[ maki69 @ 05.06.2005. 17:05 ] @
Zna li iko gdje se moze naci firmware za Matshita UJDA330 cd-r burner (slim verzija za lap top) koji omogucava da se ovaj burner vidi u bios-u. Pisao sam Japancima za firmware (inace ga pravi panasonic) ali oni ne daju podrsku za slim verzije krajnjim kupcima nego da se obratim firmi koja mi ga je prodala a posto je ta firma e-bay ja se ne mogu obratiti nikome. Naime potreban mi je firware koji ga prebacuje sa "negated cable select" na "cable select" inace se burner vidi u windowsu i funkcionira bez problema samo sto se ne moze bootati sa njim i to mi je problem. Inace laptop je stari Gericom model 3400 ili silver shadow pa ako neko radi u nekom servisu mozda bi mi mogao pomoci posto onda moze direktno da kontaktira gericom ili jos bolje panasonic.


CD-R/RW Burner je Model No. UJDA330 HW:ver 1.00 FW:ver1.01
[ dRock9 @ 20.12.2005. 23:22 ] @
Znam da je outdated, ali kad vec niko nije odgovorio.....

Imam identican rezac na Mitac-u PIII/1Ghz kao i istu verziju Firmware-a.
Medjutim, meni boot sa CD-a radi bez problema, ali nemoguce je raditi sa RW diskovima (nece ni da brise ni da pise RW).

Ako si usput nasao neki noviji firmware - baci mi link na PM.

Pozdrav,
Nine
[ dRock9 @ 20.12.2005. 23:56 ] @
... i da odgovorim sam sebi:

Firmware update (verzija 1.50) se moze naci na adresi:

[url]http://www.firmware.fr.st/[/url]

pogledaj kategoriju Matshita/Panasonic (CD-Recorders)

Pozdrav !
[ StORM48 @ 23.12.2005. 16:03 ] @
Samo kao info - Matsushita (skraćeno Matshita) proizvodi najveći deo elektronike za sve svoje "ćerke firme" (Panasonic, Technics, Creative Labs, Kenwood), tako da je situacija obratna oko toga ko proizvodi dotični rezač.

Pozdrav