhem se sa tobom 100% ali kanda niko od nadlezhnih ovo ne chita.....
[ shwawkoo @ 29.08.2005. 17:51 ] @
posle ovoliko komentara, chovek vishe stvarno ne zna za koga da se odluchi....
[ AleksandarNS @ 29.08.2005. 18:22 ] @
ajde da se i ja ubacim.
ja sam koristio neobee wireless. iskustva su mi katastrofalna. deshavale su se svakakve stvari. protok je bio losh, deshava se jednostavno da se zaglupi...nema protoka...pa onda disconnect, pa opet connect...pa za sat vremena ponovo. izuzetno iritirajuce na duze vreme, verujte mi. moj prijatelj isto ima njihov wireless. bolje da ga ne citiram ovde.

offtopic:
ne znam za ostale...ali njihov dialup je isto jako losh...jednostavno stane sa protokom...isto kao i wireless....i onda chekash 5 minuta da proradi (nece nijednu stranicu da otvori tokom tog perioda "odmora"). sa laptopa se jedva povezem jer izgleda da njihovi modemi nisu bash najkompatibilniji. jedino shto mi se nikada nije desilo je da je linija zauzeta.