[ uLtracode @ 03.06.2001. 23:54 ] @
Qnx User Group of Yugoslavia:


dokle se stiglo?

i zasto smo stali?


jel imate neke planove za razvijenje organizacije?



moj predlog je da regujemo domen legalno i uzmemeo hosting na veratu
pa pocnemo sa radom ili da nam neki provajder sponzorise hosting (mogao bi stinger)
[ MoHicAn @ 04.06.2001. 22:25 ] @
Pa ja sam primarno stao
sto me iritiraju yu slova
......
ja bi vrlo rado preveo do kraja al da mogu da koristim c,s,z bez onih yu kvrcki i ostalih gluposti !!!!!!!

neko mi rece
da bi neko vrlo rado prevedeni text prebacio u yu slova ......
ako ima neko ko bi odradio to .........
nek se javi .......
[ frenne @ 05.06.2001. 13:01 ] @
ih pa lako je kasnije izmeniti ta slova
[ m r v a @ 05.06.2001. 14:47 ] @
E, akd smo vec kod toga,
meni isto to treba za jedan txt
Da se preprave slova ..... neam pojma

El' ima neki alat za to ili neka munja u Word Perfect-u .... eventualno Word....
[ Borko Savic @ 05.06.2001. 14:56 ] @
vrlo lagano, pisi ch sh dzh i slicne zamene za nasa slova i onda samo 'find & replace'
[ Ivan Tanasic @ 05.06.2001. 16:21 ] @
Citat:
MoHicAn je napisao:
Pa ja sam primarno stao
sto me iritiraju yu slova
......
ja bi vrlo rado preveo do kraja al da mogu da koristim c,s,z bez onih yu kvrcki i ostalih gluposti !!!!!!!

neko mi rece
da bi neko vrlo rado prevedeni text prebacio u yu slova ......
ako ima neko ko bi odradio to .........


Mozda bi ja mogo (rucno naravno) ako nema bash previshe texta, ono cisto da i ja imam udela u svemu tome...


A u ostalom shto ga menjate koji k. ??? pa ko voli nek izvoli



[Ovu poruku je menjao autoexes dana 06-05-2001 u 08:22 PM GMT]
[ MoHicAn @ 06.06.2001. 18:34 ] @
ma kao mora
da bi bili zvanici predstavnici za yugu !!!!!
[ Ivan Tanasic @ 06.06.2001. 23:52 ] @
Vidim vi bash hocete ocete da napredujete.....

Pa ono ok, ako nema mnogo mozda bih ja mogo da vam pomognem oko toga, a i slushajte borka pishite svuda sh, dj, zh, ch i tako te nebuloze i onda find; replace... Nevidim da postoji neki bolj nacin

A usput mogo bi neko da kaze shta vi ustvari radite ???
Prevodite QNX dokumentaciju na srpski nebi li postali glavni zastupnici (distributeri, shta vec), ili neshto petnesto i imali to ikakve veze sa samom firmom (korporacijom, koji je moj nebih znao) QNX ili to radite na svoju ruku ???
[ random @ 07.06.2001. 00:50 ] @


[Ovu poruku je menjao random dana 06-07-2001 u 12:52 AM GMT]
[ random @ 07.06.2001. 00:54 ] @
I još pride 'dj' ne sme da bude 'đ' jer se dj pojavljuje često u našem jeziku, a da nije đ (odjava, odjek, nadjačati), tako da je najbolje đ predstavljati kao dy. Mada ja lično smatram da je bolje prvo napraviti framework za prikazivanje naših slova, pa onda kretati sa prevodom, tako smo uradili mi sa prevođenjem FreeBSD dokumentacije, posle sve ide mnogo lakše i nema duplog posla.
[ Gojko Vujovic @ 07.06.2001. 16:34 ] @
Ja nisam video nikakav framework i zato sad stojim i ne napredujem sa tim prevodom fbsd handbook-a, a bilo bi lepo da mi neko objasni o čemu je reč i kako treba raditi ?
[ dominus @ 08.06.2001. 13:58 ] @
Ja i zaboravio na to .... mada sam preveo nekih 30% onog shto je trebalo ... inace najbolje reshenje ya prozorcice je serbian patch - www.sezampro.yu/~bojans .. sistemski ubacuje cp852 ili cp1250 po potrebi bey prepravke GDI-a i ostalih gluposti......

Ja sam ZA .. da se nastavi rad.....
[ m r v a @ 09.06.2001. 18:44 ] @
http://www.integra.co.yu/qnx.html

toliko o broju korisnika ... i zastupljenosti QNX-a kod nas .....

/me povlaci rec ...
[ frenne @ 10.06.2001. 02:54 ] @
da li se ovo zove uzaludni trud?
[ Ivan Tanasic @ 10.06.2001. 13:49 ] @
Citat:
m r v a je napisao:
http://www.integra.co.yu/qnx.html

toliko o broju korisnika ... i zastupljenosti QNX-a kod nas .....

/me povlaci rec ...





Hah... neko vas je preduhitrio, ili samo tako izgleda
[ uLtracode @ 12.06.2001. 14:34 ] @
hmm preduhitrio nama je jos bolje ne moramo da prevodimo dokumentaciju

nama je OK napravicmeo samo sajt za sirenje QNX i nista vise a dokumentaciju cemo forwardowati odatle
[ m r v a @ 12.06.2001. 15:59 ] @
he ovaj ultra priča sasvim tipično za jednog 'webmastera'
[ frenne @ 12.06.2001. 19:43 ] @
samo bi da nesto pravi....

take it easy
[ MoHicAn @ 16.06.2001. 01:04 ] @
Citat:
uL7r4C0d3 je napisao:
hmm preduhitrio nama je jos bolje ne moramo da prevodimo dokumentaciju

nama je OK napravicmeo samo sajt za sirenje QNX i nista vise a dokumentaciju cemo forwardowati odatle


Problem je sto tamo nema prevedene dokumentacije !!!!!
[ uLtracode @ 16.06.2001. 14:33 ] @
Citat:
MoHicAn je napisao:
Citat:
uL7r4C0d3 je napisao:
hmm preduhitrio nama je jos bolje ne moramo da prevodimo dokumentaciju

nama je OK napravicmeo samo sajt za sirenje QNX i nista vise a dokumentaciju cemo forwardowati odatle


Problem je sto tamo nema prevedene dokumentacije !!!!!



QNX realtime operativni sistem nudi sve prednosti pravog mikro-kernela - male dimenzije, prilagodljivost, prosirivost i brzinu.

Kao pravi mikro-kernel, QNX se zasniva na efikasnom jezgru sacinjenom od visoko pouzdanog koda. Dovoljno mali za embedded aplikacije a istovremeno potpuno sposoban da pogoni distribuiranu mrezu od nekoliko stotina procesora.

QNX je takodje veoma prosiriv, dajuci vam ogromne mogucnosti u pogledu fleksibilnosti dizajna sistema. Mozete koristiti veliki broj modula koje nudi sistem, ili upotrebiti sopstvene. U ovom robusnom protected-mode okruzenju uvek mozete slobodno eksperimentisati i testirati svoja resenja i razlicite pristupe. Sta god se desava, operativni sistem radi.

QNX je brz. Sa izuzetno malom unutrasnjom administracijom i maksimalnim iskoriscenjem resursa, QNX ce vam omoguciti izgradnju jeftinih, PC baziranih aplikacija, koje cesto po performansama nadmasuju visestruko skuplje racunarske sisteme.

Mikro-kernel QNX-a upravlja kreiranjem procesa, memorijom i timer mehanizmima.

Jedinstveni koncept transparentnog, distribuiranog funkcionisanja vam omogucuje da startujete procese na bilo kom procesoru u mrezi, uz potpuno nasledjivanje okruzenja procesa (process environment), ukljucujuci otvorene datoteke, tekuci direktorijum, file descriptor-e kao i identifikaciju korisnika. Mikro-kernel sadrzi sertifikovane POSIX.1 i mnoge POSIX.1b realtime servise, kao i ultra brzo dijagnosticko pracenje dogadjaja.

mohi evo ti isecak




p.s. oni su mogli da budu generalni distributeri zato sto je pre QNX bio ne besplatan


a korisnickih grupa kolko hoces mozes da napravis


[Ovu poruku je menjao uL7r4C0d3 dana 06-16-2001 u 02:34 PM GMT]
[ ctpaba @ 13.09.2001. 11:56 ] @
dobro dokle rasprave o slovima :(((((
uradite nesto !!!
ako nesto mogu da pomognem ja sam na usluzi !!!!
uskoro cu da imam svoju IP adresu pa mogu da hostujem sajt kod mene !!
[ MoHicAn @ 13.09.2001. 14:19 ] @
Citat:
ctpaba je napisao:
dobro dokle rasprave o slovima ((((
uradite nesto !!!
ako nesto mogu da pomognem ja sam na usluzi !!!!
uskoro cu da imam svoju IP adresu pa mogu da hostujem sajt kod mene !!


Obrazlozi !!!
[ ctpaba @ 13.09.2001. 16:46 ] @
Citat:
frenne je napisao:
ih pa lako je kasnije izmeniti ta slova


zar nije dovoljno ?